10-12-2023 00:46

Yıldız Grup’tan Yeni Projeler

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 01/09/2022
Yıldız Grup’un yeni nesil yöneticileri Tayfun Yıldız ve Cevat Yıldız kardeşler, yeni yatırımlar ve yeni projelerle çıtayı daha da yukarılara taşımak istiyor
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: SERPIL ÇOLAK TÜRKOĞLU

FOTOĞRAFLAR: ISMAIL HAKKI TIMUÇIN

Yıldız Grup’un iki başarılı yöneticisi Tayfun Yıldız ve Cevat Yıldız, babalarının izinden yürüyor. Bundan 37 yıl önce Yıltem Telekomünikasyon’u kurarak Yıldız Grup’un temellerini atan Şanbaz Yıldız, oğulları Tayfun ve Cevat Yıldız ile birlik- te farklı iş kollarına da yöneldi. Yıltem’in ardından Auro Global, Sitare Petrol ve Yıldız İnşaat’ı kurarak büyümeye devam eden Yıldız Ailesi, sonunda tüm şirketleri aynı çatı altında toplayarak bir grup şirketine dönüştü. Yıldız Grup, Tayfun Yıldız ve Cevat Yıldız’ın dinamizmi ve enerjisiyle yeni yatırımlara hazırlarken, Şanbaz Yıldız da tecrübesi ve öngörüsüyle oğullarına yol göstermeye devam ediyor. Yıldız Grup’u bir adım daha öteye taşımak için var güçleriyle çalışan Tayfun ve Cevat Yıldız ile buluştuk, yaptıkları çalışmaları, yeni projeleri, yeni yatırımları ve hedeflerini konuştuk.

Tayfun Bey, sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

1987 doğumluyum. Sakarya Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. Evliyim, 6 yaşında bir kızım var. Yıldız Grup’ta genel müdür olarak görev yapıyorum. Ağırlıklı olarak Auro Global ve Yıldız İnşaat ile ilgileniyorum.

Auro Global’in faaliyet alanından kısaca bahseder misiniz?

Dış ticaret yapmak amacıyla bu şirketi kurduk ancak daha sonra e-ticarete yoğunlaştık. Amazon üzerinden Amerika, İngiltere ve Avrupa’da son kullanıcılara başta elektronik eşya olmak üzere çeşitli ürünlerin satışını gerçekleştiriyoruz. E-ticaretle ilgili Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor, şu an için ürün araştırmaları yapıyoruz. Ürün yelpazemizi genişletmek istiyoruz; tekstil, mutfak araç-gereçleri gibi ürünler üzerinde çalışmalarımız sürüyor.

NOVA SARIMEŞE VILLALARI

Yıldız İnşaat olarak yeni bir villa projesine başladınız yanılmıyorsam, detayları öğrenebilir miyiz?

Yıldız Grup, daha önce de inşaat işleri yapıyordu ancak ya kendimiz için iş hanı tarzında binalar yapıyorduk ya da taahhüt işleri alıyorduk. Yap-sat olarak ilk projemiz Nova Sarımeşe Villaları olacak. Kartepe Kent Meydanı mevkiinde bulunan 2 bin metrekarelik alana 5 bloktan oluşan 10 adet tripleks villa yapıyoruz. İkiz villalardan oluşacak projenin temelini attık, çalışmalara başladık. Villaları önümüzdeki yazw teslim etmeyi planlıyoruz. Nova Sarımeşe Villaları mimari açıdan örnek villalar olacak, bu projede çok iddialıyız.

Villaların özelliklerinden biraz bahsedebilir misiniz?

Villalarımız çok özel bir mimariye sahip olacak, son derece kullanışlı evler inşa edeceğiz. İnşaatın her aşamasında birinci sınıf malzeme kullanılacak. Mutfaktan banyoya, odalardan kapılara kadar her şey TSE belgeli birinci sınıf malzemeyle yapılacak. Tüm villalar aynı tip olacak, evler 4+1 olarak tasarlandı. Salonlarda şömine, girişlerde portmanto bulunacak. Her villanın kendi özel bahçesi olacak. Kameralı güvenlik sistemiyle korunacak sitede bahçeler için otomatik sulama sistemi kurulacak.

HYPENET GELIYOR

Yeni bir yatırımınız daha var yanılmıyorsam, onu da buradan açıklayabilir miyiz?

Bildiğiniz gibi Yıldız Grup bünyesinde bulunan Yıltem Telekomünikasyon; teknik birikimi, yıllara dayanan tecrübesi, araç parkı ve deneyimli ekibiyle sektörün öncülerinden. Yıltem olarak dünyanın önde gelen GSM operatörlerinin şebeke alt yapısını kuruyor, bakım ve onarımını gerçekleştiriyoruz. Türkiye genelinde faaliyet gösteriyoruz. Yeni yatırımımız internet servis dağılımı ve alt yapısı üzerine olacak. Bir bakıma GSM operatörlerine rakip geliyoruz.

Bu proje ne zaman hayata geçecek?

Lisans başvurumuzu yaptık, markalaşmaya yönelik çalışmalarımız da devam ediyor. Yaklaşık 6 ay içinde HypeNet’i hayata geçirmiş olacağız. Telekom’un alt yapısını kullanarak ya da kendi alt yapımızla Türkiye’nin her yerine internet götüreceğiz. Hype-Net bireysel ve kurumsal kullanıcılar için süper hızlı fiber internet çözümleri sunacak. Böylece Yıltem Telekomünikasyon’u HypeNet ile bir adım ileriye taşımış olacağız.

Cevat Bey sizi de kısaca tanıyabilir miyiz?

1993 İzmit doğumluyum. Evliyim. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümü mezunuyum. Eğitim hayatım devam ederken yaz aylarında şirketimizde çalışmaya başladım. Mezun olduktan sonra da Kandıra yolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonumuzun sorumluluğunu üzerime aldım. Öte yandan Yıldız Grup bünyesinde bulunan diğer şirketlere de katkı sunmaya çalışıyorum. Ayrıca KOTO’da meclis üyesiyim.

HEDEF; DAHA DA ILERISI

Kendi mesleğinizi yapmayı düşünmediniz mi?

Aslında yapıyorum. Mesleki bilgi ve bi- rikimimi Yıldız Grup bünyesindeki tüm şirketlerimizde kullanıyorum. Reklamın bir şirket için ne kadar önemli olduğunu biliyor, tüm şirketlerimize bu yönde katkı sağlamaya çalışıyorum.

KOTO Meclis Üyesi olarak çalışmalar nasıl gidiyor?

KOTO’da akaryakıt sektörüyle ilgili çalışmaların içinde yer alıyorum. Öte yandan Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın da yönetimdeyim. Sektörü daha iyi yerlere getirebilmek için uğ- raşıyoruz.

Geleceğe dair planlarınızdan da kısaca bahseder misiniz?

Yıldız Grup olarak şirketimizin iş alanlarını genişletmeye çalışıyoruz. Hedefimiz; Yıldız Grup’u ileride çok daha iyi yerlerde görmek.

İLETİŞİM:

Alikahya Fatih Mah. Seymen Cad. Mu- habbet Sok. Birlik İş Merkezi No:2 Kat: 2 İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0 262 325 15 50

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik # yıldızgrup # şanbazyıldız # internet # telekominasyon

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.