05-03-2024 06:51

Yeni lezzetlerle tanışırken…

2018-03-16    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-03-16
.stripslashes($urun->baslik).

HAZIRLAYAN: ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

Dünyanın en güzel, en masum sevgisi çocuklarımız, anne sütünden almaları gereken bütün vitaminleri aldıktan sonra gerçek hayatın yemekleriyle yavaş yavaş tanışmaya başlar. Bu ilk tanışma, kimi zaman annelerin zorlu anlar yaşamasına neden olabilir. Biz de bu ay, ‘Biz çok sevdik’ köşemizde, bu konuyla ilgili işinizi kolaylaştırcak tavsiyelere yer verdik.

Yine bu süreçte işinize yarayacak ve miniklerin çok seveceği bir püre tarifini, ‘Çocuk lezzetleri’nde sizlerle paylaştık.

‘1 Anne 5 Soru’nun yeni konuğu, eşinin görevi nedeniyle Gölcük’te yaşamını sürdüren Melodi Bayar. Melodi Hanım ile anne olmanın keyifli ve zor yönlerini konuştuk.

‘Kids style’ın bu ayki miniği ise Esra – Tezcan Güncan çiftinin başarılarıyla olduğu kadar tarzıyla da göz dolduran güzeller güzeli kızları, Ceren.

Sevgilerimizle…

 

***

BİZ ÇOK SEVDİK

Bebeklerin anne sütünden ek gıdalara geçiş süreci, çoğu kez zor zamanlar yaşamamıza neden olabiliyor. Bu ay sizlerle paylaşacağımız kitaplar ve ürünler sayesinde, bebeğinizin bu dönemi sizin için çok kolay ve keyifli olacak.

 

 

Anne Bundan Yine Yap
Seda Öztezel, İpek Baykurt Akgün

www.gurmebebek.com sitesi kurucuları Seda Öztemel ve İpek Baykurt Akgün tarafından hazırlanan ‘Anne Budan Yine Yap’ isimli kitap, annelerin ‘bugün ne pişirsem?’ derdine son verecek. İçinde 6 ay-3 yaş arası çocuklara uygun sağlıklı tarifler ve çocuk beslenmesine dair önemli bilgiler bulunduran bu kitabı biz çok sevdik.

 

 

Philips Avent Wasabi 
Buharlı Pişirici ve Blender

Yoğun yaşam temposu içinde ebeveynlere zaman kazandıran ve gıdaların besin değerlerini kaybetmeden hijyenik koşullarda pişmesini sağlayan Philips Avent’in bu ürününü biz çok sevdik.

 

 

Boon Sıkma Kaşık

Artık püre şeklindeki mamaları kolayca yanınızda taşıyabilir, bebeğinizi istediğiniz yerde doyurabilirsiniz. Evde hazırladığınız püreleri dışarıda kolaylıkla bebeğinize yedirmenize yardımcı olacak bu ürününü biz çok sevdik.

 

O Tabak Bitecek! Mi?
Gill Rapley, Tracey Murkett

Bebeklerin, ek gıdaya geçiş sürecinde besinlerle sağlıklı bir ilişki kurmasında yol gösterici olan ve bebeklerin ebeveyn gözetiminde kendi kendine de beslenebileceği fikrine dayanan BLW yöntemine ilişkin bilgiler veren bu kitabı biz çok sevdik.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.