26-06-2024 01:53

Yaz geldi haydi sokağa!

2019-07-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-11
.stripslashes($urun->baslik).

HAZIRLAYAN: ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

 

İşte yaz geldi, havalar ısındı. Şimdi çocuklar için sokağa çıkma, koşma, oynama, açık havada bolca vakit geçirme zamanı. Çocuklar arasında telefon ve tablet bağımlılığının hızla arttığı çağımızda, onlara sokakların çok eğlenceli oyun alanları olduğunu göstermek için yapabileceğimiz pek çok şey var. İşe, onları tekerlekli oyuncaklarla tanıştırarak başlamaya ne dersiniz?

Bu ay sizler için çocuklarınızı hem eğlendirip hem de kaba motor gelişimine katkıda bulunacak birkaç iyi fikir derledik. Bisikletle gezmenin, kaykayla kaymanın keyfini fazla vakit kaybetmeden öğrensinler istedik.

Peki, dışarıda koşup oynadıktan sonra eve epeyce susayarak gelen minikler için ne yapmalı? Bu sonun cevabını da ‘Çocuk Lezzetleri’ köşemizde bulacaksınız. Çocuğunuz, bir bardak serin ‘ballı limonata’ya asla hayır diyemeyecek.

‘1 Anne 5 Soru’da ise hukukçu bir anneyi ağırladık. Kendisini ‘mutlu anne’ olarak tanımlayan Nilüfer Eker Can ile çocuklarını yetiştirirken yaşadıklarını konuştuk.

Temmuz ayının stil sahibi miniği, sayfamızın editörlerinden Büşra Uçarı ve eşi Onur Uçarı’nın yakışıklı oğlu Mercan oldu. Mercan’ın giyim tarzı sizi de bizim kadar şaşırtacak.

Oyun, eğlence ve bol kahkahayla dolu bir yaz geçirmeniz dileğiyle…

 

 

BİZ ÇOK SEVDİK

 

Bizler de bu ay, çocukların kaba motor gelişimini destekleyecek ve yaz aylarında onları bir nebze de olsa tabletten ve televizyondan uzak tutmaya yardımcı olacak tekerlekli oyuncak fikirlerini derledik.

 

 

Elektirikli Kaykay

Smart Balance   

Bizim zamanımızdaki 4 tekerlekli kaykayın teknolojik versiyonu olan ve tamamen denge noktası mantığına göre çalışan bu yeni nesil dış mekan oyuncağını biz çok sevdik.

 

 

RunrIde 100 Denge Bisikleti

Decathlon  

Çocuğunuzun pedallı bisiklete geçmeden önce denge kurmayı öğrenmesinde  yardımcı olacak, daha sonra da pedallı bisiklete kolaylıkla geçmesini sağlayacak bu bisikleti biz çok sevdik.

 

 

 

Kask; Globber

Önce güvenlik! Çocuğunuz ister bisiklete ister scooter’a binsin, hangi hızda giderse gitsin, olası bir kaza anında onu darbelerden koruyacak ekipmanları olması gerekiyor. Eğlenceli deseni ve kalitesi ile fark yaratan bu kaskı biz çok sevdik.

 

 

Bisiklet Ustası

Özge Bahar Sunar

Uzak diyarlarda bisiklete binmeyi öğrenmek isteyen 3 çocuğun hayalini ve bu hayale ulaşmak için gösterdikleri çabaları anlatan; sonucunda da düşmeden öğrenilmiyor ana fikrine bağlanan bu kitabı biz çok sevdik.

 

NASIL ARANDI: #biz çok sevdik # kids life # kocaeli life # aslı gencal # büşra savaş uçarı

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.