İşte bayram tedbirleri

2018-08-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-08-09
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Valiliği, 9 günlük bayram tatilinde güvenlik, altyapı, ulaşım, sağlık, kurban kesimi ve denetim konularında aldığı tedbirleri kamuoyu ile paylaştı.

10 KİLOMETREDE BİR POLİS EKİPLERİ

Valiliğin almış olduğu güvenlik tedbirleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgelerinde trafikte aksama yaşanmaması için D-100 ve D-130 karayollarında devriyeler arttırılarak trafik ve yol kontrolleri yapılacak. Ayrıca otoyolda her 10 kilometrede bir ekipler yer alacak. Kurallara aykırı hareket eden sürücülere cezai ve idari işlemler yapılacak. Güvenlik tedbirleri kapsamında bayram tatili süresince silah atılmasına müsaade edilmeyecek. Alışveriş merkezleri, çarşı ve pazarlarda olası canlı bomba eylemlerine karşı ekipler tedbirlerini alacak.

NÖBETÇİ EKİPLER OLUŞTURULDU

Bayram tatili süresince yangın, su kesintisi gibi durumlara karşı nöbetçi ekipler arızanın giderilmesi için müdahale edecek.  Elektrik kesintisi yaşanması halinde SEDAŞ ekipleri arızanın giderilmesi için bölgeye personel gönderecek. Haberleşmede sorun yaşanmaması için İL TELEKOM gerekli tüm tedbirleri alacak.

YOL ÇALIŞMALARI DURDURULACAK

Otoyol, D-100, D-130 ve Kandıra yolunda trafiğin aksamadan yürütülmesi için Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı gerekli önlemleri alacak ve 17 Ağustos ile 27 Ağustos tarihleri arasında yol yapım, onarım ve bakımları yapılmayacak.

KESİNTİSİZ ACİL SERVİS HİZMETLERİ

İl Sağlık Müdürlüğü acil servis hizmetlerine önem vererek nöbet hizmetlerinin aksamaması için gerekli planlamayı yapacak. 112 Acil Servis hizmetleri kesintisiz bir şekilde sürdürülecek ve nöbetçi eczanelerin planlaması yapılacak.

KURBAN TEDBİRLERİ İLERLEYEN GÜNLERDE

Valilik kurban kesimi ile ilgili olarak görüntü ve çevre kirliliğine meydan verilmemesi için gerekli ilave tedbirleri ilerleyen günlerde açıklayacak.

ETKİN GIDA DENETİMLERİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ve belediye zabıta ekipleri tarafından lokanta, pastane, fırın gibi gıda maddeleri üreten bütün iş yerleri denetlenecek. İlçe kaymakamları da valiliğin belirtmiş olduğu kriterler çerçevesinde gerekli tedbirleri uygulayacak.

 

NASIL ARANDI: #Kocaeli Valiliği # Kurban Bayramı # tedbirler # kocaeli # tatil

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.