29-02-2024 17:36

Ünü il dışına taştı: Bilgiçler

2020-02-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-05
.stripslashes($urun->baslik).

İzmit-Karamürsel güzergahında yolculuk yaparken Bilgiçler’e uğramamış; o nefis köftelerin, ızgaraların tadına bakmamış kimse var mıdır? Peki, bir pazar sabahı güne muhteşem Bilgiçler kahvaltısıyla başlamamış; çeşit çeşit peynirler, zeytinler, reçeller ve mis gibi Bilgiçler sucuğu eşliğinde kahvaltı keyfi yapmamış kimse kalmış mıdır?

Karamürsel’in bir markası iken her geçen gün büyüyerek adını Kocaeli genelinde duyurmayı başaran, hatta ünü il sınırlarını aşan Bilgiçler; kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanlardan elde edilen et ve et ürünlerini en hijyenik, lezzetli ve güvenilir haliyle sofralarımıza taşıyor. Son zamanların en popüler lezzet duraklarından biri haline gelen Bilgiçler, her gün il içinden ve dışından yüzlerce kişiyi ağırlıyor.

Kocaeli halkına, Karamürsel’in merkezindeki Bilgiçler Et Market’in yanı sıra Ereğli ve Başiskele’de bulunan iki restoranıyla hizmet veren Bilgiçler’in sahibi, Karamürselli üç erkek kardeş. Erkan Bilgiç, Erdin Bilgiç, Engin Bilgiç kardeşler; 1999 yılında devraldıkları kasap dükkanını her gün biraz daha geliştirerek, Kocaeli genelinde tanınan bir marka haline getirmeyi başardı. Dilerseniz gelin, Bilgiçler kardeşlerin başarı hikayesini dinlemeye en başından başlayalım.

 

 

BABA MESLEĞİ

Karamürsel’in Karapınar Köyü’nde, 1990 yılından beri baba mesleği olan besicilikle uğraşan Bilgiç kardeşlerin ticari hayatı, 1999 yılında devraldıkları kasap dükkanıyla yön değiştirmiş. Karamürsel merkezde hizmet veren Bilgiçler Et Market ile perakende et satışına başlayan üç kardeş, daha sonra kendi çiftliklerinde yetişen hayvanlardan elde etikleri etleri, son tüketiciye ulaştırmaya karar vermiş. Erkan Bey o süreci şu sözlerle anlatıyor: “1999 yılında devraldığımız Bilgiçler Et Market’te, kenti çiftliğimizde yetiştirdiğimiz etlerin perakende satışını yapmaya başladık. Bir süre sonra da bu etleri pişmiş olarak, en lezzetli haliyle Karamürselli hemşerilerimizle buluşturmaya karar verdik.

Bu amaçla kolları sıvadık; 2010 yılında Bilgiçler Et-Köfte-Izgara-Kasap ve Kahvaltı Salonu’nun ilk şubesini Ereğli’de, 2016 yılında da ikinci şubesini Başiskele’de hayata geçirdik. Şu anda ben restoranlarla, Erdin Bey Karamürsel’deki Bilgiç Et Market’le, Engin Bey de besi çiftliğimiz ve tedarik işleriyle ilgileniyor.”

 

 

KÖFTESİ MEŞHUR

Açıldığı ilk günden itibaren menüsündeki nefis lezzetler ve hizmet kalitesiyle müdavimlerinin sayısını her geçen gün artıran Bilgiçler Köfte ve Izgara Salonları damak tadına düşkün olanların vazgeçilmez mekanları arasına girdi.

Şüphesiz, bu ilginin en büyük nedenlerinden biri Bilgiçler’in dillere destan köftesi. Bilgiç ailesinin çiftliğinden gelen en kaliteli etlerle yapılan ve taze taze pişirilerek servis edilen bu nefis köfte, bir yiyenin bir daha vazgeçemediği türden. Yanındaki piyazla birlikte lezzeti daha da katmerlenen ve ünü çoktan il dışına taşan Bilgiçler köfte, gerçek bir lezzet şöleni isteyenlerin ilk tercihi.

Bilgiçler’de köftenin yanı sıra her damak tadına uygun farklı lezzetler de bulmak mümkün. Izgara et çeşitlerinden sucuğa, tavuktan tazecik salatalara, patates kızartmasından tatlı çeşitlerine kadar oldukça zengin bir menüye sahip olan Bilgiçler Et-Köfte ve Izgara Salonları, kahvaltısıyla da çok meşhur.

 

 

ZENGİN KAHVALTI

Her iki şubesinde özellikle hafta sonlarında yüzlerce kişiyi ağırlayan mekanda, isteğe göre serpme ya da tabakta kahvaltı servisi yapılıyor. Bilgiçler’in, Karamürsel’in yerli üreticilerinden temin ettiği doğal ve sağlıklı ürünler, tavşan kanı çayla birlikte tadına doyulmaz bir kahvaltı ziyafetine dönüşüyor.

Peynir ve zeytin çeşitleri, doğal bal ve reçeller, tahin-pekmez, sucuk, sosis, salam, sigara böreği, yumurta çeşitleri, söğüş domates-salatalık, su böreği ve diğer pek çok çeşitten oluşan kahvaltı, hem doyurucu hem de fiyatıyla her keseye uygun.

Ereğli ve Başiskele’deki salonlarında her gün il içinden ve dışından gelen yüzlerce kişiyi ağırlayan Bilgiçler, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Kapılarını haftanın her günü sabah 08.00’de açan, gece 01.00’e kadar güler yüzlü ve işinin uzmanı bir kadroyla hizmet veren Bilgiçler, müşteri portföyünü her geçen gün genişletiyor.

 

EKMEK KADAYIFI ÇOK İDDİALI

Erkan Bilgiç, Bilgiçler markasının başarısının ve ürünlerinin bu kadar çok rağbet görmesinin sebeplerini şu cümlelerle açıklıyor: “Bilgiçler olarak, ‘üreticiden tüketiciye’ mantığıyla hareket ediyor ve kalitemize çok güveniyoruz. Tüm şubelerimizde sadece kendi üretimimiz olan et ürünlerini kullanıyoruz. Etimiz çok sağlıklı ve lezzetli olduğu için menümüzdeki ürünler de çok beğeniliyor. Özellikle köftemiz ve sucuğumuz çok meşhur.

Bilgiçler Et-Köfte ve Izgara Salonlarında aynı zamanda kasap hizmeti de veriyoruz. Misafirlerimiz, diledikleri ürünü burada yiyebileceği gibi kiloyla alıp evlerinde de pişirebiliyor.” Bilgiçler’in sadece eti değil, diğer ürünleri de çok özel. Örneğin, yolu Bilgiçler’den geçen herkesin lezzetine hayran olduğu yoğurt, Adapazarı’nda özel olarak yaptırılıyor. Ekmek kadayıfı ve fırın sütlaç da mekanın etten sonra en iddialı olduğu çeşitlerin başında geliyor. Bilgiçler’de ayrıca, yine özel olarak yaptırılan triliçe ve peynir tatlısı da mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında.

 

 

ŞARKÜTERİ BÖLÜMÜ ÇOK BEĞENİLDİ

Et ürünleri konusunda olduğu gibi işletmecilik alanında da kendini ispatlayan Bilgiç kardeşlerin hedefi, büyümeye devam etmek. Bilgiçler bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdürürken, müşterilerden gelen talepleri de değerlendirerek yeniliklere imza atıyor.  Bilgiç kardeşler son olarak Başiskele’deki şubelerinde büyük bir şarküteri bölümü açtı. ‘Üreticiden Tüketiciye’ sloganıyla hizmet veren şarküteri bölümünde yörelerinden özel olarak getirtilen ürünleri bulmanız mümkün.

Peynir çeşitlerinden zeytin çeşitlerine, köy yumurtasından pekmeze her türlü ürünün satışa sunulduğu şarküteri bölümü ilk günden itibaren büyük ilgi görmeye başladı. Bilgiçler’de yemeğinizi yedikten sonra evinizin ihtiyacı olan ürünleri en doğal, en taze ve en lezzetli haliyle buradan satın alabilirsiniz.

Şube sayısını artırmak için çalışmalarına devam eden Erkan Bilgiç, Erdin Bilgiç ve Engin Bilgiç kardeşler bir sonraki şubeyi Körfez ya da Gebze civarında açmayı planlıyor. İzmit-Karamürsel güzergahında yolculuk yaparken Başiskele ya da Ereğli’de kısa bir mola vermeyi ihmal etmeyin; Bilgiçler’in nefis ızgaralarının ve muhteşem ekmek kadayıfının tadına bakmadan geçmeyin.

 

İLETİŞİM

Ereğli şubesi: Piyale Paşa Bulvarı,

Hüseyin Hoca Mahallesi, Karamürsel / Kocaeli

(0262) 459 2700

Başiskele şubesi:  Körfez Mahallesi, D-130 Karayolu Cad., No: 119, Başiskele / Kocaeli

(0262) 343 3636

Karamürsel: 4 Temmuz Mah., İnönü Cad.,

No: 19, Karamürsel / Kocaeli

(0262) 452 9095

NASIL ARANDI: #Bilgiçler # ET # Köfte # Izgara # Kasap # Kahvaltı Salonları # Ereğli # Başiskele # şube # Yemek # lezzet # köfte # baba mesleği # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.