23-02-2024 06:04

Ünlü markalar ayağınıza geldi; LA BELLE

2018-10-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-03
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Eylem Selvi Arı

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Modayı takip etmek, kaliteli ve şık giyinmek İzmitli kadınlar için artık zor değil çünkü La Belle Butik var. Giyim sektöründe uzun yıllar yöneticilik yapan stil danışmanları Esra Yazıcı ile Seda Gündoğdu tecrübelerini birleştirdi, İstanbul’un ünlü semtlerinde bulabileceğiniz markaları hem iş yaşamında hem de gündelik hayatta şıklık arayan kadınların ayağına getirdi.

Kadın giyiminde modanın öncüleri Atelier Aliz, Upgrade, Bej ve büyük bedende Zoi başta olmak üzere ünlü markaların corner bayiliğini alan La Belle Butik, İzmitli kadınları ‘Ne giysem?’ derdinden kurtaracak.  Gelin, La Belle Butik’i, Esra Yazıcı ile Seda Gündoğdu’dan dinleyelim…

 

Esra Hanım ve Seda Hanım öncelikle sizi tanıyalım?

Esra Yazıcı: İzmit doğumluyum, evli ve iki çocuk annesiyim. 30 yıllık iş tecrübesi ve birikimimin en güzel dönemini yaşıyorum. Önceleri iş hayatımda şık giyinme isteğiyle başlayan bu tutkum sonrasında giydirmek ve stil danışmanlığı yapmakla devam etti. 10’u İstanbul Moda Akademisi’nden olmak üzere 27 sertifikam var. 100’e yakın personel yetiştirdim. Ülkemizin birçok yerinde kurucu mağaza müdürlüğü yaptım. Şimdi, çok sevdiğim işimi benim kadar sevdiğine inandığım ve güvendiğim Seda Hanım’la birlikte yapıyoruz.

Seda Gündoğdu: Ben de İzmitliyim. Uzun yıllar kurumsal giyim firmalarında mağaza müdürlüğü yaptım. Müşteri ilişkileri, butik satış teknikleri ve perakende satışla ilgili tüm sertifikalara sahibim.

 

Esra Hanım, butik açmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında her şey çok spontane gelişti. Uzun süredir kendi mağazamı açma isteğim vardı, marka ve lokasyon araştırması içindeydim. Bu arada Seda Hanım da Bej firmasında müdürlük yapıyordu. Firmanın imkanlarını anlattı, bu işi birlikte yapabileceğimizi söyledi. Bana çok mantıklı geldi. Uygun lokasyonu da bulunca, mağazayı açtık.

Neden La Belle?

Son dönemde birbirine benzeyen ve şahıs isimleriyle kurulan birçok mağaza oldu. Biz, Fransızca ‘güzel’ anlamına gelen ‘La Belle’ye karar verirken, ‘her şey çok güzel olacak’ sıcaklığını duyduk. Anlamı çekici geldi açıkçası.

 

 

SMART CASUAL KIYAFETLER

Hangi markalarla çalışıyorsunuz?

Corner bayiliğini aldığımız Atelier Aliz, Upgrade, Bej gibi ünlü kadın giyim markalarının yanı sıra büyük bedende Zoi markasının kıyafetlerini satıyoruz.

Daha çok ne tür kıyafetler bulunduruyorsunuz?

Daha çok günlük, smart casual kıyafetleri tercih ediyoruz. Çalışan hanımlara da hitap ediyoruz. Bildiğiniz gibi günümüzde rahatlık ve şıklık bir arada isteniyor. Özellikle gençler takım elbisenin altına spor ayakkabı bile giyebiliyor ya da iş çıkışında birkaç aksesuar değiştirerek yemeğe, eğlenceye gidebiliyor.

 

Hangi yaş gruplarına hitap ediyorsunuz?

Giyim sektöründe yaşın önemli bir faktör olduğunu düşünmüyoruz. Sadece beden ölçülerine göre kıyafet seçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Müşterilerimizin çoğu yaşına göre çılgınca giyinebiliyor. ‘Önemli olan ruh yaşı’ diyoruz.

 

Sosyal medyadan satışınız var mı?

Sosyal medya satışına karşı değiliz fakat biz şu anda sosyal medyadan satış yapmayı düşünmüyoruz. Butiğimizde müşterilerimizin ürünleri görerek, temas ederek, giyerek almasını tercih ediyoruz. Sosyal medyadan satışımız olmayacak ancak daha farklı bir hizmet sunacağız.

 

 

Nasıl bir hizmet?

Butiğimizin Instagram hesabından paylaştığımız kıyafetleri gören ancak meşguliyetinden dolayı ofisinden ya da evinden çıkamayan kadınların alışveriş yapmasını kolaylaştıracağız. Müşterilerimiz bizi aradığı taktirde istediği kıyafetin uygun bedenini ayağına kadar götüreceğiz ve böylece mağazaya gelmeden kıyafeti satın almış olacak. Bu hizmetle kadınların işini de kolaylaştırmış olacağız. 

 

Bu yıl sonbahar ve kış aylarında hangi renkler ve ne tarz kıyafetler tercih edilecek?

Çok renkli ve leoparlı bir sonbahar bizi bekliyor. Kış aylarında ise biraz daha pastel renkler göreceğiz. Firmaların defileleri ve look book’ları bize iddialı bir kışın işaretini veriyor. Zaman içinde herkesin kendini bulacağı bir tarzın oluşacağını düşünüyoruz.

 

Sizce moda nedir?

Aksesuarlardan tutun saç modellerine hatta çoraba kadar modanın her ayrıntısıyla ilgileniyoruz. Moda bir akım, belirli bir zaman periyodunda popülaritesi yükselen giyim tarzına verilen addır. Ünlülerin yarattığı tarzlar da modanın oluşmasında zaman zaman başrol oynar.

 

Kadınlar modaya mı uymalı, kendine yakışanı mı tercih etmeli?

Öncelikle bizi tercih eden ziyaretçilerimize proporsiyonuna göre giyinmeleri gerektiğini nazik bir dille, modelleri göstererek anlatıyoruz. Tabii ki firmaların hazırladığı kıyafetleri modaya uygun oldukları için takip etme durumu da ister istemez oluşuyor.

 

 

Stil danışmanlığı yapıyor musunuz?

Daha önce kurumsal firmalarda çalıştığımız için Seda Hanım da ben de stil danışmanlığı eğitimimizi aldık. Bunu da uygulamak ayrı bir zevk veriyor. 

 

Son zamanlarda çok fazla butik açıldı, sizi diğer butiklerden ayıran nedir?

En büyük sebep dürüstlüğümüz, güvenilirliğimiz, ilgimiz, güler yüzlü olmamız. Ürünleri fiyatlandırırken doğru strateji ve algı belirlemek de çok önemli diye düşünüyoruz. İşte tam da bu yüzden amacımız sadece para kazanmak değil, insan kazanmak. Bence en güzel tercih sebebi de bu olmalıdır. Butiğimiz pazar günleri hariç diğer günler 09.00-19.30 saatleri arasında açık. Şıklığına önem veren kadınları bekliyoruz.

 

İLETİŞİM

Adres: İzmit Tepecik Mahallesi Ferudun Özbay Caddesi Ekşi İş Hanı, 23/1 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0532 713 89 30

Instagram: @labelle_izmit

NASIL ARANDI: #la belle butik # Esra Yazıcı # Seda Gündoğdu # izmit # kocaeli # butik # giyim #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.