23-02-2024 05:38

Twinkle Life’ı gördünüz mü?

2018-06-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-06-06
.stripslashes($urun->baslik).

Mimar Yalçın Ergen’in sahibi olduğu ERGSAN İnşaat tarafından Kullar’da hayata geçirilen ve eski Türk evlerinin ‘hayat’ adı verilen avlularından esinlenilerek tasarlanan Twinkle Life, özgün projesiyle ilgi görmeye devam ediyor. Geleneksel Türk evlerinde; giriş katındaki odaların açıldığı, insanların her daim birlikte vakit geçirebildiği, ‘hayat’ denilen avlulardan ilham alınarak tasarlanan proje, Kocaeli halkına sağlam, güvenli ve şık konutlar sunmanın yanı sıra, sımsıkı komşuluk ilişkilerinin olduğu bir sosyal yapı oluşturmayı da amaçlıyor. Yapımının yüzde 60’ı tamamlanan ve ağustos ayında teslim edilmesi planlanan Twinkle Life’ın örnek dairesi, geçtiğimiz günlerde görücüye çıktı.

 

DOSTLUK ÜZERİNE KURGULANDI

Başiskele-Kullar’da, şehre sadece 7 kilometre mesafede inşa edilen Twinkle Life, yemyeşil çevresi ve tertemiz havasıyla 9 bin 309 metrekarelik alan üzerinde yükseliyor. 4 blokta 5 ayrı tipte planlanan 48 daire, avlular ve sosyal donatı alanlarından oluşan projede her şey ‘dostluk’ üzerine kurgulanmış. Türk evlerindeki geleneksel ‘hayat’ anlayışını modern bir dokunuşla projeye dahil eden ERGSAN İnşaat, her blok için yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak 105 metrekare büyüklüğünde bir giriş avlusu ile müstakil daire girişlerinde 120 metrekare büyüklüğünde bir iç avlu planlamış. Hareketli bir sosyal yaşamın temellerini atan ortak avlular, havuz, sosyal tesis, kafeterya ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra, müstakil bir yaşam için ortam hazırlayan özel bahçeleriyle de dikkat çeken proje, akıllıca tasarlanmış 5 farklı tipte bahçe katı ve çatı dublekslerden oluşuyor.

 

YÜKSEK TAVANLAR, FERAH ORTAM

Twinkle Life’ta ortalama 120 metrekarelik müstakil bahçelere sahip olan zemin katlarda, 158 metrekarelik 16 adet 3+1 ve 4 adet 118 metrekarelik 2+1 daire bulunuyor. Birinci katta ise 230 metrekarelik 4 adet 4+1; 220 metrekarelik 16 adet 4+1 ve 200 metrekarelik 8 adet 3+1 çatı dubleks daire planlanmış. ERGSAN İnşaat güvencesiyle hayata geçen Twinkle Life’ın dikkat çeken detaylarından biri de projede kullanılan malzemelerin kalitesi. Projedeki tüm dairelerde 1. sınıf laminant parke, Bien marka seramik ve vitrifiye; üst düzey ısı yalıtımı ile Eurodecor marka mutfak dolapları ve kapılar kullanılmış. Twinkle Life’ı benzerlerden ayıran en büyük özelliklerden biri de dairelerin son derece ferah ve aydınlık bir ortama sahip olacak şekilde tasarlanmış olması. Projede, 3,15 metrenin üzerindeki tavan yüksekliği ve yere kadar inen pencerelerle her dairenin gün ışığından maksimum düzeyde yararlanması sağlanmış.

 

DEKORASYONDA TECRÜBE KONUŞUYOR

Ayrıca, giriş katlarda her odadan bahçeye çıkış verilerek, Twinkle Life sakinlerine yemyeşil doğa ve temiz havayla iç içe bir yaşam sunulmuş. Twinkle Life, şık iç dekorasyonuyla da fark yaratan bir proje. ERGSAN İnşaat’ın kurucusu, aynı zamanda Mimarlar Odası eski Başkanı Yalçın Ergen’in mesleki tecrübesi ve zevkli seçimleriyle olabilecek en şık haliyle tasarlanan Twinkle Life’ta, 2 mimar ve 4 iç mimardan oluşan bir ekip şantiyede projenin sorunsuz teslimi için görev alıyor. Bu anlamda, projeden ev sahibi olan aileler, dairelerini dekore etmek için ayrıca bir iç mimarla çalışmak zorunda kalmıyor. ERGSAN İnşaat ekibi, Twinkle Life sakinlerine iç mimari konusunda her türlü desteği ücretsiz veriyor; mutfak dolaplarının renginden iç plandaki değişikliklere, dekorasyon önerilerinden mutfak ve banyo tasarımına kadar her konuda yardımcı oluyor.

 

ÖRNEK DAİRE TANITILDI

Hem size özel mekanlar hem de komşularınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz konforlu alanlar sunan bu çok özel projenin örnek dairesinin lansmanı geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir barbekü partisiyle gerçekleştirildi. Yalçın Ergen ve şirket ortağı Mehmet Uzuner’in mükemmel ev sahipliğiyle neşe içinde geçen etkinliğe, çok sayıda davetli katıldı.

Twinkle Life’ın havuz başındaki mangal keyfinden önce tefriş edilen daireyi gezen ve her ayrıntıyı tek tek inceleyen konuklar, projenin malzeme ve işçilik kalitesine tam not verdi. Mahalle sıcaklığında ama güven içinde yaşayıp mutlu anılar biriktirebileceğiniz Twinkle Life’ta daireler, büyüklüğüne göre 310 bin TL ila 575 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Siz de bu ışıltılı dünyada yerinizi almadan önce, örnek daireyi mutlaka görmelisiniz.

İLETİŞİM

ERGSAN İnşaat A.Ş.

Adres: Ömerağa Mah.

Şehabettin Bilgisu Cad.

İpek Apt. No:87 D:13 İzmit

Telefon:  0 262 324 14 44

Telefon:  0 262 324 14 47

E-posta: info@ergsan.com

www.twinkle.com.tr

NASIL ARANDI: #twinkle life # yalçın ergen # mehmet uzuner # ergsan inşaat # başiskele kullar

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.