05-03-2024 08:06

Her mesafede net görün!

2019-09-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-09-12
.stripslashes($urun->baslik).

Gözümüzdeki doğal mercekler pek çok sebepten dolayı (genetik faktörler, yaş vs.) elastikiyetini yitirir. Göz içi merceğin yüksek performanslı, çok özellikli Tri-fokal akıllı merceklerle değiştirilmesi sayesinde yakın, orta ve uzak mesafe görüş problemleri tek bir işlemle ortadan kalkar. Hastalar her mesafede net görmeye başlar. Dünyagöz İzmit’ten Op. Dr. Yusuf Yıldırım, Tri-fokal akıllı göz içi merceklerle ilgili merak edilenleri açıkladı.

“Kırma kusurları, göz hastalıkları arasında en sık karşılaştığımız durumlardır. Genellikle göz numaraları 0,50’ye kadar olan hastaların durumunu fizyolojik açıdan normal kabul ediyor ve bu numaralara kadar olan gözlere müdahale etmiyoruz. Ancak, göz numarası eşiğin üzerinde olan hastalara müdahale ederek problemleri kolaylıkla ortadan kaldırabiliyoruz. Çok özellikli mercekler hem yakın hem uzak görme problemlerine çözüm getirirken, astigmatı da ortadan kaldırabiliyor. Hastalarımızın göz yapısı uygun ise bu tedavi yöntemini öneriyoruz.

 

 

ÖMÜR BOYU ÇÖZÜM

Bugün kullandığımız yeni nesil çok özellikli mercekler sayesinde yakın, orta, uzak mesafe görme sorunları ile astigmatı ömür boyu ortadan kaldırabiliyoruz. Çünkü göz içerisine yerleştirilen mercekler, hayat boyu gözün içinde kalır ve bu yönüyle takılıp çıkarılan kontakt lenslerden farklıdır. Uzman bir hekim tarafından yerleştirilen merceklerin alerji yapması veya göz dokusu tarafından kabul edilmemesi mümkün değildir.

 

ASTİGMAT, İHMALE GELMEZ

Yapılan çalışmalarda toplumda astigmat rahatsızlığının her 10 kişiden 9’unda bulunduğu ve bunun da en az yarısının tedavi edilebilir ve/veya tedavi edilmek zorunda olduğu belirlenmiştir. Ancak astigmat bilincinin toplumda oluşmamasından dolayı hastaların büyük bölümü tedavi edilememektedir. Katarakt sıkıntısı ile doktora başvuran her hastanın astigmat derecesini doktoruna sorması ve aynı ameliyat sırasında bunun da düzeltilmesini istemesi dikkat çekmektedir. Astigmatın çözümü için yaşlılık dönemi beklenmemelidir.

 

 

UYGUN HASTA/HASTANE/HEKİM İŞBİRLİĞİ

Hastanın tedaviye uygunluğunun belirlenmesi, özellikle kataraktı olan bireyler için büyük önem taşıyor. Her hastanın göz tipinin operasyona uygun olmayabileceği gerçeği göz ardı edilmemeli. Üstelik ameliyatın başarıyla tamamlanması için uygun teknik seçimi, ameliyatın gerçekleştirileceği kurumun kullandığı alt yapı ve hekimin özellikle bu konudaki tecrübesi olmazsa olmazlardır. Göze uygulanacak lensin cinsi, kalitesi, derecesi ve göze nasıl bir açıyla yerleştirileceğinin doğru olarak saptanması da operasyonun başarısını etkileyecek önemli faktörler arasındadır.”

NASIL ARANDI: #mercekler # göz # uzak mesafe # görme sorunları # astigmat # Tri-fokal akıllı merceklerle # Dünyagöz İzmit’ten # Op. Dr. Yusuf Yıldırım # kocaeli # sağlık

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.