29-02-2024 17:22

Lezzet tutkunlarına: The Grill Ocakbaşı

2020-01-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-01-03
.stripslashes($urun->baslik).

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak, kendinizi doğanın kucağına bırakarak kafa dinlemek, temiz havayı içinize çekerek rahatlamak, biyolojik gölet manzarasına karşı huzur bulmak istiyorsanız; Sapanca’da kısa bir süre önce hizmete açılan Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort’a mutlaka uğramalısınız. 44 dönümlük arazi üzerine inşa edilen otelde; doğanın ve teknolojinin mükemmel uyumuna hayran kalacak, hizmet yelpazesinin genişliğine ve sunulan imkanlara şaşıracaksınız.

Bölgenin en donanımlı ve en büyük konaklama kapasitesine sahip otelini hizmete açmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort Genel Müdürü Ünal Sabuncu, “500 odası ve 1000 yatak kapasitesi bulunan otelimiz iki ayrı bloktan oluşuyor. Büyük blokta 452 odamız var, ‘butik otel’ olarak nitelendirdiğimiz arka blokta ise 48 odamız yer alıyor. Doğadan ilham alınarak dekore edilen odalarımızda hem konforlu hem eğlenceli hem de dinlendirici bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz” diyor.

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort’un, Türkiye’nin en büyük SPA merkezine sahip olduğunu söyleyen Sabuncu, “Kadın, erkek, karışık ve çocuk bölümleri olmak üzere 4 ayrı SPA alanımız bulunuyor. 8 bin 500 metrekarelik bir alanı kapsayan SPA merkezimizde, 22 masaj odamız var, aynı anda 50 misafirimize hizmet verebiliyoruz. SPA müşterilerimiz için beden ve ruh sağlığına yönelik iddialı, bir o kadar da ilham verici programlar hazırladık. Burada geçireceğiniz zamanı unutulmaz kılmak için her türlü ayrıntıyı düşündük” diye konuşuyor.

 

 

3 BİN KİŞİLİK SALON

 

Kongre turizmi için de iddialı olan otel, 2 bin 200 metrekarelik sütunsuz 1 kongre salonu ve 18 ayrı toplantı salonu ile aynı anda yaklaşık 3 bin 500 kişiyi ağırlayabiliyor. Kongre salonunun 3’e bölünebildiğini belirten Sabuncu, otelin dikkat çeken diğer özelliğini ise şöyle açıklıyor: “Otel arazisi içerisinde 4 bin 800 metrekare büyüklüğünde oluşturulan biyolojik gölet Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Tamamen biyolojik yöntemlerle kendisini temizleyen gölet çevresinde misafirlerimiz doğayla iç içe güzel vakit geçiriyor.”

 

 

KEBAP AĞIRLIKLI MENÜ

 

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort, sabah ve akşam açık büfe yemeklerin ikram edildiği ana restoran dışında The Grill Ocakbaşı’nda da lezzet tutkunlarını ağırlıyor. Otelde konaklayan misafirlerin yanı sıra bölge halkının, İstanbul ve çevre illerden günübirlik gelenlerin de kullanımına açık olan The Grill Ocakbaşı, meze ve kebap ağırlıklı menüsüyle dikkat çekiyor. Biyolojik göletin hemen yanında konumlandırılan, aynı anda 400 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip olan The Grill Ocakbaşı’nın fırını da bulunuyor, en lezzetli pideler, lahmacunlar ve pizzalar bu fırından çıkıyor.

 

The Grill Ocakbaşı'nda executive chef Necdet Türker, sous chef Kenan Gümrük, restoran müdürü Zülküf Ensar ve deneyimli personel görev yapıyor.

 

DÜNYA MUTFAĞI DA VAR

 

The Grill Ocakbaşı’nın menüsünde kömür ateşinde pişirilen kebap ve ızgara çeşitlerine ek olarak dünya mutfağından ilham alınarak hazırlanan makarna, pizza ve balık çeşitleri de yer alıyor. Ödüllü executive chef Mithat Yalçınkaya ve deneyimli ekibi tarafından hazırlanan menüde; T-Bone Steak, Dallas Steak, New York Steak gibi dry-aged çeşitlerini de bulmanız mümkün. Her damak zevkine uygun lezzetleri Sapanca’nın organik ürünleri ile hazırlayarak misafirleriyle buluşturan The Grill Ocakbaşı, künefe ve katmer gibi tatlılarıyla da dikkat çekiyor.

 

 Elit bir lezzet geleneği katmer.

 

SERPME VAN KAHVALTISI

 

İstanbul’da 3 ayrı lokasyonda ve Van’da yer alan The Grill Ocakbaşı, Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort bünyesinde hafta sonları verdiği serpme Van kahvaltısıyla da büyük ilgi görüyor. Güne güzel bir başlangıç yapmak isteyenlerin tercih ettiği Van kahvaltısında Van balı, yoğurt kaymağı, süt kaymağı, yayık tereyağı, cacık, otlu peynir, örme peynir, beyaz peynir, kavurmalı-sucuklu yumurta, zeytin, murtuğa, kavut, gencirun gibi yaklaşık 40 çeşit doğal ürün bulunuyor. Bu ürünler, semaverde demlenmiş çay eşliğinde, taş fırınlarda pişirilen lavaş ekmeği ve Van çöreği ile birlikte sunuluyor.

 The Grill'de geleneksel Türk tatlarını bulabilirsiniz.

 

Elite World Sapanca Convention & Wellness Resort Genel Müdürü Ünal Sabuncu

NASIL ARANDI: #Elite World Sapanca Convention # Wellness Resort # The Grill Ocakbaşı # lezzet # yemek # kebap # dünya lezzetleri # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.