19-06-2024 14:47

Teşekkürü hak ediyorlar

2020-09-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-09-02
.stripslashes($urun->baslik).

Kabul ediyorum, bu yıl eylül pek de öyle keyifli gelmedi… Yazın yok olup gideceğini umduğumuz Koronavirüs hala hayatımızda ve maalesef kolay kolay gideceğe de benzemiyor.

Her yıl bu zamanlar hız kazanan neşeli kırtasiye alışverişleri, kitap-defter kaplama ritüelleri, okula dönüş heyecanı yerini endişeli bir bekleyişe bıraktı. Yüz yüze eğitim, bazı sınıflar için başlamış olsa da özellikle ara sınıflar, en azından 21 Eylül’e kadar evden eğitim almaya devam edecek.

Böyle söyleyince kulağa can sıkıcı geldiğini biliyorum. Çocuklarının eğitiminin aksayacağından endişe eden binlerce aile olduğunu da biliyorum… Ve bildiğim bir şey daha var: İlimizdeki pek çok seçkin eğitim kurumu, pandemi döneminde girdiği zorlu sınavı başarıyla geçti.

Güçlü alt yapıları sayesinde bu olağanüstü sürece anında uyum sağlayan, eğitim-öğretimin sekteye uğramaması için elini taşın altına koymaktan çekinmeyen, gece-gündüz özveriyle çalışarak online derslerle öğrencilerini yalnız bırakmayan eğitim kurumları, sizce de içten bir tebriği, kucak dolusu teşekkürü hak etmedi mi?

★ ★ ★

Biz de bu ay sayfalarımızda, şu sıralar her ailenin gündemindeki ilk  madde olan eğitim konusuna ağırlık verdik. Eylül ayıyla birlikte, öğrencilerini belki okul kapısında değil ama ekranlarının başında sevgiyle karşılan eğitimcileri, okullarında ziyaret ettik.

Pandemi dönemini fırsata çevirerek, ‘yaşayan okul’ anlayışıyla öğrencilerine dev bir kütüphane ve lüks bir kafeterya armağan eden BİLNET’i;

Pandemiyle ilgili tüm önlemleri daha ülkemizde ilk vaka görülmeden önce alarak fark yaratan Yaşam Paylaşım Anaokulu’nu;

Kendi geliştirdiği uzaktan eğitim sistemine sonsuz güvenen Bahçeşehir Koleji’ni;

25 yıllık eğitimci Müge Şenyontar’ın Karamürsel’e kazandırdığı Çözüm Akademi Ortaokulu’nu;

Anasınıfından liseye kadar eğitim veren, Kocaeli’nin ilk ve tek Havacılık Koleji KOKPİT’i:

Kurumsal yapısı sayesinde pandemi sürecini sorunsuz geçiren ve YKS’de yine büyük bir başarı elde eden Nesibe Aydın Kocaeli’yi

mercek altına aldık; yeni dönemdeki çalışmalarını ve aldıkları pandemi önlemlerini sizler için inceledik.

★ ★ ★

Tabii ki hepsi bu kadar değil… Daha kapak konuğumuzdan bahsetmedim bile.

Kocaeli Life’ın kapağında bu ay, Emlakfix Türkiye markasının kurucusu, İzmitli başarılı emlak broker’ı Hakan Şahin var. Gayrimenkul alanında yaptığı başarılı çalışmalarla sektörün en güvenilir isimlerinden birisi olmayı başaran ve kurduğu sıra dışı bayilik sistemiyle yıldızı daha da parlayan Hakan Şahin’in hikayesini ilgiyle okuyacaksınız.

Bitmedi… Estetik uygulamalarda kesin sonuçlar veren ve ilimizde sadece Bennu Polikliniği’nde uygulanan PB Serum’un mucizevi etkileri;

Pandemi sürecine çok çabuk uyum sağlayan ve artık koçluk eğitimlerini online olarak vermeye başlayan Rana Kaplan Akademi’nin son dönemdeki faaliyetleri;

Merkezi İzmit’te bulunan, Türkiye’nin ilk kişiye özel sağlıklı yaşam merkezi Hunza Camp’ın, Gaziantep’te açtığı ikinci şubenin hikayesi ve daha pek çok ilgi çekici konuyu, Kocaeli Life’ın özenle hazırlanan sayfalarında bulacaksınız.

★ ★ ★

Gördüğünüz gibi sarı sonbahar gelmiş olsa da biz çiçek açmaya devam ediyoruz ve tüm renklerimizle hayatınızda olmaktan çok mutluyuz.

Bir sonraki aya kadar sevgiyle, sağlıcakla kalın…

 

NASIL ARANDI: #zeynep akar # köşe yazısı # yazar # köşe yazarı # kocaeli life # dergi # kocaeli # eylül #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.