Tek seansta 2 BEDEN İNCELİN!

2018-04-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-04-12
.stripslashes($urun->baslik).

Bölgesel fazlalıklar, bütün kadınların en büyük sorunu… Uygulanan diyet ve spor programları kilo vermeye yardımcı olsa da çoğu kez bölgesel incelme konusunda yetersiz kalıyor.
Neyse ki geliştirilen cihazlar, bu konuda da imdadımıza yetişiyor. Yeni teknolojilerle artık bölgesel inatçı yağlardan sağlıklı, hızlı ve acısız bir şekilde kurtulmak mümkün. İlimizin en köklü salonlarından biri olan Duru Güzellik Merkezi, uyguladığı soğuk lipoliz tekniğiyle bölgesel kilolarından kurtulmak isteyen Kocaelili kadınların ilk adresi.
İstenmeyen yağları eksi 10 derecede dondurup vücuttan atılmasını sağlayan soğuk lipoliz yöntemi hakkında merak edilenleri merkezin kurucusu, güzellik uzmanı Sevim Baymak’a sorduk.


Sevim Hanım, soğuk lipoliz nedir?
Soğuk lipoliz, cilt üzerine uygulanan soğuk enerjiyle cilt altındaki yağ tabakasının dondurulması ve vücudun kendi biyolojik döngüsüyle vücuttan atılması işlemidir. Kısaca yağ hücrelerini ameliyatsız bir şekilde parçalayıp, yok eden bir tedavi yöntemidir ve diğer dokulara zarar vermez. Tek seansta 2 bedene kadar incelme sağlayabilir. Amerika’da yapılan araştırmalar sonucunda etkinliği kanıtlanmış olan bu yöntem FDA onayı da alarak güvenilir olduğunu kanıtlamıştır.
Bize işlemin nasıl gerçekleştiğini anlatır mısınız?
İşlemde kullanılan Coolshaping cihazı, yağ tabakasının bulunduğu alanı -10 dereceye kadar soğutur ve yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale getirir. Doku önce 45 dereceye kadar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -10 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık 1 saat beklenir ve yağ depolarının programlanmış hücre ölümü sürecine girmesi sağlanır. Böylece yağ hücre fonksiyonları küçülür, geri dönüşümsüz şekilde kaybolur. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşır.
Soğuk lipoliz vücudun hangi bölgelerine uygulanabilir?
Soğuk lipoliz tedavisi göbek, yan bölge, sezeryan sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelere uygulanabiliyor. İşlemin uygulandığı bölgelerdeki yağ miktarında yüzde 20 ila yüzde 50 oranında kalıcı azalma görülüyor.
YAN ETKİSİ YOK
Bölgesel incelme konusunda başka yöntemler de var… Neden soğuk lipoliz?
Soğuk lipoliz, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren bir yöntem. Liposuction gibi geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatif. İşlem sonrasında ağrı, iş kayıpları ve hayat kalitesinde düşüş yaşanmıyor. Ayrıca, herhangi bir yaş ya da cinsiyet sınırı yok.
Soğuk lipoliz kaç seans uygulanmalı? İstenilen etki ne kadar sürede elde ediliyor?
Lipolizin belki de en önemli özelliği bu… Aslında ilk seansta gözle görülür bir şekilde yağ yakımı oluyor. 1 ila 4 seans arasında kesin sonuçları alıyoruz. Bu tamamen kişinin yağ kitlesine bağlı bir durum. İlk seanstan sonra daha iyi sonuçlar alabilmek için uygulamayı en az 1,5 ay arayla yapıyoruz.
Soğuk lipolizin hiç yan etkisi yok mu?
Soğuk lipoliz, tamamen ağrısız bir yöntemdir. Kişiye bağlı olarak işlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık, geçici bir kaşınma veya uyuşma hissi oluşabilir; şikayetler çok kısa bir süre içinde ortadan kalkar.

NASIL ARANDI: #Kocaeli # İzmit # Sevim Baymak

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.