26-02-2024 11:09

Tarz sahibi çocukların adresi: No 2 Butik

2020-03-04    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-03-04
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN

 

Kaliteli ve şık giyinmek çocukların da hakkı. Çocuklarını güvenle giydirmek, sağlıkla büyütmeyi istemek de anne ve babaların en doğal hakkı. Çocuk giyiminde klişelerden sıkılan, farklılık arayan, kaliteli, güvenilir ve sağlıklı ürünler tercih eden anne-babaların vazgeçilmez adresi No 2 Butik bu ay kapılarını Kocaeli Life’a açtı. No 2 Butik’in sahipleri Esma Ceylan İndolu ve Serdar Meçkeli ile çocuk giyiminde dikkat edilmesi gerekenler ve son trendler üzerine konuştuk.

 

Esma Hanım, bize biraz kendinizden biraz da No 2 Butik’in kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?

İndolu Metal’in sahibi Sefa İndolu ile evliyim, iki çocuk annesiyim. Serdar ile tanışıklığımız çok eskiye dayanıyor. Serdar’ın, Dolphin’de giyim mağazası vardı ben de onun uzun yıllardır müşterisiydim. Hep ‘Bir gün beraber bir şeyler yapalım’ diye konuşuyorduk. Serdar daha sonra Bursa’ya gitti, orada bir mağaza açtı. O sırada ben de evlendim, anne oldum. Serdar bebek görmeye geldiğinde kafasında bir düşünce olduğunu söyledi, ‘Burada bir mağaza açmak istiyorum. Ben işi biliyorum, senin de çevren var’ dedi. O akşam konuştuk. Dükkanı da tesadüf eseri eşim buldu. 2014 yılında, Soydan İş Merkezi’nde No 2 Butik’i hizmete açtık.

 

 

Kısa bir süre sonra bir de bayilik verdiniz yanılmıyorsam.

No 2 Butik’i açtıktan 6 ay sonra bir müşterimiz geldi, ‘Butiğinizi çok beğeniyoruz, bize bayilik verir misiniz?’ dedi. Hem çok şaşırdık hem de çok mutlu olduk. Körfez’e bayilik verdik, orada da çok güzel bir açılış yaptık. No 2 Körfez, 5 yıldır faaliyet gösteriyor.

 

Bir de bebek mağazası açmıştınız.

Bir yıl sonra bir mağaza daha açmaya karar verdik. No 2 Bebek adını verdiğimiz bu mağaza da kısa sürede çok güzel yol aldı ancak biz iki parçaya bölünmek zorunda kaldık. Bu yüzden daha büyük bir dükkana geçerek, bebek ile çocuğu birleştirmeye karar verdik. Bir yıl önce Belsa Plaza’daki yeni yerimize taşındık.

 

Serdar Bey, No 2 Butik hangi yaş grubuna hitap ediyor?

0-14 yaş grubuna hitap ediyoruz. Diğer çocuk mağazalarından farkımız, butik çalışıyor olmamız. Her üründen bir seri getiriyoruz. Klişelerden sıkılan, farklılık arayan anne ve babalara hitap ediyoruz. Mağazamızda tulumdan eşofman takımlarına, abiye grubundan günlük kıyafetlere kadar her yaş grubuna yönelik ürün bulabilirsiniz. Çocuk mağazalarında bulamayacağınız tarz kıyafetler getiriyoruz. Mesela, taşlı kot pantolon ve tişörtleri başka yerde bulmanız pek mümkün değil.

 

 

KALİTELİ VE SAĞLIKLI

 

Esma Hanım, kalite konusunda ısrarcı olduğunuzu biliyorum.

Bizim birtakım önceliklerimiz var. Mesela, kaliteden asla ödün vermiyoruz. Kumaşın cinsinden boyasına kadar her şeye dikkat ediyoruz. Sağlıklı ve güvenilir ürünler olmasına özen gösteriyoruz. İkimizin de evladı var. Bebeklerin ve çocukların sağlığı bizim için her şeyden önce gelir. Annelerin güvenle giydireceği, bebeklerini sağlıkla büyüteceği kıyafetler getiriyor, sezonun trendlerini ilimize taşıyoruz. Açıldığımız günden beri bu çizgide ilerliyoruz.

 

Ürün seçimini siz mi yapıyorsunuz?

Biz iki ortak çok iyi anlaşıyoruz. Öncesinde iyi arkadaşız, ailece görüşüyoruz. Ürün seçimini de birlikte yapıyoruz. Her hafta İstanbul’a gidiyor, 20 ya da 30 firmayı dolaşıyor, ürünlerimizi alıyoruz. Bizde ikinci hafta aynı ürünü bulamazsınız çünkü her üründen bir seri getiriyoruz. Biz mağazacı değiliz, butiğiz, seri üretimdeki ürünleri tercih etmiyoruz. Bu yüzden bir doğum günü partisinde aynı kıyafeti giymiş iki çocuk göremezsiniz.

 

 

Serdar Bey, ürün seçerken neye dikkat ediyorsunuz?

Çocuk kıyafetlerinin de bir modası var. Modayı yakından takip ediyoruz ve modaya uygun ürünler getiriyoruz. Daha da önemlisi kaliteli olmasına önem veriyoruz. Seçtiğimiz ürünlerin kullanışlı olması da önceliklerimiz arasında. Ne kadar şık ve kaliteli olursa olsun kullanışlı değilse, o ürünü tercih etmiyoruz. Özellikle bebekler o kıyafetin içinde rahat edecek mi, üstünden çıkarmak mı isteyecek ya da kaşındıracak mı, bunlara bakıyoruz. Öte yandan müşterilerimizin çoğunu tanıyoruz, ne isteyeceklerini az çok tahmin ediyoruz. Onların zevkine göre de ürün alıyoruz, kendi zevkimize göre de. İkimizin de çocuğu olduğu için bir anne ya da bir baba çocuğuna ne giydirir, çocuklar neden hoşlanır biliyoruz. Anne-baba olmadan bu işi yapmak çok zor.

 

Sektördeki gelişmeleri de takip ediyorsunuz mutlaka.

Evet, bu doğrultuda fuarlara katılıyoruz. Bursa, İstanbul, Antalya’da düzenlenen fuarlara gidiyor, yenilikleri yakından takip ediyoruz.

 

Esma Hanım, biraz da hedeflerinizden bahsedelim mi?

Önümüzdeki birkaç yıl içinde anaokulu veya kreş açmak istiyoruz. Yine No 2 adı altında olacak. Bu konuda bütün hazırlıklarımızı yaptık, sadece doğru zamanı bekliyoruz. Binayı kendimiz inşa edeceğiz çünkü kafamızdaki plana uygun olsun istiyoruz. Tamamen sevgiyle kurulmuş bir yapı olacak. Başında profesyonel yöneticiler bulunacak. Çocuklar burada hem eğlenecek hem de öğrenecek. Öte yandan No 2 Butik için Adapazarı’ndan da bayilik isteyenler var, bu konuyu da düşünüyoruz.

 

No 2 Butik’in kapılarını bizlere açtığınız için teşekkür ederim.

Biz teşekkür ederiz.

 

İLETİŞİM

Adres: Ömerağa Mahallesi,

Belsa Plaza İş Merkezi

Telefon: 0 535 603 59 49

Instagram: no2butik

Facebook: No2 butik

NASIL ARANDI: #no2 # butik # giyim # çocuk # bebek # kıyafet # kaliteli # şık # tarz # bayilik # Esma Ceylan İndolu # Serdar Meçkeli # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.