17-07-2024 17:24

Sporla yeni bir hayata başladım

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 02/07/2024
.stripslashes($urun->baslik).

Merhaba, sevgili okuyucularım... Yeniden birlikteyiz.

Bu ay sizlere sporun hayatıma olan etkisinden ve yaşadıklarımdan bahsedeceğim. Bir çoğunuzun bildiği üzere bir süre önce öğrencilerimle birlikte TRT1 kanalında yayınlanan bir canlı yayın programına konuk olduk. Gelin en başından bu zamana kadarki sürece ve sonrasına birlikte bakalım.

 

HER ŞEY NASIL BAŞLADI?

Psikolojik olarak epeyce kötü hissettiğim bir dönemde, bir çeşit hobi olarak başlamıştı benim spor hayatım. Başlarda kafamı dağıtmak için ilgileniyordum sadece. Diğer yandan fiziğimi toparlamam konusunda da epey yardımı olmuştu. Zamanla öyle iyi gelmişti ki spor yapmak, kullandığım birçok antidepresan ilacı bırakmama yardım etmiş, adeta yeniden hayata bağlamıştı beni. Çevremdeki eğitmenler de sürekli olarak bu konuya olan yatkınlığımdan bahsediyor ve beni eğitmenliğe teşvik ediyorlardı. Ben de oldukça sıcak bakıyordum bu fikre ve bir gün ‘neden olmasın’ dedim. Spor bana çok iyi gelmişti ve üzerine eğilmek istiyordum.

 

BİR DİZİ EĞİTİM

Sonrasında eğitim almak için İstanbul’a gitmem gerekti. Defalarca... Yaklaşık 2 yıl boyunca devamlı olarak eğitim aldım ve nitekim şu anda onlarca sertifikaya sahibim. Yeterli donanıma sahip olduğumda çeşitli salonlarda ders vermeye başladım. Tam zamanlı işten ziyade belirli saatlerde gidiyor ve dersi verip evime dönüyordum. Zamanla ders verdiğim öğrencilerim, “Keşke kendinize salon açsanız hocam” şeklindeki isteklerini, düşüncelerini dile getirdi sayısız kez. En az onlar kadar ben de istiyordum bunu. Yine sordum kendime “Neden olmasın?”

Oldu!

 

KENDİ SALONUMU AÇTIM

Düşüncelerimi eşime açtım ve o, bana bu konuda müthiş bir destek sağladı. Bir süre sonra da CK Pilates’i açtım. Tabii buraya kadar geçen süre neredeyse dört sene sayılır. Dört sene sonunda kendi salonumu açacak, işletecek kadar geliştirmiştim kendimi. CK Pilates 6 senedir aktif olarak hizmet veriyor. Bugüne dek onlarca insanın hayatına dokundum ve yüzlercesine de hizmet verdim. Ameliyattan dönenler, depresyonu yenenler oldu. Bunun gururu ve mutluluğuyla daha da çok sevdim işimi. Spor benim hayatımı ben de birçok öğrencimin hayatını değiştirmiştim. Ve günlerden birinde telefonuma bir çağrı düştü. Asistanım cevaplayıp bana seslenmişti şaşkınlıkla: “Cemile hocam, TRT’den aranıyoruz.”

TV EKRANLARINDA BULUŞTUK!

Tekniğimden ötürü beğeni almıştım. Bilmeyenleriniz için pilatesi her türden müzikle yapıyor ve yaptırıyorum, bu sıralar en çok da yöresel müziklerle… Sporu eğlenceli bir hale getirirken medikal yönünden de ödün vermiyorum. Tam da bu dikkat çekmiş olmalı ki TRT’ye konuk olarak davet edildim. Haberi ilk aldığımda kalbim ağzımda atıyordu sanki. Öyle bir gurur hakimdi vücuduma, öyle bir neşe... Ben herkes gibi biriydim çünkü. Televizyon bambaşka bir şeydi ve hiç beklemediğim, ummadığım bir yerdi.

“İnsalara dokundum” dedim, kendime yeniden. “İnsanlara dokundum ve bu daha büyük bir hal almaya başladı.” Elbette teklifi kabul ettim ve ekipçe İstanbul’a gittik. Benim için başından sonuna müthiş bir deneyimdi. Bir sürü kameranın, mikrofonun, ışığın altında işimi yapmıştım. Kısaca hikayemi anlatmış ve ekranlarınıza konuk olmuştum. Bundan 10 yıl önce asla tahmin edemeyeceğim bir şeydi. Öyle ki hala etkisinden çıkamadım. Bana böyle güzel bir anı kattığı için emeği geçen herkese çok minnettarım. İyi ki spor!

 

CK PİLATES

Adres: Kavaklı Mah. Yavuz Cad. 136 Sok. Gölcük/Kocaeli

Telefon: (0262) 435 88 07

i @ck_pilates

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.