19-06-2024 14:37

Şömine’de KEBAP KEYFİ

2017-04-06    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-04-06
.stripslashes($urun->baslik).
Rivada Otel’in çatı katında açılan Şömine Restaurant’ta bir yandan lezzetli kebapların tadına bakarken bir yandan da keyifle rakınızı yudumlayabilirsiniz


HABER: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: DİDEM KÖSEOĞLU

İlimizin tanınmış iş adamlarından biri olan; inşaat, yapı malzemeleri ve akaryakıt üzerine iş yerleri bulunan Hasan Turan, farklı bir sektöre daha atıldı.

Kartepe sınırları içinde, Köseköy Işıklar mevkiinde bulunan Rivada Otel’i devralan Hasan Turan, böylece otelcilik sektörüne de adım atmış oldu. 6 katlı ve 24 odalı butik otel ile otelin çatı katında bulunan Şömine Restaurant’ın işletmeciliğini ise Hasan Turan’ın oğlu Ömer Turan üstlendi. İstanbul Ticaret Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Ömer Turan, ilk iş olarak hem oteli hem de restoranı elden geçirdi.

Rivada Otel ve Şömine Restaurant’ın işletmeciliğini Ömer Turan yapıyor.

Rivada Otel ve Şömine Restaurant’ın işletmeciliğini Ömer Turan yapıyor.

 

ŞIK BİR RESTORAN

Yepyeni bir anlayışla yola çıkan, konsepti tamamen değiştiren Ömer Turan, ilimize şık bir restoran daha kazandırmış oldu. 100 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren Şömine Restaurant, aynı anda 80 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Restoran adını mekanın ortasındaki şömineden alıyor. Şöminenin etrafına konumlandırılmış masalarda bir yandan yemeğinizi yerken, bir yandan da Kartepe’yi kuşbakışı seyre dalabilirsiniz.

koltukŞömine Restaurant’ın balkon bölümü de oldukça keyifli. Dilerseniz yemeğinizi balkonda yiyerek manzaranın daha çok keyfini çıkarabilirsiniz. Şömine Restaurant’ın menüsü ağırlıklı olarak kebap çeşitlerinden oluşuyor. Adana ve Urfa’nın yanı sıra patlıcan kebabı ve soğan kebabı meşhur. Çeşit çeşit mezelerle masaların donatıldığı Şömine’de kebabın yanı sıra et çeşitlerini de bulmanız mümkün. Öte yandan haftanın belirli günlerinde çiğköfte yoğruluyor ve müşterilere ikram ediliyor. Ustanın kendi elleriyle yaptığı künefenin ise tadına doyum olmuyor. Öte yandan mekanda şerbetli tatlıları da bulabilirsiniz.

Alkol ruhsatı da bulunan Şömine Restaurant’ta kebap yerken bir yandan da rakınızı yudumlayabilirsiniz. Restoranın sahibi Ömer Turan, müşterilerin isteği üzerine cuma-cumartesi günleri canlı müzik yapmayı planlıyor. Hafta sonları, fasıl grubu eşliğinde yemek yemek isterseniz, Şömine Restaurant tam size göre.

Canlı müziğin olmadığı günlerde ise taş plaktan çalınacak Türk müziği parçaları gecenize renk katacak.

 

GRUP YEMEKLERİ İÇİN...

Şömine Restaurant, grup yemekleri için de oldukça ideal. Restoranda doğum günü kutlaması yapabileceğiniz gibi öğle ve akşam yemeklerinde de grup halinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Düğün ve nişan yemekleri için de tercih edebileceğiniz Şömine Restaurant’ta hem eğlencenin doruğuna çıkabilir hem de evinizdeki kadar rahat edebilirsiniz.

 

İLETİŞİM

Adres: İstasyon Mahallesi, Ankara Caddesi, No:135, Kartepe/Kocaeli

Tel: (0262) 324 11 11

NASIL ARANDI: #Kartepe #Ömer Turan #Rivada Otel #Şömine Restaurant

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.