16-07-2024 22:26

Sofranızdan sebzeyi eksik etmeyin

2018-04-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-04-12
.stripslashes($urun->baslik).

Kırmızı ve pembe tonları hakim olur yiyeceklere… Çileğin kokusu her yerden alınır, kızılcıklar ilk şerbet olacak ürünler arasındadır. Kiloyla kiraz bu mevsimde alınır, tezgahlarda vişne kovalanır…
Kimimiz fazla iştahlanır, kimimiz de bahar enerjisinden ötürü yemeyi unuturuz. Papaz eriği, ekşiyi sevenler için harika bir öğündür. Dişleri kaşınan çocuklarınıza da verebilirsiniz
Balık yasağı başlayınca, mutfaklarda ağırlıklı olarak sebze yemekleri pişmeye başlar. Bu ay, başta enginar olmak üzere rezene, bakla ve bezelyeyi sofralarımızdan eksik etmeyelim.
Tabii bir de mutfaklar özellikle hafta sonları dışarılara taşındığından, geçen seneden kalan mangallarımızı bahçe sohbetlerimiz için hazırda tutmak lazım.
Sofralarımızın baş tacı olan etlerimizi de güvendiğimiz kasaplara hazırlatıp, mevsim sebzelerimiz ve meyvelerimizle birlikte sofralarımızda şölen havası estirmeyi ihmal etmeyelim.
Bir sonraki yazımızda özellikle beyleri ilgilendiren ‘İyi bir mangal nasıl olmalı, hangi koşullarda yakılmalı ve etler nasıl pişirilmeli’ konusuna bol bol değineceğim ama önceliğimiz hanımlar olduğu için bu ay etin yanına yakışacak mevsimine uygun bir salata tarifi vereceğim.
Şimdiden afiyet olsun.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.