17-07-2024 15:52

Sımsıkı sarılın!

2020-02-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-01
.stripslashes($urun->baslik).

“Sarılmak neden güzeldir bilir misin?

Çünkü sağ tarafta kalp yoktur;

Sarılınca sağ yanını onun kalbi doldurur.”

Aziz Nesin...

 

Sevdiklerinize sımsıkı sarılın! Yarın çok geç olabilir. Çok klişe olacak ama sevdiklerinize zaman ayırın yoksa zaman sizi sevdiklerinizden ayırır.

Hazır şubat ayına girmişken, ‘Sevgililer Günü’nü kutlamaya hazırlanırken, küçük bir hatırlatma yapmak istedim.

Biliyorum hepimiz çooook yoğunuz. Başımızı kaşıyacak vaktimiz yok! Bir de zaman öyle hızlı akıp geçiyor ki günün 24 saati bize yetmiyor.

Günlük yaşantımızla o kadar meşgulüz ki sevmeye bile vaktimiz yok.

Çılgın bir tempoda oradan oraya koştururken ne yazık ki sevdiklerimizi ihmal edebiliyoruz. ‘Yarın ararım’, ‘Gelecek hafta giderim’ gibi bahanelerin arkasına sığınıyoruz. Para, pul bir yana asıl hazinenin sevgi olduğunu unutuyoruz.  Sevgililer Günü’nü de içinde barındıran bu ay gelin bir farklılık yaratalım.  Evden çıkmadan sevdiklerimize sarılarak başlayabiliriz mesela. Sarılalım, hem de sımsıkı. Sevdiğimiz kişilere ‘seni seviyorum’ diyelim mesela. Hem de aklımıza her estiğinde.

Sevdiklerimize daha çok vakit ayıralım mesela. Bunun kendimize de iyi geleceğini unutmayalım. Hiçbir şeyi ertelemeyelim! Hayat kısa.

Bir sabah uyandığımızda annemizi, babamızı, sevdiğimizi, küs olduğumuz arkadaşımızı hatta kedimizi, köpeğimizi bile bulamayabiliriz.

Hayat kısa, seviyorsanız söyleyin ve sevdiklerinize sımsıkı sarılın!

 

★ ★ ★

Gelelim şubat ayında dergimizde neler olduğuna. Kapağımızda başarılı bir hekim, ‘sevgi’ dolu bir anne var. Çocuklarına daha çok vakit ayırabilmek için iş hayatını yeniden dizayn etmekten çekinmeyen bir anne. Op. Dr. Lütfiye Ünlü ile yaptığımız röportajı keyifle okuyacaksınız..

Bahaneleri ortadan kaldıran Diyet Kapımda’yı, ünü il dışına taşan Bilgiçler Et-Köfte-Izgara-Kasap ve Kahvaltı Salonlarını, kentin AVM konseptli ilk projesi Forum Anatolia’yı, genç kadrosu ve büyük hedefleriyle iddialı projelere imza atmaya hazırlanan Sigvon İnşaat’ı bu sayıda daha yakından tanıyacaksınız.

4 günde 1 beden incelmenin sırrını öğrenmek isteyenler için Hunza Camp, SES mağazasını merak edenler için Samsung bayi bu ay kapılarını Kocaeli Life’a açtı. İlimizin ilk yerel markası olan, 17 yıllık tecrübesi, başarılı eğitim sistemi, yetkin kadrosu ve donanımıyla güçlü bir aile olarak yoluna devam eden Bilgi Küpü’nü, kendine has giyim tarzıyla Nihan Çakıcı’yı, modanın ‘Seher’ yıldızı Seher Duysak Butik’i, zirvedeki Karfest coşkusunu bu sayıda bulacak, ünlü sanatçı Haluk Levent’in başkanlığındaki ‘Ahbap’ platformunun şimdiye kadar yaptıklarını okuyunca hayretler içinde kalacaksınız.

 

★ ★ ★

Şubat sayımız öylesine renkli ki... Sağlıktan eğitime, güzellikten modaya, cemiyet hayatından köşe yazılarına kadar öylesine dolu ki...

İddia ediyorum bütün bir ay Kocaeli Life’ı elinizden düşüremeyeceksiniz. İnanıyorum ki her satırını büyük bir ilgiyle, ‘severek’ okuyacaksınız.

Elinizdeki dergi öylesine büyük emeklerle, heyecanla, sevgiyle ve aşkla hazırlandı ki bu sayıya da bayılacaksınız.

Kocaeli Life Ailesi olarak sizleri sevgiyle kucaklıyor, sımsıkı sarılıyoruz.

İyi ki varsınız, sevgiyle kalın, bizi izlemeye de devam edin.

NASIL ARANDI: #Serpil Çolak # kocaeli life # köşe yazısı # genel yayın müdürü # gazeteci # dergi # yazı # haber # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.