Sevgi dolu bir baba; SERKAN ÖRÜCÜ

2018-06-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-06-11
.stripslashes($urun->baslik).

Haziranın anlamı, Babalar Günü… Biz de bu ay köşemize, 3 kız çocuğu sahibi, sevgi dolu bir babayı konuk etmek istedik. 46 yaşındaki Serkan Örücü, aslen İstanbullu. Eşi Berna Hanım ile evlendikten sonra, 2009 yılında ilimize gelmiş ve sanayi malzemelerinin satışı alanında çalışmaya başlamış. Aynı zamanda hobi olarak da araç alım-satımı işi ile ilgileniyor. Motor kullanmayı ve spor yapmayı çok seven Serkan Bey kickbox yapıyor. 3 kız babası olmanın çok keyifli bir süreç olduğunu söyleyen ve çocuklarıyla birlikte vakit geçirmeyi çok seven Serkan Örücü ile kızlarını ve nasıl bir baba olduğunu konuştuk.

 

1)    Serkan Örücü nasıl bir babadır?

Hayatta ilk önceliğim her zaman çocuklarımdır. Onlara sorumluluk veriyorum, kendi ayakları üzerinde durabilmelerini istiyorum. Her baba gibi ben de tabii ki biraz korumacıyım. Onlara duyduğum sevgi ve değeri hissettirmeyi, birlikte vakit geçirmeyi çok seviyorum. İmkanlar dahilinde neredeyse vaktimin çoğunu kızlarıma ayırıyorum. Çocukların gelişimi için sporun çok önemli olduğuna inanıyorum. Kızlarımın spora yönlenmelerini çok istemiştim, şanslıyım ki onlar da benimle aynı düşüncede.

 

2)     Size ‘iyi ki baba olmuşum’ dedirten, hatırladığınız anılarınız var mı?

‘Her eve geldiğimde ve onları kucakladığımda ‘iyi ki baba olmuşum, diyorum. Hastayken, yorgunken ya da üzgünken yanıma gelip benimle ilgilendiklerinde de ayrı duygular yaşıyorum. Babalık tarif edilmez bir duygu ve bunu çocuklarım etrafımdayken sürekli olarak yaşıyor ve hissediyorum. Neredeyse her gün ‘iyi ki baba olmuşum’ diyorum.

 

3)    Baba olmak sizde ve hayatınızda neleri değiştirdi?

Kızlarım hayata bakışımı değiştirdi. Her şeyden önce duygusallaştım, daha anlayışlı oldum, daha da olgunlaştım ve sorumluluğumun arttığını öğrendim. Önceliklerim onlar ve onların istekleri oldu. Kısacası tüm hayatım onlar oldu diyebilirim.

 

4)     Çocuklarınızla nasıl vakit geçirmekten hoşlanırsınız?

Gerek evde, gerekse dışarıda onlarla oynamayı, şakalaşmayı ve onlarla uğraşmayı çok severim. Birlikte spor yapmaktan da çok keyif alıyorum.

 

5)     3 kız çocuğu sahibisiniz. Karakterlerini de göz önünde bulundurarak nasıl bir gelecek planlıyorsunuz? Neler hayal ediyorsunuz?

Her şeyden önce sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum. İnsanlarla barışık, paylaşımcı, yardımsever birer birey olmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri en büyük dileğim. Kendi tercihleri doğrultusunda eğitimlerini tamamlayıp iyi bir meslek sahibi olmalarını istiyorum.

NASIL ARANDI: #babalar günü # haziran # serkan örücü # çocuk # sevgi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.