17-07-2024 17:29

Semt Kocaeli geliyor LÜKS ALGISI DEĞİŞİYOR

2017-06-07    2 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-06-07
.stripslashes($urun->baslik).

 

Lüks bir konuttan söz edildiğinde ne anlar ve ne beklersiniz? Görkemli sütunlarla bezeli, heybetli bir mimari mi? Sitenin ortak alanlarında yaldızlı bir dekorasyon mu? Açık-kapalı, ısıtmalı, kaydıraklı, bir bölümü olimpik havuzlar veya Türk motifleriyle bezeli hamam ve sauna mı?

Güneydeki tatil köylerinden büyük kentlerdeki lüks konut projelerine taşınan bu klasik lüks anlayışı, tam da birbirine benzer seçeneklerle, farklı beklentilere sahip müşteri kitlesine hitap etmeyen bir kısır döngüye yol açmışken, Kocaeli’nin köklü inşaat şirketi Pekdemir’in yolu ödüllü mimar Cem Sorguç ile kesişti.

Pekdemir İnşaat’ın sıradışı beklentisi, mimar Cem Sorguç’un tasarımıyla hayat buldu ve konutta yepyeni bir lüks anlayışını yansıtan ‘Semt Kocaeli’ projesi hayata geçti. Semt Kocaeli, prestijli yeni lüks bir semtin doğuşuna öncülük edecek ve arkadan benzerlerini de sürükleyecek.

 

 

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir 

 

ÖDÜLLÜ MİMAR İMZASI

Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, Ulusal Mimarlık Ödülü sahibi mimar Cem Sorguç’un imzasını taşıyan Semt Kocaeli’nin, doğayla bütünleşen yalın mimarisi, doğa ve deniz manzaralı, oksijeni bol yaşam çevresi, her metrekaresi değerlendirilmiş geniş ferah daireleri, villa konforunda bahçe dubleksleri, tek tıkla yaşam kalitesi sunan mobil uygulaması ve geleneksel Pekdemir kalitesiyle, satış döneminin başından itibaren Kocaeli’de ‘lüks’ algısını değiştirdiğini vurguluyor.

Mert Pekdemir, “Semt Kocaeli’nin yeni lüks iddiasının altında, yarım yüzyıllık meşe ağaçlarını korumaya alacak biçimde tasarlanan, estetik ve işlevselliği sadelik içinde sunan yüksek bir mimari kalite var. Göz boyayan gösteriş yerine, yalınlık, çevrecilik, işlevsellik, teknoloji, inşaat ve hizmet kalitesi var” diyor. Pekdemir İnşaat Genel Müdürü Mert Pekdemir, 22 ayda tamamlayarak, 2019 Mart ayında teslim etmeyi planladıkları Semt Kocaeli’ye dair şunları anlatıyor:

Estetik ve işlevsellik
bir arada

 

 

KOCAELİ BUNU HAK EDİYOR

 

“Pekdemir İnşaat’ın temelleri 1944 yılında İsmail Pekdemir tarafından Kocaeli’de atıldı. Babam Sami Pekdemir, Kocaeli’de doğruluk, güven ve kalite üzerine atılan bu temelleri daha da sağlamlaştırdı. Kocaeli bizim için istikrar demek. Kocaeli, kaliteli lüks konutları fazlasıyla hak ediyor. Türkiye’nin İstanbul’dan sonra kişi başına düşen en yüksek vergi ortalamasına sahip, gelir düzeyi yüksek ve İstanbul’a komşu olan bir şehri Kocaeli. Semt Kocaeli projesi, Kocaeli’nin potansiyeline ne kadar inandığımızın bir ispatı ve daha ilk ayda elde ettiğimiz satış sonuçları, öngörümüzün ne kadar doğru olduğunu ortaya koyuyor.

 

“Lüks konut denilince akıllara önce havuz gelir. Sonra belki Türk hamamı ve sauna… Tatil köylerinde keyif verir, ancak konutlarda ne sıklıkla kullanılır bilinmez. Bunlar aynı zamanda hijyen ve işletme sorunları, aidatlara yansıyan yüksek işletme giderleri demek. Semt Kocaeli’nin yeni ‘lüks’ anlayışında bunlar yok. Denizden 110 metre yükseklikteki 34 bin metrekare proje arsasında, yerinde korunan, gölgesinde komşuların sohbet edeceği, çocukların oynayacağı yarım yüzyıllık meşe ağaçları ve onlarca genç ağaç, projeye komşu orman, yemyeşil doğa, bol oksijen ve deniz manzarası var.

 

 

7 farklı tipte  daire var

“Semt Kocaeli şehir merkezine 10 dakika, Yahya Kaptan’a 4 dakika mesafede, yeni imara açılan Çayırköy’de 6 katlı 15 blokta, toplam 280 konuttan oluşacak. Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü ile Kocaeli’nin 3. köprü ve havalimanı bağlantısına sadece 1,5-2 km uzaklıkta. Burası imara yeni açılan, yoğun bir yapılaşmanın bulunmadığı, ancak hızla gelişen bir bölge. Arazinin yüksekte ve önü açık bir görüş alanına sahip olması nedeniyle projede birçok bloğun doyumsuz bir deniz manzarası bulunuyor.

Mimarımız Cem Sorguç, Semt Kocaeli’yi bulunduğu doğanın uyumlu bir parçası olsun ve insanlar burada yaşamaktan vazgeçemesin kaygısıyla tasarladı. Biz de onun bu kaygısını paylaştık ve destekledik. Buraya taşınan, Semt Kocaeli’den başka bir yerde yaşamayı hayal edemesin istiyoruz. Cem Sorguç, ödüllü, idealist, değerlerine bağlı, marka değeri hızla yükselen bir mimar. Onun estetik ve işlevselliği bir arada barındıran yalın mimari tasarımı Semt Kocaeli’de vücut buldu. Semt Kocaeli’de villa konforu sunan, özel peyzajlı bahçelere sahip dubleks daire seçenekleri var. Her metrekaresi özenle değerlendirilmiş, 3+1’den 5+1’e kadar 7 farklı tipte ferah daireler var.

 

 

Semt Kocaeli’de oturanların, belki de diğer pek çok projenin bir örneğine sahip olmadığı, akıllı bir mobil uygulamaları da olacak. Bu semtin sakinleri, dairelerine taşındıktan sonra akıllı telefonları ya da tabletlerinden tek tıkla indirimli taksi çağıracak, market ve restorana sipariş verebilecek. Yönetim ve güvenliğe erişim sağlayabilecek, ortak alanlardaki kameraları görüntüleyebilecek. Onlara özel bir mobil uygulama olan ‘Smartapp’ hayata konfor katacak. Sürekli geliştirilecek özellikleriyle, Semt Kocaeli’de oturanların yaşamını kolaylaştıracak ve kendilerini ayrıcalıklı hissettirecek.

 

 

 

Semt Kocaeli, benzer yaşam tarzı ortak paydasına sahip olan ailelerin, bir arada yaşamaktan ve hayatı paylaşmaktan mutluluk duyacağı bir yaşam alanı olsun istiyoruz. Semt Kocaeli’de, 280 konut için market, restoran, fitness salonu, basketbol sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkurları, üzeri kapalı otoparklar, kameralı güvenlik sistemi var.

Önceki projelerimizde de olduğu gibi daireleri tam gününde, daire teslim seti ve daire kullanım kılavuzu ile teslim edeceğiz. Yapı Kredi Koray ortaklığı ile hizmet veren YKS Tesis Yönetim Hizmetleri şirketinin, profesyonel yönetim uzmanlığı ile ilk yıl, ilk günden itibaren sorunsuz bir geçici yönetimi faaliyete geçireceğiz.

 

 

GÜVENCE BİZİZ

Dairelerde garanti kapsamındaki aksaklıkları en hızlı ve programlı biçimde gidermeye olanak sağlayan Pekdemir Güvence Sistemi’nin bu denli gelişmiş bir örneği, neredeyse ülkemizdeki hiçbir projede yok. Pekdemir İnşaat’ın, internet tabanlı Müşteri İstek Şikayet Sistemi, yine satış sonrası müşteri mutluluğunun en büyük güvencesi olacak.

Türkiye’de konut tüketicisi giderek daha bilinçleniyor ve beklentileri gelişiyor. Bu doğrultuda konutta, tüketicinin lüks algısı çeşitleniyor. Lüksü pahalı ve gösterişli olarak algılayanlara yönelik marka ve modellerin yanında; lüksü tasarım, kalite ve güvenliğin bütünleşmesiyle tanımlayan projelerin de otomobildeki markalar gibi daha bilinçli ve seçkin bir tüketici kitlesine ulaşabilme avantajları artıyor. Semt Kocaeli, Türkiye’de Anayasa değişikliğinin oylandığı yoğun referandum döneminin hemen ardından başlayan lansman ve satış sürecinde, bir aydan daha kısa sürede ortaya koyduğu satış performansıyla, tüketicideki bu değişimi bir kez daha gözler önüne serdi.”

 

 

Proje Künyesi

Proje Adı: Semt Kocaeli
Geliştirici: Pekdemir İnşaat Taahhüt Ticaret A.Ş.
Mimar: Cem Sorguç / Cm Mimarlık
Lokasyon: Kandıra yolu üzeri Çayırköy.
Arazi Büyüklüğü: 34.000 m2
Blok Sayısı: 15 • Kat Sayısı: 6
Toplam Daire Sayısı: 280
Daire tip ve büyüklükleri: 2+1 A / 93 m2
2+1 B / 112 m2 • 3+1 A / 142 m2 • 3+1 B / 154 m2
3+1 Dubleks A / 173 m2 • 3+1 Dubleks B / 197 m2
5+1 Dubleks / 216 m2
Sosyal Donatılar: Oyun parkı, basketbol sahası, fitness salonu, yürüyüş parkurları, market, restoran.

 

NASIL ARANDI: #semt kocaeli

2 yıl önce - Nuran koçak

Evimiz Kocaeli’de oturuyorum. Yeni evlerinizi merak ediyorum fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum

2 yıl önce - Nuran koçak

Evimiz Kocaeli’de oturuyorum. Yeni evlerinizi merak ediyorum fiyatlar hakkında bilgi almak istiyorum

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.