05-03-2024 07:41

Seda Yurteri: Elif Hanım işinin uzmanı

2018-10-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-10-01
.stripslashes($urun->baslik).

ELİF'İN YÖRÜNGESİ

 

 

Boyun fıtığı, uzun süre masa başında çalışan kişilerde sıklıkla rastlanan bir rahatsızlık. Pek çok kişinin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen boyun fıtığı nedeniyle sıkıntı yaşayanlardan birisi de Brisa fabrikasında Ar-Ge müdürü olarak görev yapan Seda Yurteri. Seda Hanım, boyun fıtığıyla bundan 4 yıl önce tanışmış. Boyun bölgesinde ve omuzlarında başlayan ağrılar nedeniyle doktora başvurduğunda, boyun fıtığı ve fibromiyalji rahatsızlığı olduğunu öğrenmiş. Doktoru, kendisine, fıtığının ilerlememesi için spor yapmasını önerdiğinde ise spor salonlarında spor yapmayı sevmese de sağlığı için bir arayışa girmiş. Birkaç spor salonuna üye olan ancak aradığını bulamadığı için spora devam edemeyen Seda Hanım’ın hayatı, başarılı fizyoterapist Elif Akıncı’nın sahibi olduğu Pozitif Yaşam Merkezi ile tanıştıktan sonra değişmiş. Bakın, Seda Hanım, yaşadığı süreci nasıl anlatıyor.

 

BİREBİR İLGİLENİYORLAR

“Boynumda bir fıtık problemi var. Doktorum boyun egzersizleri vermişti ancak pek çok kişi gibi ben de o hareketleri çok sıkışmadıkça yapmıyordum. Fıtığımın yanında fibromilayji ile ilgili sıkıntılar da yaşıyordum. O yüzden spor yapmam şarttı fakat spor salonlarına gitmeyi de sevmeyen biriydim. Kapalı alanlarda spor yapmaktan hoşlanmıyordum.

Fizyoterapist Elif Akıncı ile tanışana kadar birkaç spor salonuna üye olup kısa süre sonra bıraktım. Ben kendime uygun bir spor merkezi ararken, bir arkadaşım bana Pozitif Yaşam Merkezi’nden bahsetti. Elif Hanım’ın mesleği dolayısıyla insan anatomisine ve fizyolojisine hakim, alanında uzman bir fizyoterapist olduğunu söyledi. Arkadaşımın tavsiyesine uyup, Pozitif Yaşam Merkezi’ne gittim, Elif Hanım ile tanıştım. Elif Hanım beni dinledi ve fiziksel bir değerlendirmeden geçirdi. Burada, insanlarla birebir ilgilenildiğini gördüm. Pozitif Yaşam Merkezi, spor salonundan farklı bir yerdi. Kararımı verdim ve bundan tam 4 yıl önce Elif Hanım ve ekibiyle çalışmaya başladım.

Fizyoterapist Elif Akıncı, gerçekten işinin uzmanı birisi. Geliştirdiği rubatonik pilates yöntemi benim için çok faydalı oldu. Uygulanan doğru egzersizlerle boynumdaki fıtık başlangıç seviyesinde kaldı. Yine uygun egzersizleri yaptığımız için ağrılarım da geçti. Artık sabahları daha dinç ve ağrısız uyanıyorum.

 

 

Sürekli masa başında çalıştığım için kas spazmları ve tutulmalar kaçınılmaz oluyordu, şimdi bu rahatsızlıklarım da çok aza indi. Şunu söyleyebilirim, rubatonik pilates tüm bedeninizin çalıştığı bir spor. Dolayısıyla sadece rahatsızlıklarıma iyi gelmekle kalmadı, bunun yanında vücudum da sıkılaştı, postürüm düzeldi. Benim için iki yönlü faydası oldu. Hem sağlık problemimi aştım hem de sıkı bir bedene kavuştum. Esneme hareketleri yaptığım için elastikiyet de kazandım. Elif Hanım, benim için çok iyi bir dost olmasının yanında alanında en güvendiğim isim. İşini çok iyi yapıyor ve oldukça disiplinli. Ayrıca çok pozitif bir tarafı da var, sizi sürekli motive ediyor. Ben buraya iş çıkışları geliyorum, stresli ve yorgun oluyorum hatta spora gelmek konusunda zorlanıyorum ama buradaki enerjiyle birlikte canlanıyorum. Kendimi iyi ve rahatlamış hissederek evime gidiyorum.

Pozitif Yaşam Merkezi’nin en büyük artısı, işinin uzmanı kişilerin üyelerle birebir ilgileniyor olması. Bu sayede sakatlanma riskiniz olmuyor çünkü bir hareketi yanlış yaptığınızda hemen uyarılıyorsunuz.

Benim gibi ağrılar yaşayan herkese gönül rahatlığıyla Elif Hanım’ı ve Pozitif Yaşam Merkezi’ni öneririm.”

NASIL ARANDI: #Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # elif akıncı # seda yurteri # elifin yörüngesi # fizyoterapist # rubatonik pilates # pilates # tedavi # fizik tedavi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.