Saklı kalmış cennet; IRMAK ALABALIK

2017-08-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-08-02
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil Çolak

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

Hafta sonlarında ya da bulduğunuz ilk fırsatta rotanızı Kartepe’ye doğru çeviriyorsanız, şimdiye kadar önünden yüzlerce kez geçmişsiniz demektir. Yol üzerindeki sayısız tabela arasında belki dikkatinizi çekmiştir, belki de hiç fark etmemişsinizdir. Doğanın gizemli dünyasına saklandığı için olsa gerek varlığından bile haberdar olmayabilirsiniz. Özellikle Kartepe ve Sapanca tarafında keşfedilmemiş bir karış toprak kalmadığını düşünenlere sesleniyoruz. Gelin, hep birlikte yeryüzündeki cennetin izini sürelim. Şimdiye kadar saklı kalmayı başarabilmiş bir mekana gidelim. Maşukiye’deki mekanın adı; Irmak Alabalık.

Irmak Alabalık, düğün-nişan gibi organizasyonlar için de oldukça uygun bir mekan.

 

YEMYEŞİL BİR MEKAN

Irmak Alabalık, Maşukiye Soğuksu’da, yolun hemen altından başlayıp göle kadar uzanan 7 dönümlük alana kurulmuş yemyeşil bir mekan. İçinde dev çınar ağaçlarından çam ağaçlarına, defneden ıhlamura kadar sayısız ağacın bulunduğu, insana ormanın içindeymiş hissi veren bir alan. Aynı zamanda meyve bahçesi tadında. Dut, kiraz ve fındık ağaçlarının da bulunduğu bu mekanda yeşilin binbir tonunu görmeniz mümkün. Tesisin hemen yanından akan dere ise mekana ayrı bir güzellik katıyor. Doğal ırmak suyuna 200 metre cephesi bulunan tesisin ortasında bir de alabalık havuzu yer alıyor. Dere boyunca yerleştirilen kamelyalarda su sesini dinleyerek huzur bulabileceğiniz gibi ağaçların gölgesindeki masalarda sıcaklara meydan okuyabilirsiniz.

DERE İÇİNDE MASALAR

Hatta ayakkabılarınızı çıkarıp dere içindeki masalara kurulabilirsiniz. Bir yandan buz gibi soğuk su ayaklarınıza masaj yaparken, bir yandan da yemeğinizi yiyebilirsiniz. Dere içindeki masalar, arkadaşlarınızla yapacağınız tavla müsabakaları için de oldukça uygun. Tesiste bir de serender bulunuyor. Ağaç gölgesi ya da dere kenarı değilse tercihiniz, serenderin çatısı altında keyif çatabilirsiniz.

Tesiste her şeyin doğal olmasına özen gösterilmiş. Öyle ki kullanılan masa ve sandalyeler, dere kenarındaki kamelyalar, salıncaklar tamamen ağaçtan yapılmış. Yeni kurulacak çocuk oyun grubu da doğal ortamı bozmayacak şekilde ağaçtan olacak. Tesiste ikram edilen kahvaltı da doğal ürünlerden oluşuyor, yemekler de.

 

HER SAAT KAHVALTI

Aynı okulda okuyan, mezun olduktan sonra da birbirlerinden kopmayan 4 genç girişimci tarafından işletilen Irmak Alabalık’ın bir özelliği de dilediğiniz her saat kahvaltı bulabilmeniz. Irmak Alabalık’ın kahvaltısı oldukça zengin. Serpme kahvaltıda soğuklar sınırsız, dilediğiniz kadar yiyebilir, yetmezse yeniden isteyebilirsiniz. Kahvaltıda sıcak olarak sigara böreği, patates kızartması, eritme peynir ve yumurta ikram ediliyor. Ekstra olarak ise kuymak, mıhlama, kaşarlı mantar, sucuklu yumurta, kavurma ve menemen sipariş edebiliyorsunuz. Yöresel ürünlerle hazırlanan kahvaltıda Ordu’dan getirilen fındık ezmesi de var, ev yapımı reçel de. Fiyatı ise sadece 35 TL. Irmak Alabalık’ın işletmecilerinin üzerinde hassasiyetle durduğu bir başka nokta ise; Kim ne yemek istiyorsa masasına o gelmeli. Ramazan ayında bile fix menüden uzak duran mekanda ızgara çeşitleri ve alabalığın yanı sıra yöresel yemek günleri düzenleniyor. Memleketlerinden ustalar getirtiliyor, özel yemekler hazırlatılıyor. Kısa bir süre önce Tokat kebabı ve cağ kebabı günü düzenlenen tesiste Adana kebabı, güveçte kurufasulye günleri de yapılacak. Irmak Alabalık’ta sıcaklar taş fırında, odun ateşinde pişiyor. İleride yörük çadırında gözleme de olacak, kazanlar kurulup mısır da pişirilecek. Irmak Alabalık, sürekli yenilenen menüsüyle Türk mutfağının eşsiz tatlarını sunmaya devam edecek. Irmak Alabalık’ın işletmecileri gelecekte bungalovlar yapıp, müşterilerine konaklama imkanı sunmayı da planlıyor.

DÜĞÜNLER, NİŞANLAR

Irmak Alabalık düğünler, nişanlar, toplu yemekler, piknik organizasyonları, davetler için de biçilmiş kaftan. Mekanın ortasındaki yemyeşil alan kır düğünleri için ideal. Burada 1000 kişilik düğün yapılabiliyor. Düğünler için yemek servisinden tutun da mekanın süslenmesine, pastadan fotoğraf çekimine kadar her şeyi tesis organize ediyor. Tesisin aynı zamanda 80 kişilik kapalı mekanı da mevcut. Huzurlu bir ortamda, sıcak ve samimi ilişkiler çerçevesinde kaliteli ve güler yüzlü bir hizmetin verildiği Irmak Alabalık, muhteşem dağ manzarası ve huzur verici doğasıyla müşterilerine rahatlatıcı ve dinlendirici bir ortam sunuyor. Yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, kaliteli ve güleryüzlü hizmet, dinginlik ve huzur arıyorsanız, Maşukiye’nin gizli kalmış cennet mekanlarından Irmak Alabalık tam size göre. Deneyin, pişman olmayacaksınız.

İLETİŞİM

Adres: Soğuksu, Hürmet Sokak, Kartepe

Telefon numarası: (0262) 354 27 97

NASIL ARANDI: #Saklı Irmak

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.