21-06-2024 14:11

Sade, modern, konforlu

2017-07-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-07-07
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR • FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

Kocaeli Life bu ay, Seda ve Doğukan Çağlayan çiftinin Bahçecik Atlantik Park sitesindeki tripleks villasına konuk oldu.

İlimizde geniş bir kesim tarafından tanınan genç iş adamı Doğukan Çağlayan, Yonca Yapı Denetim firmasının sahibi ve aynı zamanda Yahya Kaptan Mahallesi’nde hizmet veren Packet Burger’in de işletmeciliğini yapıyor.

Seda Hanım ise uzun yıllar İstanbul’da insan kaynakları alanında yöneticilik yaptıktan sonra Doğukan Bey ile evlenip ilimize yerleşmiş ve Arastapark AVM içinde hizmet veren Turkcell TİM bayisinin işletmesini devralmış.

Bundan yaklaşık bir yıl önce evlenerek Bahçecik’e yerleşen çift, şu anda verdikleri bu karadan oldukça memnun.

Doğukan Bey, evin hikayesini anlatırken, “Ben zaten Bahçecik’te yaşıyor ve burayı çok seviyordum. Bu evi de evlenmeden bir yıl önce almıştım. Seda da beğenince içinde yaşamaya karar verdik. İzmit’e yakın olması da hayatımızı kolaylaştırdı."

 


                                                              Gri, siyah ve kahve tonlarının kullanıldığı giriş katında açık renk yer döşemeleriyle ferah bir ortam
                                                                                                                                                 sağlanırken, mor aksesuarlar salona renk katmış.

 

 

SADE, FERAH, RAHAT

 

Seda Hanım için ise bu tercihin en önemli sebebi, evin deniz görüyor olması: “İstanbul’da doğmuş ve büyümüş birisi olarak deniz görmeden yaşayamam. Bu nedenle evimizin manzarasını gördüğüm an kararımı verdim ve hiç pişman olmadım. Bahçecik, yaz-kış güzel, havası çok temiz bir yer. Terasta oturduğumuz zaman yeşili ve maviyi bir arada görebiliyoruz.”

 

Çağlayan çiftinin Atlantik Park sitesindeki evi, 4 oda, 4 banyo ve bir salondan oluşuyor. 210 metrekare alana sahip olan tripleks villanın her katından denizi ve Bahçecik’in yemyeşil doğasını görmek mümkün.

 

Çağlayan çifti, sahip olduklarında zaten yeni olan evin içinde çok fazla değişiklik yapmaya gerek duymamış. Verandaya yapılan pergolenin dışında, eve sadece bir şömine ve giyinme odası ilave edilmiş.

 

Dekorasyon konusunda da profesyonel yardım almayan genç çift, evlerini kendi zevklerine göre döşemiş.

            Salonda en sevilen köşelerden biri de Koleksiyon Mobilya’nın tasarım ödüllü ürünlerinden olan tekli koltuklar.

 

 

Seda Hanım dekorasyon sürecini “Bizim için önemli olan evimizin sade, şık, aydınlık ve mutlaka rahat olmasıydı. İstedik ki evimize gelen herkes rahat etsin. Bu yüzden evi fazla eşyayla doldurmak yerine aksesuarlarla hareketlendirmeyi tercih ettik” cümleleriyle anlatıyor.

 

 

 

 

 

TASARIM ÖDÜLLÜ KOLTUKLAR

 

Çağlayan çifti gerçekten de hayal ettikleri gibi aydınlık, dinamik ve genç bir ev yaratmış. Eşlerin zevki de birbirine uyunca, işler kolaylaşmış.

 

Evin giriş katında bulunan salon ve Amerikan mutfağın duvarlarında gri ve tonları kullanılmış. Açık renk mutfak dolapları ve yer döşemeleriyle ferah bir ortam sağlanırken, mor aksesuarlar salona renk katmış. Salonun en göz alıcı parçalarından biri olan parlak mor renkli puf, İzmit’teki Kandemir Mobilya’ya yaptırılmış. Çağlayan çifti, salonda kullanılan mobilyaların genelini ve aydınlatmaları Koleksiyon Mobilya’dan seçmiş. Bazı parçalar ise İstanbul Modako’da özel olarak yaptırılmış. Çiftin kendi tasarımı olan mermer orta sehpa ve paslı ayna kullanılarak üretilen dresuarlar, bunlardan sadece ikisi.  Salonda en sevilen köşelerden biri de Koleksiyon Mobilya’nın tasarım ödüllü ürünlerinden olan tekli koltuklar, aynı markanın pikap ünitesiyle kombinlenen koltuklar, salonun bu köşesinde nostaljik bir etki yaratmış.

                                                                                         Camın önüne yerleştirilen chester koltuk, kırlentlerle hareketlendirilmiş.

 

 

Çağlayan çiftinin salonu, sade mobilyalarla dekore edilmiş ve aksesuarlarla hareketlendirilmiş. Ev sahibesinin mumlara olan ilgisi ise evin her köşesinde hissediliyor. Diğer bölümlerde olduğu gibi salonda kullanılan mumlar da İstanbul Nişantaşı’ndaki Tay Mum’dan satın alınmış.

 

Evdeki tüm perdeler Karayel Mefruşat’tan, halılar ise Pierre Cardin’den seçilmiş.

 

Seda ve Doğukan Çağlayan, Amerikan mutfak olarak planlanan mutfakta herhangi bir tadilata gitmemiş. Açık renk kapaklara sahip mevcut dolaplar, salonun genel havasıyla uyum içinde. Mutfaktaki silindir formundaki asansörlü aspiratör, Franke tasarımı.

 

Salondan çıkılan geniş veranda, çiftin hem en sevdiği hem de en çok kullandığı alan. Yemyeşil bir bahçenin içinde yer alan verandada ve bahçede kullanılan mobilyaların tamamı Sette imzalı.

 

MARİN KONSEPTİ

Evin ikinci katında 2 oda ve ana banyo bulunuyor. Bu odalardan biri yatak odası olarak düzenlenmiş, diğeri ise misafirlere ayrılmış. Marin konseptiyle dekore edilen misafir odası, evin en aydınlık bölümlerinden biri ve şu anda Çağlayan çiftinin konuklarını ağırlıyor olsa da bir kaç ay içinde çocuk odası olarak yeniden düzenlenecek.

 

 

AZ VE ÖZ EŞYA

Yatak odası ise evin tadilat gören nadir alanlarından. Seda Hanım ve Doğukan Bey’in zevki doğrultusunda, evin geneline uygun olarak az eşya ile döşenen odanın bir bölümü, ebeveyn banyosunu da içine alacak şekilde, bir ayna ile bölünmüş.

Duvar vazifesi gören bu uygulama sayesinde, odanın içinde bir de gardırop odası oluşturulmuş.

Kahverengi ve beyaz ağırlıklı olarak döşenen yatak odasında mobilyalar Modako’dan seçilmiş; aydınlatma olarak ise tavandan sarkan led aplikler kullanılmış.

 

SİYAH, BEYAZ, GÜMÜŞ

Aynı katta bulunan ana banyo için ise siyah, beyaz ve gümüş ağırlıklı tercihler yapılmış. Şık banyoda aksesuar olarak canlı çiçekler ve mumlar tercih edilmiş.

Çatı katı yine yatak odalarına ayrılmış. Bu katta bulunan misafir yatak odası, aynı zamanda muhteşem körfez manzarasının en iyi izlenebildiği alan olarak göze çarpıyor. Çağlayan çifti, bu odayı İkea marka mobilyalarla, oldukça spor tarzda dekore etmiş.

Kırmızı, siyah ve beyaz renklerin kullanıldığı yatak odasının açıldığı geniş teras ise Çağlayan çiftinin yaz akşamlarında sıklıkla kullandığı bir bölüm.

 

 

 

NASIL ARANDI: #dekorasyon # Seda-Doğukan Çağlayan

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.