13-04-2024 09:19

Saçlarınızı yeniden kazanın!

2019-08-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-08-01
.stripslashes($urun->baslik).

Sağlıklı saçlar, her devirde gençliğin ve güzelliğin en büyük sembollerinden; saç dökülmesi de en can sıkıcı sorunlardan biri olmuştur. Kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin her kesimden insanı etkileyen kalıcı saç kaybı, estetik kaygının yanı sıra çoğu kez kişide ciddi bir özgüven kaybına da neden oluyor. Saç dökülmesine genetik faktörler ve bazı kronik hastalıkların yanı sıra pek çok etken de neden olabiliyor. Çevresel faktörler, stres, yanlış beslenme, uykusuzluk, kimyasal maddeler, yanlış kozmetik kullanımı ve hava kirliliği sık rastlanan nedenler olsa da saç dökülmesine sebebiyet veren yüze yakın hastalık bulunuyor.

 

ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

‘Erkek tipi saç dökülmesi’ olarak adlandırılsa da kadınlarda da görülen kalıcı saç kaybının genetik yatkınlık, hormonal dengesizlik, troid bezi hastalıkları ve anemi gibi sebepleri olabiliyor. Erkek tipi saç kaybında saç telleri önce inceliyor, cansızlaşıyor, renkleri açılıyor ve zamanla tamamen yok oluyor. Neyse ki gelişen teknolojiyle birlikte gelinen noktada, saç kaybı kader olmaktan çıktı. Günümüzde uygulanan saç ekim yöntemleriyle kaybedilen saçların yerine yenileri ekilebiliyor, seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş saçlarından rahatsızlık duyan herkes, tekrar sağlıklı saçlara kavuşabiliyor.

 

TIP VE SANAT YAN YANA

Bununla beraber saç ekimi, ciddi bir tıbbi tecrübe, özel eğitim ve sanatsal yeteneği bir arada gerektiren bir işlem. Bu nedenle saç ekimin başarısı için işinde uzman ve deneyimli bir hekim, iyi bir ekip ve işlemde kaliteli malzeme kullanımı şart. Hasta için de ciddi bir zaman ve bütçe gerektiren saç ekimi işleminin tecrübeli ve kurumsal alt yapıya sahip bir merkezde yaptırılması çok önemli.

İlimizin önde gelen ve en güvenilir sağlık kuruluşlarından biri olan İzmit Konak Hastanesi, uyguladığı saç ekimi işlemleriyle bugüne dek yüzlerce kişiyi saçlarına yeniden kavuşturdu.

 

FUE YÖNTEMİ NEDİR?

Saç ekimi konusunda FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemiyle çok başarılı sonuçlara imza atan İzmit Konak Hastanesi Saç Ekimi Merkezi’nde ayrıca tıraşsız saç ekimi, kaş ekimi, bıyık ekimi ve sakal ekimi işlemleri de uygulanıyor. FUE yöntemi kısaca, saçlı derideki saçın özel tekniklerle alınıp, saçsız bölgeye ekilmesi prensibine dayanıyor. Hormonal dengesizliklere ve hastalıklara daha dirençli olan ense bölgesindeki saçlar, saç ekimi için en güvenilir donör bölge kabul ediliyor.

 

 

SAFİR UÇ TEKNOLOJİSİ

Merkezde saç ekim işlemi ‘Safir Uç Teknolojisi’ ile gerçekleştiriliyor. Saç derisinde açılacak kanallar için kullanılan antibakteriyel safir uçlar sayesinde iyileşme süresi kısalıyor, kanalların daha ince açılması sağlanıyor, doku hasarı ve travma oluşmuyor, dolaşım bozukluğu yaşanmıyor ve alerji riski minimuma iniyor. Operasyonun ilk aşamasında saçların alınacağı bölge lokal anestezi uygulanarak uyuşturuluyor. İşlem bölgesel anesteziyle yapıldığından hasta operasyon süresince uyanık kalıyor; TV seyredebiliyor, yemek yiyebiliyor, gazete-kitap okuyabiliyor ve acı duymuyor.

 

3 İLA 6 SAAT SÜRÜYOR

İkinci aşamada önce donör alandaki saçlar kesilerek 1 milimetre olacak kadar kısaltılıyor; ardından saç kılı ve kökü, kendisini çevreleyen çok küçük deri dokusuyla birlikte yerinden özenle çıkarılıyor; steril şartlarda hazırlanmış özel kutulara yerleştiriliyor. Üçüncü aşamada ise önce ekim yapılacak bölgeye anestezi uygulanıyor. Ardından köklerin kalınlık ve derinliğine göre saç derisinde minik kanallar açılıyor; saç kökleri, bu kanalların içine yerleştiriliyor. 3 ila 6 saat arasında süren bu işlemden sonra saçların alındığı bölge bandajlanıyor ve hasta aynı gün evine gidebiliyor.

 

PRP İLE GÜÇLENDİRİLİYOR

İzmit Konak Hastanesi Saç Ekim Merkezi’nde, ekim sonrasında saç bölgesine PRP işlemi uygulanıyor. Hastadan alınan kan örneğinden elde edilen, trombosit ve Growth hormon yönünden zengin plazma, zayıflamış saç köklerine enjekte ediliyor. Böylece saçların daha güçlü çıkması sağlanıyor ve dökülme hızı maksimum oranda azaltılıyor. Ekim yapılan saçlar, operasyonu takiben 3-4 hafta sonra dökülüyor, ekilen saç kökleri  2-3 aylık bir zaman diliminde tekrar çıkmaya ve uzamaya başlıyor. Ekimi takip eden 8 ila 12 ayın sonunda ise hasta tamamen doğal ve istediği uygulamayı yaptırabileceği saçlara kavuşmuş oluyor.

 

TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ

Merkezde, uygulanan bir diğer yöntem de ‘traşsız saç ekimi’. Tıraş işlemi yapılmadan uygulanan bu teknik, özellikle uzun saçlı kadınlar ve saçlarını uzun kullanmayı seçen kişiler tarafından tercih ediliyor. Yine FUE tekniği kullanılarak uygulanan tıraşsız saç ekiminde; donör bölgeden alınan saç köklerinin transferi, mevcut saçlar tıraş edilmeden gerçekleştiriliyor. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen tıraşsız saç ekimi, normal ekimlerle kıyaslandığında uzun süren ve yoğun çalışma gerektiren bir operasyon.

 

 

KAŞ, BIYIK, SAKAL EKİMİ de yapılıyor

İzmit Konak Hastanesi’nde saç ekiminin yanı sıra kaş, bıyık ve sakal ekimi de başarıyla uygulanıyor. Özellikle kaşlarıyla ilgili dökülme, seyrelme, şekil bozukluğu gibi sorunlar yaşayanların sıklıkla başvurduğu kaş ekimi işlemi, ense bölgesinde bulunan tekli saç teli ile FUE yöntemi uygulanılarak yapılıyor. İşlem, cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabiliyor. Bıyık ekimi ve sakal ekimi işlemleri ise bıyıklarının ya da sakallarının yoğunluğundan memnun olmayan erkekler tarafından tercih ediliyor. Uygulamada donör bölgeden alınan kıl kökleri, FUE tekniği yardımıyla toplanarak bıyık ya da sakal bölgesine ekiliyor.

 

10 GÜNDE SONUÇ ALINIYOR

Lokal anesteziyle uygulanan ve 2 ila 4 saat arasında süren dikişsiz işlemde, hasta hiçbir acı ve ağrı hissetmiyor. Bıyık ve sakal ekiminin sonuçları operasyondan yaklaşık 10 gün sonra görülmeye başlanıyor. Eğer siz de saçlarınızın, kaş, bıyık ya da sakalınızın olması gerekenden daha seyrek olduğunu düşünüyorsanız FUE yöntemini deneyebilir; sizi mutlu edecek bir görünüme yeniden kavuşabilirsiniz. Yüz güldüren sonuçlar için saçlarınızı İzmit Konak Hastanesi Saç Ekim Merkezi’nin uzman kadrosuna güvenle emanet edebilirsiniz.

 

 

İLETİŞİM

 

Telefon: 444 95 95

Instagram: konaksacekimi

Facebbok: konaksacekimi

Web: www.konakhastanesi.com.tr

NASIL ARANDI: #İzmit Konak Hastanesi # Saç Ekim Merkezi # FUE tekniği # saç # dökülmesi # gür saç # erkek

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.