10 parmağında 10 marifet; Beray Zeynep Dumlupınar

2019-05-10    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-05-10
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: ASLI GENCAL

FOTOĞRAFLAR: İSMAİL HAKKI TİMUÇİN 

 

Beray Zeynep Dumlupınar, 8. sınıf öğrencisi başarılı bir genç kız. Onu sayfalarımıza taşıyan özelliği ise deyim yerindeyse 10 parmağında 10 marifet olması. Zeynep, başarılı okul hayatının yanı sıra müzik ve sporla da aynı anda ilgileniyor. Bir yandan lise giriş sınavlarına hazırlanırken diğer yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Yan Flüt Bölümü’nde eğitim gören Zeynep, aynı zamanda lisanslı bir voleybolcu. İleride başarılı bir tıp doktoru olmak isteyen Beray Zeynep Dumlupınar’ın müzik yolculuğunu ve hedeflerini kendisinden dinledik.

 

 

Seni biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ben Beray Zeynep Dumlupınar. 2005 İstanbul doğumluyum. 8.sınıf öğrencisiyim. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı Yan Flüt Bölümü’nde 2. sınıf öğrencisiyim. Eş zamanlı olarak da lisanslı voleybol oyuncusuyum. Babamın görevi dolayısıyla farklı illerde bulundum. İlkokulu Şanlıurfa’da okudum, 2 yıldır Kocaeli’de yaşamaktayım.

 

Bize müzik hayatından, yan flüt ile nasıl tanıştığından bahseder misin?

Öncelikle müzik kulağımın iyi olduğunu fark edip beni yönlendirdiği için anneme çok teşekkür ediyorum. Annem, çok duyarlı ve hassas bir insan. Kendisi de üniversitede okurken müzikle ilgilenmiş, üniversitenin müzik korosundaymış. Hamileliği süresince, bana her gün enstrümantal müzikler dinletmiş; ben doğduktan sonra da bu devam etmiş. İlerleyen dönemde de kulağımın iyi olduğunu ve bu konudaki yeteneğimi fark ederek konservatuvar sınavlarına girmem için beni teşvik etti. Bölümümü birincilikle kazandım.

 

Müzik senin için hayatının neresinde?

Annemin bir lafı vardır, “Müzikle uğraşan, müziği seven insanlar duygusal ve naif insanlardır; kimseyi incitmezler” der. Ben de böyle düşünüyorum. Gözlerimi kapatıp flütümü üflediğim zaman, tarifi imkansız duygular içerisinde oluyorum.

 

Müziğin okul yaşamına etkisi nasıl?

Ben bu yıl aynı zamanda lise sınavlarına hazırlanıyorum. Müziğin okul hayatıma katkısı, oldukça olumlu yönde. Üstelik arkadaşlarım arasında da popülerliğimi artırıyor. Okul etkinliklerinde müzik alanında görevlendiriliyorum, konservatuvarda gördüğüm solfej dersi sayısal zekamı olumlu yönde etkiliyor.

 

Peki, bundan sonraki hedeflerin neler, kendini nerelerde hayal ediyorsun?

İyi bir fen lisesi kazanıp ileride ülkeme, anneme, babama faydalı bir birey olmak istiyorum. Hedeflerim doğrultusunda ilerleyip tıp okumayı, iyi bir doktor olmayı arzu ediyorum. Daha sonra da ikinci üniversite kapsamında, konservatuvar eğitimi almak istiyorum.                                                           

NASIL ARANDI: #Zeynep Beray Dumlupınar # yan flüt # voleybol #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.