Ondokuz45’te buluşalım

2018-11-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-03
.stripslashes($urun->baslik).

 HABER: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin

 

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde iki genç girişimci tarafından kısa süre önce hizmete açılan Ondokuz45 Cafe&Restaurant, kentimizi yepyeni bir konseptle tanıştırdı. Hem kafe-restoran hem de küçük bir sinema salonu olma özelliği taşıyan mekan, ‘Eski Yeşilçam filmlerini yüz kere de seyretsem bıkmam’ diyenlerin ilk adresi olmaya aday. Eğer siz de Türkan Sultan’ın buğulu bakışlarını, Hülya Koçyiğit ile Ediz Hun’un tertemiz aşkını, Turist Ömer’in maceralarını, Kara Murat’ın kahramanlıklarını, Adile Naşit ile Münir Özkul’un tatlı atışmasını, Ömercik’in haylazlıklarını her geçen gün biraz daha fazla özlüyorsanız; Yeşilçam’ın nostaljik karakterleriyle her akşam saat 19.45’te, Ondokuz45’te buluşabilirsiniz.

Bu sempatik konseptin yaratıcısı, her ikisi de Yeşilçam aşığı olan ve kısa bir süre sonra dünya evine girmeye hazırlanan Meryem Kurt ile Emrah Sarıçam çifti.

 

İzmitlilerin güne güzel bir kahvaltıyla başlayabileceği, gün boyu birbirinden lezzetli yemekler yiyebileceği, bunun yanı sıra akşamları da nostaljik bir sinema gecesi geçirebileceği sımsıcak bir sinema-kafe konsepti hayal eden ikili, bu hayalini İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi’nde hayata geçirmeye karar vermiş.

 

Ondokuz45 Cafe&Restaurant’ın dekorasyonu da konsepte uygun olarak, aynı zamanda yapı-dekorasyon işleriyle uğraşan Emrah Bey tarafından yapılmış. Duvarlarından menüsüne kadar her köşesinde nostaljik Yeşilçam filmlerinden izler taşıyan mekan, misafirlerini Türk sinemasının gülen yüzleriyle karşılıyor. Eski filmlerin afişleriyle renklenen Ondokuz45, şimdiden nostalji tutkunlarının uğrak noktası oldu. Öyle ki mekana sırf bu sempatik dekorun içerisinde fotoğraf çektirmek için gelenlerin sayısı hiç de az değil.

 

 

HER AKŞAM FARKLI FİLM

Kapılarını her sabah 07.00’de Yeşilçam müzikleriyle açan Ondokuz45 Cafe&Restaurant, akşamları 23.00’e kadar açık. Menüsünde kahvaltı tabağından atıştırmalıklara, burger çeşitlerinden salataya, et ve tavuk yemeklerinden tatlılara kadar her damak tadına uygun lezzetlerin bulunduğu mekan, özellikle mıhlamasıyla adını şimdiden duyurmaya başladı bile.

Ondokuz45’i benzerlerinden ayıran en büyük özellik ise mekanın her akşam saat 19.45’ten itibaren küçük bir sinema salonuna dönüşüyor olması. Ondokuz45’in misafirleri, akşamları rahat sandalyelerine kuruluyor; lezzetli yemekler, patlamış mısır, çerez, çay-kahve ya da meşrubat eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıkıyor. Perdesini ilk olarak ‘Mavi Boncuk’ filmiyle açan Ondokuz45’te, her akşam farklı bir Yeşilçam filmiyle aynı keyfi yaşamak mümkün.

 

NOSTALJİ AKŞAMLARI

En büyük amaçlarının gençleri Yeşilçam filmleriyle tanıştırmak olduğunu söyleyen Meryem Kurt ve Emrah Sarıçam çifti, mekanda o gün hangi filmin izleneceğine çoğu kez müşterileriyle birlikte karar verdiklerini söylüyor. 40 kişinin aynı anda film izleyebileceği Ondokuz45’te, sinema hizmeti ücretsiz olarak veriliyor.

Ondokuz45, pazar günleri hariç haftanın her günü hizmet veriyor. İkili, pazar günlerini ise özel organizasyonlar için ayırmış. Mekan; doğum günü, hanımların gün toplantıları, grup yemekleri ya da basın toplantısı gibi projeksiyon gerektiren etkinlikler için oldukça uygun bir ortam sağlıyor.

Eğer siz de aileniz ya da dostlarınızla birlikte nostaljik bir gece geçirmek, uzun süredir özlediğiniz Yeşilçam yıldızlarıyla sımsıcak bir ortamda yeniden buluşmak ve kısa süreliğine de olsa eski günlere geri dönmek isterseniz, Ondokuz45’i mutlaka ziyaret etmelisiniz.

NASIL ARANDI: #ondokuz45 cafe # restoran # yeşilçam # film # mekan

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.