Nükhet Duru’nun sürprizi var!

2019-03-20    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-03-20
.stripslashes($urun->baslik).

-         Efendiiim! Duyamıyorum sizi.

-         Müziğin sesini kısarsan, duyarsın.

Ne oldu? Neden bağırıyorsunuz? Müziğin sesini çok açtığım için mi? Bence bu duruma alışsanız iyi olur. Çünkü bugünkü konuğum; Nükhet Duru. Sesi de kendisi kadar güzel olan Nükhet Duru, o zaman sizi fazla bekletmeden Nükhet Duru ile olan röportajımıza geçelim.

 

Sahneye ilk çıktığınız gün heyecanlı mıydınız ve ilk şarkınızın adı neydi?

-Çok heyecanlıydım, kuliste kedi yavrusu gibi tir tir titriyordum, heyecandan şarkıya zor girdim. O zaman Ajda Pekkan’ın ‘sensiz yıllarda’ şarkısı çok meşhurdu, benim de ilk söylediğim şarkı oydu.  

Sizce herkes şarkı söyleyebilir mi? Yani her şan dersi alan şarkı söyleyebilir mi yoksa bu bir yetenek midir?

-Evet, söyleyebilir ama herkes bu işi meslek edinemez. Yetenek çok çok önemli ama çalışarak ve çabalayarak yeteneğini, tekniğini ileri götürmek de çok önemli. 

Sevdiğiniz şarkıcılar var mı? Varsa kimlerin şarkılarını severek dinliyorsunuz?

-Var tabii Ella Fitzgerald, Barbra Streisand, Phil Collins, Parios çok severek dinlediğim şarkıcılar.

Dizi izler misiniz? Şu an, çok severek izlediğiniz bir dizi var mı?

-Zaman zaman takıldığım diziler olur. Big Bang Theory’e bayılıyorum.  Call My Agent ve The Kominsky Method’a bayıldım bu kış.

Siz en son 2016 yılında “Şahane Damat” adlı bir dizide oynamışsınız. Ekranlara dönmeyi düşünür müsünüz?

-Daha ziyade kendi ekranıma yani Youtube kanalıma programlar yapmayı düşünüyorum ama çok sevdiğim, inandığım, içinde olmaktan mutluluk duyacağım bir TV projesine denk gelirsem neden olmasın?

 

 

Ben on iki yaşında olmama rağmen eski şarkıları çok seviyorum. En son Ankara’da, Erol EVGİN konserine gittim. Siz, yeni ve eski şarkıları kıyasladığınızda ne gibi farklılıkla görüyorsunuz? Günümüzde söylenen şarkıları nasıl buluyorsunuz?

-Şimdiki şarkılar genelde daha kolay üretilip tüketilen yapıtlar olarak çıkıyor karşımıza. Duygudan, samimiyetten ziyade slogan cümleler dikkat çekiyor ama tabii ki çok özgün ve basmakalıp olmayan üretimler yapan genç meslektaşlarım da var, onlara bayılıyorum.

Siz aynı zamanda tiyatro ve müzikal oyuncusuymuşsunuz. “Karmen”, “Cahide”, “Yedi Kocalı Hürmüz”, “İstanbulname” gibi önemli müzikallerde başrol oynamışsınız. En son, “Herkes Beni Nükhet DURU Sanıyor” adlı müzikaliniz vardı. Gelecekte yeni projeler veya müzikaller var mı?

-Senfonik bir gösteri hazırlığındayız, ekim ayına yetiştirmeye çalışıyoruz. Bakalım başka sürprizler de olabilir. 

Mahmure” adlı şarkınızla yeni tanıştım ve çok sevdim. “Mahmure” adlı şarkınıza çektiğiniz klibinizi izlerken, “Mahmure” adlı bir müzikal tiyatro hayal ettim ve sahnede sizin olduğunuzu düşündüm. Sizce, bir şarkı müzikale dönüşebilir mi?

-“Mahmure”, Turgut Özakman’ın ‘Resimli Osmanlı Tarihi’ oyunundan müzikale uyarlanmış bir eserin şarkısı. O oyunun içinde Mahmure isimli bir karakter var bu da onun şarkısı. Bestesi benim söylediğimden farklı. İstanbul Büyükşehir Tiyatroları oynadı yıllarca, ilgileniyorsan oyun metnine onların arşivinden ulaşabilirsin.

 

Türkiye’de müzikaller çok fazla yapılmıyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

-Aslında artık yapılmaya başlandı. Ben giderek artacağını da düşünüyorum. Bu bir sektör ve oluşması zaman alıyor fakat seyircinin de son zamanlardaki ilgisiyle müzikallere hızlı bir giriş yapılıp yol alınacağını görüyorum.

Şöhretin, sizden alıp götürdüğü en büyük şey ne oldu?

-Bir şey götürmedi, ben ben gibi kaldım. Sadece sokaklarda özgürce dolaşma ya da fark edilmeden bir yerlere gidebilme gibi şansım kalmadı ama seyircimin sevgisi için bu kadarına değer :)    

Adile NAŞİT ile beraber, bir filmde veya bir müzikalde sahne aldınız mı?

-Aldık. “7’den 70’e” isimli müzikalde birlikte oynadık ve çok güzel anılarımız var.

 

Ben sizi, Erol EVGİN ile aynı sahnede dinlemeyi çok isterim. Böyle bir şey olabilir mi?

-Zaman zaman oluyor. Kurumsal etkinliklerde birlikte sahneye çıkıyoruz.

Son olarak biz sevenlerinize söylemek istediğiniz bir şey var mı?

-Ben de sizi seviyorum. Bu güzel röportaj için çok teşekkür ederim.

NASIL ARANDI: #Bilge Çolak # Nükhet Duru # röportaj

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.