21-06-2024 13:28

Modern tarza retro dokunuşlar

2017-10-16    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-10-16
.stripslashes($urun->baslik).

Ali ve Ebru Bayraktar çiftinin Bahçecik’teki evindeyiz bu ay. Denetim OSGB firmasının sahibi, iş güvenliği uzmanı Ali Bayraktar ile ilkokul öğretmeni olan eşi Ebru Hanım, kızları Pelin ve oğulları Arda ile birlikte yaklaşık 1 yıldır, Naturalis sitesindeki bu evde yaşıyor.

Daha önce Yahya Kaptan’da ikamet eden ve uzun süredir bahçeli bir evde yaşamayı arzu eden Bayraktar Ailesi, hayallerindeki evi Bahçecik bölgesinde kurmuş.

Sakinlerinin, önce arazisini alıp daha sonra kooperatif mantığıyla hayata geçirdiği Naturalis sitesinde tam da arzu ettikleri gibi bir villaya sahip olan aile, şimdi evlerinden oldukça memnun.

Ebru Hanım, evinin hikayesini anlatırken, şu ifadeleri kullanıyor: “Başiskele’nin Bahçecik bölgesini hem şehir merkezine yakınlığı hem doğası hem de temiz havası nedeniyle çok beğeniyorduk. Bahçeli bir evde yaşama hayalimizi de bu bölgede gerçekleştirdik.

Naturalis sitesi, kooperatif mantığıyla inşa edildi. Önce arazisi satın alındı, sonra inşaata başlandı. Yapım süreci yaklaşık 3 yıl sürdü. 1 yıl da dekorasyonun tamamlanması için bekledik.”

İÇİMİZE SİNDİ

Bayraktar Ailesi’nin evi, sitedeki 5 müstakil villadan biri. 450 metrekare büyüklüğünde olan ev 5 oda, 2 mutfak ve 4 banyodan oluşuyor. Evin giriş katında 3 yatak odası ve 2 banyo bulunuyor. Bir üst kat salon, mutfak ve oturma odasına ayrılmış. Evin bodrumu ise hobi katı olarak düzenlenmiş. Bir mutfak ve bir de misafir odasının bulunduğu bu bölümün haricinde, evde bir de teras kat var.

Bayraktar Ailesi, evlerinin dekorasyonunu kentimizin başarılı mimarlarından Emre Gökdua’ya emanet etmiş. Ebru Hanım, bu süreci şu sözlerle anlatıyor:

“İnşaat süreci tamamlanıp dekorasyon aşamasına gelindiğinde, işi uzmanına bırakmaya karar verdik ve mimar Emre Gökdua ile çalıştık. Ben, ahşap tonlarının ağırlıklı olduğu, sade ve modern bir evimiz olsun istiyordum, bu arzumu Emre Bey’e de ilettim. O da ortaya tam hayalimdeki gibi bir tasarım çıkardı. Evimiz, ailemizdeki herkesin içine sindi.

Şimdi burada çok severek yaşıyoruz. Özellikle İzmit Körfezi’ni izleyebildiğimiz geniş terasımızı ve mutfağımızı çok seviyoruz.”

Bayraktar Ailesi’nin evi, tam da Ebru Hanım’ın istediği gibi modern tarzda ve oldukça sade döşenmiş. Evin giriş katında bulunan 3 yatak odasından biri ebeveyn odası olarak, diğerleri ise Pelin ve Arda için ayrılmış. Soft renklerin kullanıldığı ebeveyn yatak odası Jeo Atölye tarafından tasarlanmış ve oldukça ferah bir ortama sahip. WC ve gardırop bölümünün yatak odasından bir raf sistemiyle ayrıldığı alanda, ahşap görünümlü açık renk yer seramikleri kullanılmış.

 

Soft renklerin kullanıldığı ebeveyn yatak odası Jeo Atölye tarafından tasarlanmış ve oldukça ferah bir ortama sahip.

 

Yine açık tonların kullanıldığı ebeveyn banyosu ise evin diğer banyoları, mutfak ve dolap sistemlerinde olduğu gibi Jeo Atölye tarafından tasarlanmış ve uygulanmış.

Evin genç kızı Pelin’in odası, Çilek Mobilya imzalı. Mavi ve beyaz tonlarında dekore edilen oda, Pelin’in baleye olan tutkusunun izlerini taşıyan aksesuarlarla renklendirilmiş. Odada özel banyo ve geniş dolap sistemleriyle Pelin’e özel ayrı bir dünya yaratılmış.

Bayraktar çiftinin yakışıklı oğlu Arda için seçilen yatak odası yine Çilek Mobilya’dan. Korsan konseptiyle dekore edilen odada, Arda’nın araba ve yelkenli koleksiyonunu sergileyebileceği, rahatça oyun oynayabileceği ve ders çalışabileceği alanlar yaratılmış.

 

Evin genç kızı Pelin’in mavi ve beyaz tonlarda dekore edilen odası, Çilek Mobilya imzalı.

 

RETRO TARZI MOBİLYALAR

Evin bir üst katı salon, mutfak ve oturma odasına ayrılmış. Çift, evin geniş salonunun dekorasyonunda ise gri, krem ve tarçın tonlarında retro mobilyalara yer vermiş. Salonun oturma bölümünde kullanılan mobilyalar Kolsuzlar Mobilya’dan seçilirken, yemek odası İstanbul Kargün Mobilya’dan alınmış.

 

Bayraktar çifti, Jeo Atölye imzalı oldukça sade ve geniş bir mutfak tercih etmiş.

 

Yerden ısıtmalı olan evin genelinde olduğu gibi, salonda da zemin kaplaması için seramik tercih edilmiş. Salon ve antrede Mosaic Center’dan seçilen İspanyol seramiklere verilirken, evin diğer alanlarında Vitra markalı ürünler kullanılmış.

Çift, evin halılarını İzmit Rönesans Halı’dan, perdeleri ise Karayel Perde’den seçmiş.

Salondaki en dikkat çekici detaylardan biri de salon ve antre arasında seperasyon işlevi gören şömine.

Hem antre hem de salonda işlevsel olarak kullanılabilen, oldukça büyük ebattaki şömine, Çağlar Şömine tarafından uygulanmış.

Salonun yemek odası kısmında, daha açık tonlara yer verilmiş. Yine retro tarzında seçilen yemek odası takımı, modern aydınlatmalar ve duvarda değerlendirilen asimetrik ayna ile tamamlanmış.

Evin bodrum katı, tamamen hobi alanı olarak değerlendirilmiş. İçerisinde bir misafir yatak odası ve bir de mutfak bulunan kata kurulan bilardo masası, ailenin dostlarıyla eğlenceli vakitler geçirdiği bir alan.

Bodrum katında bulunan diğer alanlar ise spor odası ve Pelin için bale stüdyosu olarak düzenlenmek üzere planlanmış.

MUHTEŞEM KÖRFEZ MANZARASI

Ailenin keyiflice vakit geçirdiği bir diğer alan ise teras. Evin iki cephesini birden kaplayan ve muhteşem körfez manzarasının izlenmesine olanak veren terasta değerlendirilen iki adet oturma grubu, ailenin günün her saati bu alanda kullanabilmesine de olanak sağlıyor.

 

 

 

NASIL ARANDI: #dekorasyon # ev # modern # retro

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.