05-03-2024 08:18

Meslekte dolu dolu 15 yıl

2019-11-01    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-11-01
.stripslashes($urun->baslik).

Omurga rahatsızlıkları için geliştirdiği rubatonik pilates yöntemiyle binlerce insanı ağrılarından kurtarıp daha sağlıklı bir yaşama kavuşturan başarılı fizyoterapist Elif Akıncı, şu sıralar çifte mutluluk yaşıyor.

Geliştirdiği yöntem sayesinde ünü il sınırlarını aşan, sık sık ulusal televizyonlara da konuk olan Elif Akıncı, meslekte 15. yılını ve Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin kuruluşunun 6. yıl dönümünü bir arada kutladı.

Merkezinde mütevazı bir kutlama yapan fizyoterapist Elif Akıncı, nereden nereye geldiğini gururla anlattı. 

 

Elif Hanım bugünlere nasıl geldiniz?

Hacettepe Üniversitesi mezunuyum. Yıllarca Ankara’da yaşadıktan sonra Azerbaycan Bakü’de, bir hastanenin kuruluşunda 1,5 yıl kadar çalıştım. Süreli bir işti, bitince Türkiye’ye döndüm. Tam İstanbul’da bir merkezle anlaşmak üzereydim ki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden ‘evde bakım hizmetleri’ ile ilgili bir teklif geldi. O dönem sektörümüzde bu işi yapan fizyoterapist yoktu. Bu işin geliştirilip geliştirilemeyeceğini merak ettim ve işi kabul ettim. O süreçte çok hastaya baktım, her kesimden insanla temasım oldu. İş sona erince İstanbul’a gitmekten vazgeçip, bu portföyümü değerlendirme kararı aldım. Gündüzleri özel bir eğitim merkezinde, akşamları da bir hastanede çalışmaya başladım. Çok yoğun bir dönemdi. 3 yıl boyunca, günde 12-13 saat yoğun bir şekilde çalıştım. Sonrasında çevremdeki insanlar ‘hocam bir yeriniz olsa da size gelsek’ dediler. Günde 13 saat çalışmak da yorucu olmaya başlamıştı, bir şey yapmalıydım. Bunlar olurken egzersiz metotlarını da takip ediyor, üzerinde çalışıyordum. ‘Egzersiz yöntemleri ile fizik tedaviyi birleştirsek nasıl olur?’ diye düşünmeye başladım ve kendime özel bir metot olan rubatonik pilatesi geliştirdim. İnsanlardan çok güzel geri dönüşler aldım, yaptığım çalışmaların boşa gitmediğini gördüm. İtinalı çalışmam da bunda etken oldu.

 

 

Hiçbir şey kolay olmuyor yani…

Kesinlikle öyle. Mesleğinizi aşkla yaptığınızda farklı sonuçlar elde ediyorsunuz. Buna inandım ve öyle de oldu.  Bir kere başarılı olmak için çok çalışmak lazım. Ben hala kursları takip ediyorum, eğitimlere katılıyorum. Mesela bu ay yeni bir metot öğrenmek için Bulgaristan’a gideceğim. Şu an bulunduğum yere disiplinli ve itinalı çalışmaya geldim.

 

Kaç kişiye dokundunuz?

10 bin kişiye dokundum, tedavisine bizzat destek oldum. Bu rakam biriken deneyim ve gayretin bir sonucu diyebilirim.

 

Şehir dışında da bir merkez açmayı düşünüyor musunuz?

Merkezimize İstanbul’dan; Maltepe, Pendik, Etiler, Sarıyer ve Ataşehir’den gelen çok insan var. İstanbul’da böyle bir merkez yok çünkü. Egzersiz yaptıran çok yer var ama bizim yaptırdıklarımızı yaptıran bir merkez yok! İstanbul’a şube açma fikri hep aklımda, uygun zamanı bekliyorum çünkü işimin başında durmak, herkesle birebir ilgilenmek isterim. Danışanlarım da beni görmek istiyor. Çalışanlarımızın hepsi alanında çok iyi, hepsini ben eğittim ama muhakkak danışanımla bir araya gelmek, sağlığıyla ilgili bir şey sorduğunda onu doğru biçimde yönlendirmek isterim. Başarımda böyle olmamın da payı var. Kısacası hayallerim var, gelen teklifler ve projeler de var, sadece daha zamanı olduğunu düşünüyorum.

 

Peki merkezi büyütmeyi düşünüyor musunuz?

Tabii ki. Şu an tam kapasiteye gelmiş durumdayız. Merkezimizde 4 fizyoterapistimiz var. Bu fizyoterapistlerimiz pilates eğitmenliği de yapıyor. Bu sayıyı artırma yönüne gideceğim.

 

Son olarak Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi sizin için ne ifade ediyor?

Burası benim göz bebeğim. Çok çalıştım, çok emek verdim. Umuyorum ki daha nice nice senelerimiz olur, daha nice nice insanlara erişiriz.

NASIL ARANDI: #elif akıncı # fizyoterapist # Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi # meslekte 15.yıl # başarı # kocaeli # kutlama

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.