Medikal kamuflaj uygulamaları

   0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 04/07/2022
.stripslashes($urun->baslik).

Areola, tıp dilinde göğüs ucu çevresindeki koyu renkli halkaları tanımlayan Latince bir kelimedir. Başta meme kanseri olmak üzere çeşitli sağlık sorunları nedeniyle areola bölgesine yapılan cerrahi müdahaleler veya jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) operasyonları sonrası, bu kısımda renk kayıpları söz konusu olabilir. Bu durum, kişiyi estetik açıdan rahatsız edebileceği gibi psikolojik sorunlara da yol açabilir. Sevindirici olan şu ki artık kalıcı makyaj miktopigmentasyonuyla meme ucu yeniden yapılıyor. Herhangi bir nedenle kaybedilmiş meme ucunun yerine, ‘areola pigmentasyonu’ tekniği ile yenisi yapılabiliyor. Ayrıca, renk kayıplarının dışında cerrahi müdahale esnasında oluşan yara ve dikiş izleri de kamufle edilebiliyor.

AREOLA (MEME UCU RENKLENDİRME) NASIL YAPILIR?

Göğüs ucu çizimi, göğüs ucunu kaybeden kadınlara uygulanan yöntemdir. Meme ucu renklendirme, acılı bir işlem olmamakla birlikte, uygulama öncesinde, kişiye lokal anestezi kremi uygulanır. İşlem, kişinin fiziksel durumuna uygun ölçüler alındıktan sonra başlatılır. Uygulamadan sonra ince bir kabuklanma olması normaldir. İşlem sonrasında 48 saat boyunca uygulama bölgesinin yıkanmaması gerekir. 5 gün boyunca havuz, sauna ve güneş banyosundan uzak durulmalıdır. Net sonuç, işlemden bir ay sonra ortaya çıkar. Gerekirse rötuş yapılabilir. İşlemin kalıcılığı 3 ile 6 yıl arasındadır.

MEDİKAL PİGMENTASYON

Medikal pigmentasyon, dokudaki gerekli değişiklik ve düzeltmeler için uygulanan yöntemdir. Kamuflaj için tıbbi kullanımı 150 yıl öncesine dayanır. Bambu çubuklarıyla başlayan uygulama, 90’ların başında yüksek kaliteye sahip cihazlar ve antialerjik-steril tıbbi pigmentlerle profesyonellerin kullanımına sunulmuştur. Günümüzde tıbbi kamuflaj, sağlık ve medikal alanda profesyonel meslek halini almış durumdadır. Ameliyat, yara ve skar izleri ile vitiligo lekeleri kamuflaj mikropigmentasyonunun kullanım alanlarıdır. Ayrıca deri çatlaklarının ve herhangi bir yara izinin kamuflajı da bu teknikle sağlanabilir. Medikal kamuflaj uygulamaları, iyileşmiş ve artık normal cilt rengine yakın bir renk almış ciltlere uygulanır. Yara izinin üzerinden en az 9-12 aylık bir süre geçmiş olması ve rengin sabitlenmiş olması gerekir.

VİTİLİGO KAMUFLAJI

Vitiligo’nun ortaya çıkış sebebi, deriye rengini veren melanosit hücrelerinin azalması sonucu pigment üretilememesidir. Vitiligo lekelerinde medikal kalıcı makyaj oldukça başarılı ve tercih edilen bir yöntemdir. Ten renginize göre hazırlanan pigment karışımıyla gerçekten tatmin edici sonuçlar alınabilmektedir. Bu uygulamalar sonrasında izler son derece kabul edilebilir seviyelere indirgenebilir ve görünürlüğü neredeyse kaybolur. Yapılan çalışmalar, medikal kamuflaj işlemlerinin, kişinin psikolojik olarak özgüvenini arttırdığını göstermiştir.

DAHA DA YAYGINLAŞMALI

Ben, bu konudaki eğitimlerimi, Moskova’da yaşayan Pera Medical Uzmanı İrina  Maximo- va’dan aldım. Maalesef, sektörümüzde areola uygulamasını yapan kişi sayısı çok az. Daha fazla meslektaşımızın bu uygulamaları öğrenmelerini hedefliyorum. Böylece daha çok kadının hayatına dokunarak; motivasyonlarını yükseltip hayata bağlanmalarına destek olacağımızı düşünüyorum. Burcu Aktı Güzellik Akademisi olarak, çok yakında bu alanda da eğitim vermeye başlayacağız.

İLETİŞİM:

BRC ESTELIFE

Karabaş Mah. Hürriyet Cad. Öztan Apt. No:169 Kat:1 Daire:1 (Yürüyüş Yolu, Tavuk Dünyası Üstü) İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0530 161 03 65 - 0262 323 85 35 Web: www.brcestelife.com

@brc_estelife

BURCU AKTI GÜZELLIK AKADEMISI

Yenişehir Mah. Alev Sok. No:39 (Konak Has- tanesi Karşısı) İzmit/KOCAELİ
Telefon: 0543 182 41 41

@brcguzellikakademisi

NASIL ARANDI: #kocaeli # kocaelilife # kocaelinindergisi # kocaelidergisi # dergilik # lifekocaeli # güzellik # sağlık # cilbakımı # areola # memucurenklendirme # meme ucu

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.
Diğer Yazılarını İnceleyin;