29-02-2024 18:39

Lazer epilasyonda bir numara; Özel E.L.M. Poliklinik

2019-10-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-05
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Serpil ÇOLAK

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

  

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pek çok yöntem bulunuyor ancak hiçbiri lazer epilasyon kadar etkili değil.

Lazer epilasyon; hayatımızı olumsuz yönde etkileyen, canımızı sıkan tüylerden sonsuza dek kurtulabilmek için başvuracağımız en hızlı, en etkili, en sağlıklı, en güvenli ve en kalıcı yöntem...

Lazer epilasyon için en uygun zaman da sonbahar ve kış ayları. Peki, iyi sonuç alabilmek için ne yapmalı, nereye başvurmalıyız? İlimizde ‘lazer epilasyon’ denilince akla gelen ilk merkez olan Özel E.L.M. Polikliniği, dünyada kullanılan lazer epilasyon cihazlarının tamamına sahip.

Bünyesinde farklı fonksiyonlara sahip 15 adet cihaz bulunduran, teknolojiyi yakından takip etmekle kalmayıp, son teknoloji ürünü cihazları Kocaeli’ye getiren ilk poliklinik olan Özel E.L.M. Polikliniği, bayanlara ve erkeklere özel çok güzel kampanyalarla sezona yine iddialı bir giriş yapıyor. Özel E.L.M. Polikliniği’nin sahibi Nevin Serra Yenice Demirkol ile lazer epilasyon üzerine konuştuk.

 

 

Serra Hanım, Özel E.L.M. Polikliniği lazer epilasyon konusunda adeta bir üs olmuş. Bu noktaya nasıl geldiniz?

2007 yılında kurulan Özel E.L.M. Polikliniği, lazer uygulamaları konusunda Sağlık Bakanlığı’ndan alınmış ruhsatı olan, doktoru, hemşiresi ve estetisyenleri ile hizmet veren bir sağlık kurumu. Lazer uygulamalarına bir cihazla başladık, şimdi 15 cihazımız var. Bu anlamda Türkiye’nin sayılı poliklinikleri arasındayız. Bizim dışımızdaki polikliniklerin en fazla 3 cihazı vardır. Lazer epilasyon konusunda bu kadar talep görmemizin, randevularımızın bu kadar dolu olmasının farklı farklı nedenleri var tabii. Öncelikle çok iyi cihazlar kullanıyoruz. Teknolojiyi yakından takip ediyor ve son çıkan cihazları Kocaeli’ye ilk biz getiriyoruz. Yurt dışında eğitimlere katılıp kendimizi geliştiriyoruz. Yine Kocaeli’de bir ilk, teknik ekibimiz var, cihazlarımızda meydana gelen sorunlara anında müdahale edebiliyoruz.

 

 

Cihazların özelliklerinden de biraz bahsedebilir misiniz?

Dünyada lazer epilasyon cihazları 4 türdür. Bunlar; Alexandrite lazer epilasyon, Nd: YAG lazer epilasyon, Buz Lazer (Diode) epilasyon ve Q-Switch Nd: YAG lazer epilasyon. Bu cihazların tamamı polikliniğimizde mevcut. Bize en çok sorulan soru ‘En iyi cihaz hangisi?’ oluyor. En iyi cihaz kişinin ihtiyacına yönelik olarak kullanılan cihazdır. Bu yüzden bir poliklinikte tüm cihaz türleri olmak zorundadır. İşleme başlamadan önce kişinin ten rengine, tüy kalınlığına, tüy rengine bakıyor, uygulanacak bölgeye, hatta mevsime göre cihazı seçiyoruz. Uygulama sürecinde de cihaz değişikliğine gidiyoruz çünkü tüylerin yapısı ilerleyen zamanlarda farklılaşıyor. İşte bu yüzden tüm kliniklerde cihazların tamamı bulunmalı ki iyi sonuç alınabilsin. Bir de lazer uygulamaları bakanlık tarafından ruhsatlı polikliniklerde yapılmalı. Güzellik salonlarında ya da kuaförlerde lazer epilasyon yapılması yasak.

 

 

Kocaeli’de lazer epilasyon uygulaması yapabilen kaç poliklinik var?

Kocaeli’de yasal olarak bu uygulamaları yapabilen 7 polikliniğiz ancak 50-60 merkez ‘lazer yapıyoruz’ diye ortaya çıkıyor. Doğal olarak insanların kafası karışıyor. Özellikle ‘buz lazer yapıyoruz’ diye benzer bir makineyle modern ağda yapılıyor, sonuç hüsran. Çok fazla mağdur insan var.

 

Kocaeli’de sadece E.L.M.’de teknik ekip var sanırım.

Doktorumuz, hemşiremiz, diyetisyenimiz ve estetisyenlerimizin yanı sıra bir de teknik ekibimiz var. Cihazlarımızda meydana gelen aksaklıklara anında müdahale ediyorlar. Başka merkezler gibi arızalanan ya da işlevini tam olarak yerine getiremeyen bir cihazla müşterilerimize hizmet vermiyoruz. Bir de çağrı merkezimiz var. Kliniğimizde işlem yaptıran müşterilerimizi ertesi gün arıyor, memnuniyet anketi yapıyoruz. Müşteri memnuniyeti bizim için çok önemli.

 

 

 

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

 

Özel E.L.M. Polikliniği’nde lazer epilasyon dışında hangi hizmetleri veriyorsunuz?

Medikal cilt bakımı yapıyoruz. Bazı güzellik salonları daha etkili olsun diye sanırım ‘medikal’ cilt bakımı yaptığını iddia ediyor, böyle bir algı oluşturmaya çalışıyor. Sağlık kurumu olmamasına rağmen ‘medikal’ teriminin kullanılması biraz komik oluyor. Bunun yanı sıra lazerle leke tedavisi yapıyoruz ve bu konuda çok iddialıyız. Lazerle dövme silme işleminin yanı sıra kılcal damar ve varis tedavisi de gerçekleştiriyoruz.

Kılcal damar tedavisinde Kocaeli’de tekiz, doktorlar hastalarını merkezimize yönlendiriyor. Lazerle karbon peeling, akne ve kırışıklık tedavisi de yapıyoruz. Bölgesel incelmede 7 farklı teknolojik cihaz kullanıyoruz. Bu alanda da Kocaeli’de en fazla cihaza sahip tek kurumuz. Diyetisyenimiz sağlıklı yaşamak ve fit kalmak isteyen müşterilerimize hizmet veriyor. Doktorumuz dolgu, botoks, gözaltı ışık dolgusu yapıyor. Çene ve burun dolgusunda da iddialıyız.

 

Çok geniş bir alanda hizmet veriyorsunuz.

Evet. Mesela cilt analizi yapan bir cihazımız var, cildin MR’ını çekiyor. Detaylı inceleme yapıyor, hatta bundan 10 yıl sonra neye ihtiyacınız olduğunu dahi söylüyor. Ücretsiz yaptığımız bu analiz sonrasında, cildin ihtiyaçları doğrultusunda uygulamalar yapıyoruz.

Dermapen, dermaroller, selülit tedavisi, çatlak tedavisi, lazerle gözenek sıkılaştırma, lazerle cilt aydınlatma, kol toparlama ve sıkılaştırma, kimyasal peeling, vücut bakımı, masaj, bölgesel incelme ve zayıflama uygulamaları merkezimizde yapılıyor. Bir de medikal ayak sağlığı birimimiz var.

 

 

MEDİKAL AYAK SAĞLIĞI BİRİMİ

 

Medikal ayak sağlığı biriminde ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Bu birimde yapılan işlemler klasik manikür-pedikür olarak algılanmasın, tamamen tedavi amaçlı uygulamalardır. Mesela ağrısız, acısız, kansız bir şekilde nasırlarınızdan kurtulabilir, 15 dakika sonra ayakkabınızı giyip yolunuza devam edebilirsiniz. Podoloğumuz nasır tedavisinin yanı sıra tırnak mantarı, batık tırnak, topuk çatlağı gibi sorunlara da müdahale ediyor. Hamile, şeker hastaları ve sporcular için çözüm içerikli işlemler yapıyoruz. Medikal ayak sağlığı insan hayatı için çok önemlidir. En önemlisi de bu uygulamaları gerçek bir uzmanın, hijyenik ortamda yapmasıdır.

 

Merkeziniz haftanın kaç günü hizmet veriyor?

Özel E.L.M. Polikliniği olarak haftanın 7 günü 09.00-19.30 saatleri arasında hizmet vermekteyiz. Pazar günleri de açık olmamız yoğun tempoda çalışanlar için çok iyi bir fırsat. Kocaeli’de yaşayan herkesi sunduğumuz fırsatlardan yararlanmaya davet ediyoruz. Unutulmasın! Merkezimizdeki uygulamalardan sadece bayanlar değil beyler de yararlanıyor.

 

 

İLETİŞİM

Adres: İstiklal Cad., No: 99, Kat: 3, İzmit (PTT yanı, Kızılay karşısı)

Telefon: 0 262 325 75 75

www.elmpoliklinik.com

Instagram: e.l.m._poliklinigi

Facebook: özel elm polikliniği

NASIL ARANDI: #elm poliklinik # lazer epilasyon # epilasyon # güzellik # cilt bakımı # kadın # erkek # kocaeli # izmit # serra demirkol

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.