Kutlama bahane, umutlar şahane

2020-12-05    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-12-05
.stripslashes($urun->baslik).

YAZAN/HAZIRLAYAN: ESİN ALÇIOĞLU

 

Merhaba Sevgili Kocaeli Life anne ve babaları…

Bütün dünyayı ziyadesiyle yaralayan 2020 yılının son dönemecine ulaştık. Yeni yılı alıştığımız gibi kutlamalarla karşılayamayacak olsak da bilirsiniz ki kutlamalar bahane, umutlar şahanedir. O yüzden sağlığımızı umudumuzu, heyecanımızı, yüksek modumuzu hiç kaybetmeyeceğimiz, güzelliklerle dolu yeni bir yıl olsun.

Malum tekrar evlerimize geri döndük. 13-16  saatleri dışında, yıl sonuna kadar evde olacak çocuklarımız için ‘Bir Oyun Bir kitap’ köşemiz, bu ay daha da anlamlı sanırım.

‘Küçük Gurme’ bölümümüzde ise minik ellerle birlikte hazırlayabileceğiniz şahane bir pide tarifimiz var. Ufaklıklar, ‘havuzlu pide’ tarifimize bayılacak.

’Çocuğum ve Ben‘ sayfalarımızın bu ayki konuğu ise aşkı uğruna doğduğu toprakları terk edip 10 yıldır ülkemizde yaşayan; kendisini evine ve çocuklarına adamış bir isim var: Mert ve Miray’ın sevgili annesi Catalina Beatrice Kılıç. İki ayrı kültürde çocuk yetiştirmeyi başaran bu güzel annenin röportajını ilgiyle okuyacağınıza eminim.

Elbette, stil sahibi minikleri unutmadık. Bu ay objektifimizin karşısında Nova Reklam Yurt Dışı Operasyon ve Satış Müdürü Kemal Cem Aydın ile eşi Zeynep Aydın’ın dünyalar tatlısı oğulları Mesut Ateş ve Eşref Asil vardı…

Yeni senede, sağlıkla buluşmak dileğiyle…

 

BİR OYUN BİR KİTAP

 

Kare Kare Dikkat:

5 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanan bu kitapla çocuklar analitik düşünmeyi, pratik çözüm bulmayı, odaklanma ve yer-yön kavramını öğrenecek. Kodlamanın da temellerini atan ‘Kare Kare Dikkat’, öğreticiliğinin yanı sıra oldukça da eğlenceli bir kitap.

 

 

Wood City: Kendi Hayalindeki Şehri Yarat

3 yaştan, yetişkinlere kadar herkesin oynayabileceği, hem bireysel hem de grup olarak oynanabilen harika bir oyun. Çocukların becerisi ve dikkat gelişimi, farklı bakış açıları, denge yeteneği, hayal gücü gelişimi, fizik kanunlarını kavrama becerilerinin gelişmesine katkıda bulunan oyunun içeriğinde 100 parça ahşap blok bulunuyor. Yapılan şekiller için hiçbir montaj ve yapıştırma gerekmiyor. Küçük yaş grupları, Wood City ile oynadığında basit şekilleri hayal güçlerini kullanarak yapabiliyor; süreç ilerledikçe farklı diziliş şekillerini öğreniyorlar.

NASIL ARANDI: #esin alçıoğlu # bir oyun bir kitap # yazar # çocuk # anne # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.