17-07-2024 15:19

Kocaeli’nin en ışıltılı projesi; TWINKLE LIFE

2017-08-09    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-08-09
.stripslashes($urun->baslik).

Konut sektöründeki yeni trendler, büyük şehirde yaşıyor olmanın getirdiği güvenlik kaygıları, sosyal ihtiyaçlar ve lükse, daha fazla lükse duyulan özlem… Bir gün bir de baktık, yüksek duvarların ardına inşa edilmiş konutlarda, korunaklı evlerimizde, lüks içinde ama yapayalnız yaşıyoruz.

Halbuki ne güzel, ne kalabalık çocukluk anılarımız vardı bizim… Kardeş bildiğimiz mahalle arkadaşlarımız; oynamaktan yorgun düşünce kapısını çalıp bir bardak su isteyebildiğimiz komşu teyzelerimiz; bizi baba gibi koruyup kollayan komşu amcalarımız vardı.

Akşamları bir sofranın etrafında toplanıp sevinçlerimizi, hüzünlerimizi paylaştığımız bir mahalle dolusu insanla birlikte yaşardık. Belki de geçmişe dair anlatacak bu kadar çok hikayemiz olmasının sebebiydi komşularımız.

Ama yıllar çabuk geçti… Zaman içinde yaşadığımız yerlerle beraber, yaşayış şeklimiz de değişti. Şimdi, çocuklarımız tel örgülerle çevrelenmiş güvenli bahçelerde ama ‘mahalle arkadaşı’ kavramını hiç tanımadan büyüyor. ‘Birlikte’ yaşamanın, sımsıcak komşuluk ilişkilerinin insan hayatına kattığı güzellikleri bilmiyor.

Ve bizlerin de eskiye duyduğu özlemin temelinde, işte yitip giden bu bağlar, dört duvar arasındaki yalnızlıklar yatıyor.

 


EVLER ‘HAYAT’A AÇILIYOR

Neyse ki unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini yeniden canlandırmayı, gelecek nesillere renkli anılar bırakmayı hedefleyen firmalar da var.

Kocaeli Mimarlar Odası eski Başkanı Yalçın Ergen’in sahibi olduğu ERGSAN İnşaat, yeni projesi Twinkle Life ile yaşam alanlarını ‘dört duvar’ olmanın çok ötesine taşımak için yola çıktı.

Geleneksel Türk evlerinde; giriş katındaki odaların açıldığı, insanların her daim birlikte vakit geçirebildiği, ‘hayat’ denilen avlulardan esinlenilerek tasarlanan proje, Kocaeli halkına sağlam, güvenli ve şık konutlar sunmanın yanı sıra, sımsıkı komşuluk ilişkilerinin olduğu bir sosyal yapı oluşturmayı da amaçlıyor.

Kısacası, Twinkle Life’ta bütün evler ‘hayat’a açılıyor. Başiskele-Kullar’da, şehre sadece 7 kilometre mesafede inşa edilecek olan Twinkle Life, yemyeşil çevresi ve tertemiz havasıyla 9 bin 309 metrekarelik alan üzerine kuruluyor.

4 blok, 48 daire, avlular ve sosyal donatı alanlarından oluşan projede her şey ‘dostluk’ üzerine kurgulanmış.

Türk evlerindeki geleneksel ‘hayat’ anlayışını modern bir dokunuşla projeye dahil eden ERGSAN İnşaat, her blok için yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak 105 metrekare büyüklüğünde bir giriş avlusu ile müstakil daire girişlerinde 120 metrekare büyüklüğünde bir iç avlu planlamış. Yeşil alanlarla iç içe olan avlular, Twinkle Life’ta kurulacak sıcacık komşuluk ilişkilerinin zeminini oluşturmak için tasarlanmış. Site, Kocaeli’nin avlusu bulunan ilk ve tek projesi olma unvanını da taşıyor.

SİZE ÖZEL BAHÇE

4 bloktan oluşan sitenin her bloğu, akıllıca planlanmış 5 farklı tipte zemin kat ve çatı dubleks dairelerden oluşuyor.

Projenin zemin katında, 158 metrekarelik 16 adet 3+1 ve 4 adet 133 metrekarelik 2+1 daire bulunuyor.

Birinci katta ise 230 metrekarelik 4 adet 4+1; 220 metrekarelik 16 adet 4+1 ve 200 metrekarelik 8 adet 3+1 çatı dubleks daire planlanmış.

Özgün mimarisiyle göze çarpan Twinkle Life’ta, tüm evlerin kapısı avluya açılıyor ve zemin kattaki dairelerin tamamı, 175 metrekareye varan özel bahçelere sahip.

Böylece site sakinlerinin, komşuluk ilişkilerini güçlendirirken, müstakil yaşamlarına da devam edebileceği farklı çözümler yaratılmış.

Kullanışlı, üzerinde düşünülmüş iç planlarıyla tüm aile üyelerine keyifli bir yaşam alanı sunan projenin en büyük özelliklerinden biri de dairelerin yüksek tavanları. Twinkle Life’ta, 3 metrenin üzerinde olması planlanan tavan yüksekliği, konutlarda aydınlık ve ferah bir atmosfer yaratmak için düşünülmüş.

ERGSAN İnşaat güvencesiyle hayata geçen sitenin dikkat çeken detaylarından biri de projede kullanılan malzemelerin kalitesi. Tüm dairelerde 1. sınıf laminant parke, seramik, vitrifiye ve armatürler ile aynı zamanda Kocaeli yetkili bayiliğini yaptığı Eurodecor Marka mutfak dolapları ve kapılar kullanılmış.

Twinkle Life, konforlu ve şık dairelerinin yanı sıra sosyal donatılarıyla da ailelerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tasarlanmış. Yüzme havuzundan sosyal tesise, kafeteryadan oyun parklarına kadar sakinlerine her türlü imkanı sunan Twinkle Life, 24 saat kameralı güvenlik sistemiyle korunacak.

Huzur dolu bir yaşam isteyenleri bekleyen Twinkle Life’tan ev sahibi olmak da çok kolay.


KOMŞUSUNU GETİRENE YÜZDE 15 İNDİRİM

Komşuluk ilişkilerine verdiği önemi, yaptığı özel kampanyayla da gözler önüne seren ERGSAN İnşaat, ev sahibi olmaya komşusuyla birlikte gelen herkese özel indirimler uyguluyor.

Dairelerin 272 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu Twinkle Life’ta, arkadaşıyla birlikte ev sahibi olmak isteyen aileleri yüzde 15’e varan indirimler bekliyor. İnşaatına bu ay başlanacak olan proje, 2018 eylülünde tamamlanacak.

Komşularınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz konforlu alanlar sunan;

Tertemiz bir havada yaşarken sosyal ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayabileceğiniz;

Çocuklarınızın, mahalle sıcaklığında ama güven içinde yaşayıp mutlu anılar biriktireceği Twinkle Life’ın ışıltılı dünyasında yerinizi almakta gecikmeyin.


İLETİŞİM

ERGSAN İnşaat A.Ş.

Adres: D-100 Karayolu üzeri Hasanpaşa Mah. No:67 Uzunçiftlik Kartepe | Kocaeli

Telefon: (262) 371 20 40

Telefon: +90 544 441 6441

E-Posta: info@ergsan.com

Web: www.twinkle.com.tr

NASIL ARANDI: #Twinkle Life

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.