19-04-2024 19:03

Kocaeli Anneleri Derneği, prematüre bebekleri unutmadı

2018-11-21    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-11-21
.stripslashes($urun->baslik).

Kocaeli Anneleri Derneği, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Dernek bu kapsamda 17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza atarak Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde çeşitli etkinliklerde bulundu. Gönüllülük esasıyla bebekler için özel hediyeler hazırlayan dernek üyeleri, anneleri yalnız bırakmadı.

Kocaeli Anneleri Derneği Başkanı Hande Kaya, dernek yönetimi ve üyeleri, Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe, İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Fatih Zer, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Reyhan Aydın, Yenidoğan Yoğun Bakım Hekimi İlkay Er’in de katıldığı programda ilk olarak, geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Anne Oteli’ndeki anneler ziyaret edildi.

 

HER ZAMAN YANIMIZDALAR

Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, “Başhekim ve tüm çalışanlar adına tüm ailelerin ve bebeklerin Dünya Prematüre Günü’nü kutluyorum, Anne Oteli Projesi’nde verdiği destekten sonra, moral ve motivasyon olarak bugün olduğu gibi her zaman yanımızda olan Kocaeli Anneleri Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi. 

 

YANINDA OLACAĞIZ

Kocaeli Anneleri Dernek Başkanı Hande Kaya ise konuşmasında, “Dernek olarak Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığını arttırmak istediğimiz önceliğimizi prematüre bebeklerimizin, eğitimli sağlık çalışanlarından hizmet almasının sağlanması olarak belirledik. Bu noktada görüyoruz ki başta Başhekimimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız özveriyle çalışmaktadır. Hem annelerimizin hem de hastanemizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

PASTA KESTİLER

Yapılan konuşmaların ardından dernek üyeleri, hastane yetkilileriyle beraber özel olarak hazırladıkları hediyeleri, hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan prematüre bebekler ve aileleriyle paylaştı. Heyet bir pasta kesimiyle bu özel günde annelerin yanında oldu.

NASIL ARANDI: #Kocaeli Anneleri Derneği # dünya prematüre günü # hande kaya

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.