Kız öğrenciler için kolları sıvadılar

2018-04-14    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-04-14
.stripslashes($urun->baslik).

300 kadının katıldığı buluşmadan elde edilen gelir, kız öğrencilere eğitim bursu olarak aktarılacak

 

HABER: EYLEM SELVİ ARI

FOTOĞRAFLAR: TAHA AHMET ÖZEL

 

Süka Mühendislik Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Saral Dirlik ve yakın dostları, kentin sosyal yaşamına renk katmaya devam ediyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle adını duyuran Dirlik ve yakın dostları, bu kez ‘Hayat Paylaşınca Güzel’ sloganıyla çok anlamlı bir kahvaltı organizasyonu düzenledi. Üniversiteli kız öğrencilere burs vermek, Kandıra Cezaevi’nde bulunan 0-6 yaş arası çocuklara maddi yardım sağlamak ve yine ihtiyaç sahibi bir aileye yardım etmek amacıyla gerçekleşen kahvaltıya ilgi bir hayli yoğundu.

 

300 KADIN KATILDI

Kocaeli Ticaret Odası bünyesinde bulunan Beyt’ül Kebap Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltılı buluşmaya yaklaşık 300 kadın katıldı. Organizasyona gösterilen ilgi, başta Hatice Saral Dirlik olmak üzere tüm ekibini mutlu etti. Daha önce 6 kez yapılan ve her yıl farklı bir sloganla gerçekleştirilen etkinlik sayesinde onlarca öğrenci aldıkları bursla eğitim yaşamlarını sorunsuzca sürdürürken, yardıma muhtaç ailelerin de yüzü gülüyor. Organizasyonun ev sahibi Dirlik, kız öğrencilerin sıkıntı yaşamadan okumaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

 

HERKES MUTLU VE GURURLUYDU

Hatice Saral Dirlik ve yakın dostlarının bir araya gelerek bu yıl 7.’sini gerçekleştirdiği kahvaltıda sürpriz çekişiler yapıldı, stantlar açılarak takı ve benzeri ürünler satıldı. Satıştan elde edilen gelir de burs olarak kız öğrencilere ulaştırılacak. Ayrıca ev hanımlarının el işi ürünleri de yine kahvaltılı buluşmada görücüye çıktı. Dostane sohbetlerin yapıldığı etkinliğe katılan kadınlar, eğitime sundukları katkı nedeniyle bir hayli mutlu ve gururluydu. 

 

 

Eda Kolaylı Atak, Vildan Taşkan

 

Nermin Çamlıca, Sevim Balaban, Hatice Saral Dirlik

 

Gönül Şakar, Handan Kobak, Emel Uçal

 

Emine Turan, Nuriye Köksal, Muazzez Özentürk

 

Ebru Hayırlıoğlu, Asuman Şengöz, Serra Demirkol, Süreyya Çiçek

 

Hatice Saral Dirlik, Ülkü Saral Büyükdemir, Rena Büyükdurmuş, Şebnem Sungur, Asuman Şengöz, Çağla Kuka, Tuğçe Dirlik, Hülya Atak

 

Nagihan Uzuner

 

Nazan Türkmen, Esin Alçıoğlu, Hilal Vatansever, Elif Yoldaş, Yasemin Açer, Mine Mollavelioğlu, Serpil Kazan.

 

 

Asuman Şengöz, İlkin Güney Kılıçaslan, Berna Balkan, Çağla Kuka, Şebnem Sungur, Nilgün Erciyes, Hatice Saral Dirlik, Tuğçe Dirlik

 

Hatice Saral Dirlik, İlknur Sancak

 

Renan Kıran, Hatice Saral Dirlik, Nihal Sarı, Mihriban Arslan, Şerife Keskin, Büşra Güzdolu

 

Türkan Saraç, Özlem Durmaz, Nesrin Seçkin, Özlem Soyer, Nezahat Çini

 

Doç. Dr. Binnaz Sarper, Hatice Saral Dirlik, Prof. Dr. Zeynep Cantürk ve Prof. Dr. Tijen Utkan

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş’in eşi Feriha Ellibeş ve yakın arkadaşları da kahvaltı organizasyonunda yerini aldı.

 

 

Kocaeli Trabzonlular derneği üyeleri ile Özel Seymen Koleji Okul Aile Birliği üyeleri de kahvaltıya katıldı.

 

 

Sevgi Subaşı Baskın, Burcu Gürlek, Mine Mollavelioğlu, Figen Tosunoğlu, Seçil yapıcı, Özlem Özekli, Çiğdem Kurşunoğlu, Esra Güven, Aygül Soykan

 

Ayla Şimşek, Funda Aydın, Mine Mollavelioğlu, Saliha Karadeniz Tan, Nur Ormancı, Tülin Merdan, Arife Özen, Nermin Güngör.

 

Fulya Kılıçoğlu ve Bihter Özgürer

 

Hatice Saral Dirlik, kız öğrencilerin eğitimi için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.