25-02-2024 11:07

Kış rutinine dönerken…

2019-10-11    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-11
.stripslashes($urun->baslik).

HAZIRLAYAN: ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

Çocuklu veya çocuksuz tüm okurlarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğümüz tavsiye ve röportajlarımızla ekim ayında yine sizlerle birlikteyiz. Sonbaharın gelişi, okulların açılması ve havaların giderek soğumasıyla birlikte artık yavaş yavaş kış rutinimize dönmeye başladık. Dışarıda geçirdiğimiz vakit azalırken; evde yapılacak aktiviteler ve çocukların gelişimine katkı sağlayacak yayınlar için araştırmalarımız da başladı.  Biz de bu ay ‘Biz Çok Sevdik’ köşemizde, çocuklarınızın evren ve evrenin oluşumuyla ilgili merak ettiği her şeyi öğrenebileceği bir kaç fikir derledik. Minik kaşiflerin ilgisini çekecek bu önerileri sizler de seveceksiniz.  Kış kapıda, hava sıcaklığı git gide düşüyor… O halde çorba mevsimi de gelmiş demektir. ‘Çocuk Lezzetleri’nde bu ay, miniğinizin içini ısıtacak mis gibi bir çorba tarifi paylaştık sizlerle. Kids Style’da, minik bir moda ikonu var bu ay… Pelin Seymen’in tatlı kızı Naz Liya’nın tarzına hayran kalacağınızdan eminiz.  ‘1 Anne 5 Soru’ köşemize, tatlı mı tatlı 3 güzel çocuğun annesi, başarılı iş insanı Filiz Saral Durmuşoğlu’nu konuk ettik, birlikte çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.  ‘Ben Başardım’ sayfamızın bu ayki şampiyonu, erkekler artistik jimnastik kategorisinde bir çok derecesi bulunan Aytuğ Obuz… Aytuğ ile sizin de en az bizim kadar gurur duyacağınızdan şüphemiz yok… Önümüzdeki ay yeniden buluşana kadar, sevgiyle kalın.

 

 

BİZ ÇOK SEVDİK

Bu ay köşemizde, meraklı miniklerin evrenin gizemini çözmesine yardımcı olacak, onların “Ne, nasıl, ne zaman?” gibi sorular sormasını ve bunlara cevap bulmasını sağlayacak bir kaç fikir derledik.

 

 

Dünyamız ve Gezegenler – Evren

Kolektif 

Çocuğunuzun hem okuyup hem dinleyebileceği, 3 boyutlu pop up’larla eğlenerek dünyayı keşfedeceği, evreni daha yakından tanımasına ve işleyişini anlamasına yardımcı olacak; yıldızlardan yeryüzündeki esrarengiz olaylara, gezegenlerden güneş sistemine kadar birçok şeyi eğlenerek öğrenebileceği bu sesli interaktif kitabı biz çok sevdik.

 

 

 

 

Astronomi Laboratuvarı

Clementoni 

Astronomi Laboratuvarı deney seti ile uzay artık çocuklarınız için bir sır değil! Miniklerin güneş sisteminde heyecanlı bir yolculuğa çıkacağı, 3 boyutlu mekanik gökyüzü modelini biz çok sevdik.

 

 

Cosmos, Bir Uzay Serüveni

Netflix  

Netflix’de yayınlanan, görsel efektleri ve harika müzikleriyle dikkat çeken, 13 bölümlük bu belgesel; bilimsel verilerle evrenin oluşumunu, tarihini ve evren içindeki yerimizi anlaşılır bir dille anlatıyor. Uzaya ilgi duyan çocuklar için kaçırılmayacak bir yapım olan bu belgeseli biz çok sevdik.

 

 

NASIL ARANDI: #Minik kaşifler # çocuklar # biz çok sevdik # evren # kitap # mekanik gökyüzü # belgesel # kosmos # kocaeli life

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.