26-02-2024 11:54

Kış düğünlerinin yeni adresi: FOŞA GARDEN

2017-11-07    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-11-07
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Eylem Selvi Arı • FOTOĞRAFLAR: İsmail Hakkı Timuçin 


 

Uzun yıllar Fransa’da inşaat üzerine çalıştıktan sonra kentimize dönen Metin Dilek’in adını önce Pelit Pastaneleri markasıyla duyduk; Dilek, daha sonra pastanecilik sektöründeki tecrübesini Kartepe’de açtığı Foşa Restaurant’a taşıdı. Verdiği kaliteli hizmetle kentimizin yeme içme sektöründeki yerini hızla sağlamlaştıran Metin Dilek, geçtiğimiz yazın başlarında ise karşımıza yepyeni bir projeyle çıktı. Başarılı iş adamının yine Kartepe’de hizmete açtığı Foşa Garden isimli kompleks, Kocaeli’deki organizasyon mekanı ihtiyacına en iyi şekilde cevap verecek nitelikteydi.

7 dönüm üzerine kurulmuş; aynı anda hem kapalı salon hem bahçe hem de havuz başı organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlanmış olan tesis, kısa sürede büyük ilgi gördü.

Sezona geç başlamış olmasına rağmen yaz organizasyonlarının en fazla rağbet gören mekanları arasına girmeyi başaran Foşa Garden, şimdi kış dönemi etkinliklerine hazır. Markanın sahibi Metin Dilek ile Foşa Garden hakkında konuştuk.

 

Foşa Garden’da gerçekleşen düğünlerin yemekleri, yine Metin Dilek’in sahibi olduğu Foşa Restaurant’ta yapılıyor.

 

Metin Bey, Foşa Garden geçtiğimiz yazın başında, tam da düğün sezonunun açıldığı günlerde faaliyete geçti. Aslında rezervasyonlar açısından geç bir tarihti. Nasıl geçirdiniz sezonu?

Sezona geç girmemize rağmen beklediğimizin üzerinde iyi işler yaptık. Foşa Garden, çok kısa zamanda tanındı, organizasyonlara gelen davetliler tarafından beğenilince, adı dilden dile yayıldı. Özellikle iftar ve mezuniyet organizasyonlarından çok dönüş aldık.

 

Foşa Garden, her tür organizasyon için uygun bir mekan…

Foşa Garden, uzun zamandır hayata geçirmeyi hayal ettiğim bir projeydi. Aynı anda hem kapalı salon hem bahçe hem de havuz başı organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek şekilde tasarlandı.

 

Bu kompleks, ne büyüklükte bir alan üzerinde hizmet veriyor?

Foşa Garden, 7 dönümlük bir alan üzerinde yer alıyor. Bin 500 kişiyi aynı anda ağırlayabilecek kır bahçesi, 600 kişilik havuz başı ve 500 kişilik kapalı alanıyla hizmet veren tesis, 3 katlı. Düğün, nişan, kına, sünnet, mezuniyet gecesi, kurumsal etkinlikler, grup yemekleri gibi tüm davet ve organizasyonlara ev sahipliği yapıyor; bir etkinlik için gereken her türlü hizmeti veriyoruz.

 

Bu tip etkinliklerde, özellikle de düğünlerde organizasyonu kim yapıyor?

Foşa Garden’ı tercih eden çiftlerin yapması gereken tek şey nasıl bir düğün düşlediğini bizimle paylaşmak. Foşa Garden havuz başı, kır bahçesi ve şık salonuyla hayallerdeki düğünü gerçekleştirmek için kuruldu. Aileler konuklarını hangi konseptte ağırlamak isterse, mekanımız onların arzusuna uygun şekilde süsleniyor.

 

Mekanın açık alanında yeni düzenlemeler yapmışsınız…

Evet. Kır düğünlerimiz için kullandığımız güzel bir bahçemiz var. Ancak, yazın en sıcak günlerinde bile havanın birden bire bozduğu oluyor, yaz yağmurları organizasyona gölge düşürebiliyor. Bunu göz önünde bulundurarak, kır düğünü alanımızın devamında bir kapalı alan oluşturduk. Baktık hava bozdu, organizasyonu hemen buraya taşıyoruz.

 

Foşa Garden, 2018 yazında havuz başı düğünlerinin vazgeçilmez adresi olacak.

 

Organizasyonlarda yemek işini nasıl hallediyorsunuz?

Bildiğiniz gibi bizim yine Kartepe’de, Foşa Garden’a çok yakın mesafede, Foşa isimli bir mekanımız daha var. Oradaki ekibimiz çok başarılı. Foşa Garden’da yapılacak organizasyonlarda, yemekleri kendi bünyemizde yapıyoruz. Düğün sahibi menüde ne isterse o oluyor.

 

Tesiste müzik var mı?

İstenildiği takdirde DJ ya da sanatçı temin ediliyor. Yani organizasyon, yemek, müzik… Foşa Garden’ı tercih edenler kendi düğünlerine misafir gibi geliyor; başka hiçbir şey düşünmeden en özel günlerinin tadını çıkarıyor.

 

Şimdi kış sezonu yaklaşıyor, planlarınızda neler var?

Kış düğünleri için rezervasyonlarımızı tamamlamak üzereyiz. Foşa Garden’ın bin kişilik çok şık bir kapalı alanı var. Ayrıca, bu dönemde her ay bir kadınlar matinesi yapacağız. Bunun için ilimizin tanınmış sanatçıları Baha ve Erdi ile anlaştık. Bu kış, Kocaelili hanımlar, Foşa Garden’da eğlenecek.

 

Önümüzdeki yaz için rezervasyon almaya başladınız mı?

Yaz sezonu rezervasyonlarının yüzde ellisi şimdiden tamamlandı. Mart’ın 23’ünden itibaren yaz sezonu için organizasyonlarımız başlıyor.

 

Erken rezervasyonda indirim var mı?

2018’in rezervasyonlarını şimdiden yaptıranlar için 2017 fiyatlarını uyguluyoruz. Kasım ayından sonra da yeni sezon fiyatlarını uygulamaya başlayacağız.

 

NASIL ARANDI: #foşa garden # düğün # wedding

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.