16-04-2024 00:43

Kendi hikayesini yazan kadınlar

2020-03-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-03-02
.stripslashes($urun->baslik).

Bir kadın her zaman emekçidir.

Evde; ev kadınıdır, annedir, eştir.

İş yerinde; çalışan ya da patrondur.

Hayat verendir, hayatı derleyendir.

O yüzden bütün kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun. Günün anlam ve önemine yönelik bir sayı ile karşınızdayız. Bu sayıda kendi sektörlerinde başarılı, hatta marka olmuş emekçi kadınlara yer verdik.  Çalışan, üreten, ürettikçe kazanan, kazandıkça topluma fayda sağlayan, karşılaştığı güçlükler karşısında pes etmeyen, direnen, kararlılıkla yoluna devam eden ve kendi hikayelerini yazan kadınları sayfalarımıza konuk ettik. Ortaya keyifle okuyacağınız, ilham alacağınız, gururlanacağınız röportajlar çıktı. Kapağımızda da bu kadınlardan biri var: Ebru Gücin.  Su Akademi Türkiye’nin kurucusu Ebru Gücin’in hikayesini okurken kimi zaman hüzünlenecek kimi zaman şaşıracak, çoğu zaman hayretler içinde kalacak ve geldiği noktayı gördüğünüzde başarısıyla gururlanacaksınız.

★ ★ ★

İşte başarılı kadınlardan biri daha: Op. Dr. İnci Çavuşoğlu. Başarılarla dolu akademik yaşamı ve mesleğinde edindiği engin tecrübeyle yetinmeyen; işini sadece hasta bakmaktan ibaret görmeyen; yolunun kesiştiği tüm kadınlara dokunarak hayatlarını değiştiren bir hekim o.

Farklı bakış açısı ve spiritüel yaklaşımlarıyla mesleğinde fark yaratmayı başaran, Türkiye’nin ve dünyanın sayılı hekimlerinden biri olan Op. Dr. İnci Çavuşoğlu ile yaptığımız röportajı keyifle okuyacaksınız.

Durun, daha bitmedi. Bu sayıda alanında başarılı olmuş o kadar çok kadın var ki... TED Kocaeli Koleji Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdürü Nilgün Çelebi gibi...  Şebnem Öztürk Organizasyon’un kurucusu Şebnem Öztürk Ünsaler gibi..  Emektar Makina’nın sahibi Serap Demirer gibi...  Duru Güzellik Merkezi’nin sahibi Sevim Baymak gibi... Mesleğinde 20 yılı geride bırakan Kuaför Seda’nın sahibi Seda Koçman gibi... Her biri kendi hikayesini yazan kadınlar. Varlıklarıyla bize güç veren kadınlar. Bu ay Kocaeli Life’ı daha da değerli kılan kadınlar.

★ ★ ★

Kocaeli Life’ın mart sayısında sadece başarılı kadınlarımız yok tabii ki. Sıra dışı konsepti, lezzetli menüsü ve nezih ortamıyla Kocaeli’nin en kaliteli balık restoranı olmaya aday Çetin Balık, kapılarını Kocaeli Life’a açtı. Balık mevsimi sona ermeden gidip, görün derim.

Çocuklarını güvenle giydirmek, sağlıkla büyütmek isteyen annelerin adresi No: 2 Butik de bu ay Kocaeli Life’ta. Fit Inside’ın işletmesini devralan iki kadın girişimci Aynur Hacıhüseyinoğlu ile Burcu Erken de bu ay sayfalarımıza konuk oldu.

İSTEK’li bir nesil yetiştirmek için Başiskele’de bulunan modern kampüsünde bu yıl eğitim-öğretime başlayan İSTEK Kocaeli Okulları da Kocaeli Life’ta.

Kocaeli Life bu ay o kadar dolu ki...

Eğitimden sağlığa, güzellikten modaya, sanattan cemiyet hayatına kadar birbirinden ilginç haberler, söyleşiler, köşe yazılarıyla karşınızdayız.

Bu ay da Kocaeli Life’ı elinizden bırakamayacaksınız.

Bizi izlemeye devam edin.

NASIL ARANDI: #Serpil Çolak # kocaeli life # köşe yazısı # kocaeli # dergi # dergicilik # magazin # gazeteci # kadın # mart

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.