27-05-2024 22:42

Kartepeli minikler Karcan'la buluştu

2019-01-22    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-01-22
.stripslashes($urun->baslik).

Kartepe Belediyesi tarafından kültür- sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen çocuk tiyatrosunda bu hafta, “Karcan ile Sinco” oyunu sahnelendi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen oyunda anlamlı bir konu ele alındı. ‘Çevre duyarlılığı’ temasının işlendiği oyuna Kartepeli minikler yoğun ilgi gösterdi.

 

KARTEPELİ MİNİKLER KARCAN İLE BULUŞTU

Kartepe Belediyesi’nin sevimli maskotu Karcan, Kartepeli minikler ile bir araya geldi. 45 dakika boyunca oyunu dikkatle izleyen çocukların tiyatro sonunda Karcan’a olan sevgisi görülmeye değerdi.

 

ÇEVRE DOSTU KARCAN ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ

Doğa sevgisi ve çevre bilincinin mizahi bir dille anlatıldığı oyun, Karcan’ın ormanda yaşayan sevimli hayvanlar ile maceralarını konu aldı. Çevre kirliliği sebebiyle bitkilerin ve hayvanların zarar gördüğünü Kartepeli miniklere anlatan Karcan, çevre temizliği ve doğayı korumaya yönelik çok önemli mesajlar verdi. Oyun çıkışı Kartepe Belediyesi’nin sevimli maskotu Karcan ile hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarışan çocuklar, Karcan’ın maceralarını merakla beklediklerini ifade etti. Çocuklarının mutluluğuyla mutlu olan ebeveynler, Kartepe’de çocuklara yönelik düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkan Üzülmez’e teşekkürlerini iletti.

NASIL ARANDI: #Kartepe Belediyesi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.