Kartepeli çocukların yerli malı haftası

2018-12-24    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-12-24
.stripslashes($urun->baslik).

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü öğrencileri, sosyal sorumluluk bilinci kazanmak amacıyla ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’nda özel bir AVM’de resim sergisi gerçekleştirerek, yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın önemine dikkat çekti. 12-18 Aralık arasında kutlanan ‘Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası’ bilgi evi öğrencilerinin çeşitli etkinliklerin içinde yer almasını sağladı.

 

869’UN ÖNEMİ

Türkiye’nin bölgelerini ve de yerli malı haftasının onlarda ne anlama geldiğini, resim kâğıtlarına aktaran Kartepeli miniklerin resim çalışmaları büyük beğeni topladı. Kartepe Belediyesi Bilgi Evleri öğrencileri tarafından yapılan resimlerde; illerde yetiştirilen ürünlere, çıkarılan doğal kaynaklara, yöresel lezzetlere vurgu yapıldı. Öğrencilere ve vatandaşlara yerli malı kullanmanın ve tutumlu olmanın önemi anlatılarak, yerli malı kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla barkod numarası 869 ile başlayan ürünlerin satın alınmasına dikkat çekildi.

 

YERLİ MALI ETKİNLİĞİ

Etkinlikte çocuklar büyük bir Türkiye haritası üzerinde, bölgelerde yetiştirilen önemli sebze ve meyveleri boyadı. Resim çalışmaları ile adeta çocukların iç dünyasına yolculuk yapılarak, yetenekli çocukların kendilerini geliştirmelerine imkân tanındı. Sarımeşe Ömer Seyfettin ve Rahmiye İbn-i Sina Bilgi Evleri’nde de, “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kapsamında bilgi evleri içerisinde etkinlik düzenlendi. Öğrencileri Türk yapımı ürünleri kullanmaya teşvik etmesi amaçlanan “Yerli Malı Haftası’nda, velilerin de destekleriyle yapılan ürünler miniklere dağıtıldı. Haftanın önemi anlatılan etkinlikte, minik öğrenciler hoşça vakit geçirerek, gönüllerince eğlendi. 

NASIL ARANDI: #Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü # Kartepe Belediyesi #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.