24-06-2024 01:08

Kartepe bilimin merkezi oluyor

2018-08-29    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2018-08-29
.stripslashes($urun->baslik).

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kocaeli İl Temsilciliği ve Kartepe Belediyesi işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi, gençliğimizin merak ve hayal ettiklerini geliştirmelerini kolaylaştırma, düşündüklerinden yola çıkarak yaratıcılıklarını somutlaştırmak adına bölgemiz için önemli bir adım oluyor.

 

TASARIM BECERİSİ GELİŞTİRİLİYOR

“Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi kapsamında hayata geçirilen “Kartepe Bilim Atölyesi”nde 3D yazıcı ve robot programlama, akıllı telefon uygulamaları eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Kartepe Bilim Atölyesi’nde verilen eğitimler ile gençlerimizin bilimi ve teknolojiyi yakından takip eden bireyler olmaları, analitik düşünme becerisi kazanmaları, yazılım ve kodlama ile alakalı farkındalıklarının artması ve tasarım becerilerinin gelişmesi sağlanıyor.

 

GENÇLERE İMKANLAR SAĞLANIYOR

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi teknoloji için gereken zihinsel süreçleri yeterince aktif hâle getirmeyen, tekdüze çalışmalarla, sadece el becerisini geliştiren yaklaşımlarla yarının dünyasında yaşayacak insanların beklentilerini karşılamak mümkün değildir. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefi doğrultusunda bilim ve teknolojiye hakim, teknolojiyi bilinçli kullanan ve yeni teknolojiler üretebilen, teknolojik gelişmeleri toplumsal ve ekonomik faydaya dönüştürme yeteneği kazanmış bir refah toplumu yaratması en büyük dileğimizdir” şeklinde konuştu. 

 

GELİŞMİŞ BİREYLER YETİŞECEK

Sözlerine devam eden Başkan Üzülmez “Böyle bir refah toplumunun yaratılması ise kendisinin ve toplumun yarınını daha yaşanabilir hale getirebilecek, sorunların farkına varan, merak edip araştıran, çözümler üreten, yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden, girişimci, değişim ve gelişime açık sorumluluk bilinci gelişmiş bireylerin yetiştirilmesi ile mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

DÜŞÜNEN GENÇLİK ÜRETİYOR

Konuşmanın sonunda Üzülmez “Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında desteklenen Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği ve Kartepe Belediyesi işbirliğiyle yürütülen “Düşünen Gençlik Üretiyor” projesi gençlerimizi bilimsel araştırma yapmaya teşvik etmekte, gençlerimizin bilgi ve düşünme kapasitesini arttırıp problem çözme becerilerini geliştirerek yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden bireyler olmalarına katkıda bulunmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

NASIL ARANDI: #Kartepe Belediyesi # Düşünen Gençlik Üretiyor # Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez # Gençlik ve Spor Bakanlığı #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.