22-02-2024 14:45

Karamürselli anneler de çocuklar da çok mutlu

2019-02-12    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-12
.stripslashes($urun->baslik).

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, 7’den 70’e her hemşehrisinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kadın ve çocuklara özel projeler üretmeye devam eden, ilçesinde yaşayan kadınların sosyalleşmesi için elini taşın altına koyan Başkan Yıldırım, şimdi de eski belediye hizmet binasını kadınların ve çocukların hizmetine açtı. Geçtiğimiz yıl belediyenin Karamürsel Kent Meydanı’ndaki yeni ve modern binasına taşınmasıyla boşalan eski hizmet binası, Başkan Yıldırım tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti.

 

KISA SÜREDE BİN ÜYE!

Büyükşehir, Karamürsel Belediyesi ile işbirliği yaparak 4 katlı eski hizmet binasını yeniden dizayn etti; ‘Sağlıklı anneler, mutlu aileler’ sloganıyla Karamürselli kadınların ve çocukların hizmetine sundu. ‘Kocaeli Anne Şehir’ projesi kapsamında yapılan düzenlemeyle yepyeni bir görünüme kavuşan merkezde şimdi anneler çeşitli eğitimler alıp aynı zamanda spor yaparken, çocukları da güven içinde oynuyor, keyifle vakit geçiriyor. 15 Ekim 2018’de Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi adıyla hizmete açılan bina, bugün bin üyesiyle çok faal.

 

 

BÜNYESİNDE KREŞ DE VAR

Büyükşehir ve Karamürsel Belediyesi, kadınlara hem spor yapacakları hem de farklı konularda eğitimler alıp kendilerini geliştirebilecekleri bir alan oluşturmanın gururu içerisinde. Merkez bünyesinde açılan kreş ise spor yapmak ya da eğitimlere katılmak isteyen ancak çocuğunu bırakacak yeri olmayan anneler için düşünüldü. 3-6 yaş arası çocukların faydalandığı kreşte, alanında uzman okul öncesi eğitmenler, çocuklarla birebir ilgileniyor. Anneler spor yaparken, çocuklar da hem öğreniyor hem de kah resim yapıp kah oyunlar oynayarak keyifle vakit geçiriyor.

 

 

HAFTA İÇİ HER GÜN

Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi, bin 500 metrekare kullanım alanına sahip. Eğitim merkezi içerisinde fitness ve pilates yapılan 2 adet salon bulunuyor. Ayrıca merkezde çocuk oyun odası, 50 kişilik eğitim salonu, danışman odası, toplantı odası, kütüphane, diyetisyen ve fizyoterapist odası, giyinme odaları, mescit ve sosyal alan bulunuyor. Hafta içi 5 gün hizmet veren merkezin sorumlusu, Melis Yazıcı Aydın. Spor dersleri ise Ayşin Hakgüder (pilates, zumba, step, aerobik), Melda Bol (step, aerobik ve pilates), Esme Uluçınar (yoga), Ceren Çiçek (step, aerobik) tarafından veriliyor.

Merkezde spor yapmak veya sağlıklı beslenmek isteyenler, öncelikle diyet ve beslenme uzmanının kontrolünden geçiyor. Merkezin diyetisyeni Seval Taşkan, Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitimi Merkezi’ne kayıt olan kadınların vücut analizlerini yapıyor, kişiye uygun beslenme programını hazırlıyor. Ardından antrenörler tarafından kişiye uygun spor branşı belirleniyor ve dersler başlıyor. Böylece Karamürselli kadınlar, hem sağlıklı beslenmeyi öğreniyor hem de spor yaparak formda kalıyor.

 

 

ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

15 Ekim 2018’de kapılarını açan Karamürsel Anne ve Çocuk Eğitim Merkezi’nden faydalanmak için üye kayıt formunu doldurmak yeterli. Üye olmayanlar merkezin hizmetlerinden faydalanamıyor. Ücretsiz olarak hizmet veren merkezde, Karamürselli kadınlar dilerse sportif faaliyetlere (pilates, step, aerobik, zumba, yoga ve fitness) katılabiliyor; dilerse sosyal alanlarda oturup çayını kahvesini içiyor, kitabını okuyor; dilerlerse doktorlar ve psikologlar tarafından ay içerisinde verilen eğitimlere katılabiliyor. Merkez tarafından ayrıca belirli periytolarla doğa yürüyüşleri ve kültürel geziler de düzenliyor, kadınların sosyal hayatına katkı sunuluyor.

 

NASIL ARANDI: #Kocaeli Büyükşehir Belediyesi # Karamürsel Belediyesi # Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım # Karamürsel Kadın ve Çocuk Eğitim Merkezi

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.