20-04-2024 10:58

Kaliteli eğlencenin adresi; Cevizdibi

2016-11-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2016-11-02
.stripslashes($urun->baslik).

İlimizin tanınmış iş adamlarından, Birsoy Şirketler Topluluğu’nun kurucularından Osman Özsoy, 2014 yılında devraldığı Cevizdibi Restaurant’ı yaptığı yatırımlarla bölgenin en kaliteli mekanlarından biri haline getirdi. Devir sonrasında bir yıl daha mevcut binasında hizmet veren Cevizdibi Restaurant, 2015 yılının mart ayında aynı bahçe içinde çok daha geniş, modern ve şık döşenmiş yeni binasına taşındı. Osman Özsoy’un 2.5 milyon TL’lik yatırımla yeni başattan yarattığı Cevizdibi Restaurant şimdilerde bölgenin en seçkin mekanlarından biri olarak anılıyor.

 

 

15 DÖNÜMLÜK BAHÇESİ VAR

15 dönümlük bahçe içinde 1200 metrekarelik kapalı alana sahip Cevizdibi Restaurant her türlü organizasyon için çok uygun bir mekan. Kış aylarında balkonla birlikte 250 kişiyi ağırlayabilen mekanda yazın 250 kişilik bahçe de devreye giriyor. Piknik ve kır düğünü alanı ise tam bin 500 kişi kapasiteli. Cevizdibi’nde gündüz veya gece yemekli toplantılar düzenleyebilir, doğum günü ya da evlilik yıldönümlerinizi kutlayabilir, piknik yapabilir, düğün veya nişan merasimlerinizde yeni hayatınıza ilk adımı gönül rahatlığıyla atabilirsiniz.

 

 

MÜZİKLİ, RENKLİ GECELER 

Turizm belgeli 1. sınıf lokanta statüsünde bulunan Cevizdibi Restaurant yazın olduğu kadar sonbahar aylarında ve kışın da çok popüler. Özellikle canlı müziğin yapıldığı çarşamba, cuma ve cumartesi akşamları Cevizdibi’ne ilgi artıyor. Çarşamba geceleri ilimizin tanınmış müzisyenlerinden Haluk-Korhan-Mustafa üçlüsüne solist Eren Kargıner eşlik ediyor. Türk sanat müziği rüzgarlarının estiği gecede Türk halk müziğinin sevilen eserlerine de yer veriliyor. Cuma akşamlarının konsepti ise akustik müzik. Ayşegül Özer İnanç’ın sahne aldığı gecelerde eğlence tavan yapıyor.

 

 

ALUK-KORHAN İKİLİSİ

İlimizde eğlence hayatının vazgeçilmez isimlerinden olan Haluk-Korhan ikilisi yoğun istek üzerine cumartesi akşamları da sahneye çıkıyor. Bu gecenin konsepti ise vur patlasın, çal oynasın! Bayanların, yanlarında beyler olmadan da çok rahat bir şekilde gidebildiği, gönül rahatlığıyla eğlenebildiği mekan özellikle cumartesi geceleri İstanbullular’ın akınına uğruyor. Hafta sonunu geçirmek üzere Maşukiye tarafındaki yazlıklarına ya da otellere gelen İstanbullular, cumartesi akşamları eğlence için Cevizdibi’ni tercih ediyor.GRUP İNDİRİMİ YAPILIYOR

Cevizdibi Restaurant’ta canlı müzik akşamlarında fix menü uygulaması da yapılıyor. Ordövr tabağı, kişi başı salata, ara sıcak olarak paçanga böreği, karışık ızgara, serpme meyve ve meşrubattan oluşan fix menü 75 TL. Alkol almak isterseniz fiyat 115 TL’ye çıkıyor. 20 kişi ve üzerindeki gruplara ise indirim yapılıyor. Bayram Kaplan’ın işletme müdürü olarak görev yaptığı mekanda 4’ü mutfakta olmak üzere toplam 12 personel çalışıyor. Mekanın sahibi Osman Özsoy da fırsat buldukça soluğu Cevizdibi’nde alıyor.

 

 

ZENGİN KÖY KAHVALTISI

Öte yandan Cevizdibi Restaurant’ta bölgenin en zengin köy kahvaltısını bulabilirsiniz. Tam 20 çeşit. Kışın yanmakta olan şöminenin başında, yazın yemyeşil çimenlerin üzerinde, yarım asırlık ceviz ağaçlarının gölgesinde zengin köy kahvaltısının keyfini çıkarabilirsiniz. Kahvaltıyı tabakta isterseniz 20 TL, tercihinizi serpme kahvaltıdan yana kullanırsanız 35 TL. Hafta sonunu Kartepe’de geçirmek üzere İstanbul’dan gelenler özellikle pazar sabahı Cevizdibi’nde kahvaltı yapmadan geri dönmüyor.

 

 

İKİ AYRI PİKNİK ALANI

Cevizdibi Restaurant’ın iki ayrı piknik alanı var. Restoranın altında bulunan piknik alanına dışarıdan yiyecek-içecek getirebilirsiniz. İsterseniz mangalınızı bile alıp gelebilirsiniz. Ya da mangalı, kömürü ve eti buradan temin edebilirsiniz. Üst bahçede yer alan piknik alanına ise dışarıdan bir şey alınmıyor. ‘Ama ben burada piknik yapacağım’ derseniz o da mümkün. Mangalınız ayağınıza, etiniz elinize geliyor. Salatasından mezesine istediğiniz her şey masaya servis yapılıyor. Mangalla uğraşmak istemeyenler için etler mutfakta pişirilip servis ediliyor. Tercih tamamen size kalmış.KIR DÜĞÜNLERİ İÇİN...

Meyve ağaçlarıyla kaplı, yeşillikler içindeki piknik alanlarında voleybol ve mini futbol gibi aktiviteler dahi gerçekleştirebilirsiniz. Alan içinde erkekler ve bayanlar için tuvaletler, açık ve kapalı çocuk oyun alanları, mescit ve bebek bakım odası da bulunuyor. Cevizdibi’nin bahçesi yemekli kır düğünleri ve davetler için de ideal. Cevizdibi personeli canlı müzik eşliğinde gerçekleştirilen organizasyonların üstesinden başarıyla geliyor, size sadece keyfini sürmek kalıyor. Cevizdibi Restaurant isteğe göre düğün organizasyon hizmeti bile veriyor.

 

 

MENÜDE IZGARA ÇEŞİTLERİ

Cevizdibi Restaurant’ın menüsü ise ağırlıklı olarak ızgara çeşitlerinden oluşuyor. İşletme müdürü Bayram Kaplan ızgara konusunda çok iddialı olduklarını söylüyor; “Ben ızgara yemek istiyorum” diyen bir kişinin artık Cevizdibi’nden başka bir yere gidemeyeceğini öne sürüyor. Cevizdibi’nde ızgara kuzu eti, dana eti, tavuk eti ve balık çeşitlerinin yanı sıra özel tava yemekleri de yapılıyor. Vejetaryen menü ve çocuk menüsü de unutulmamış. Tatlı olarak da Antep yöresine ait katmer ve künefenin yanı sıra mevsimine uygun ayva tatlısı ya da kabak tatlısı da bulabilirsiniz.

 

 

YERLİ-YABANCI İÇKİLER

Cevizdibi Restaurant’ta yerli ve yabancı alkollü içecekler de mevcut. Şarap ve rakı çeşitlerinin yanı sıra voktadan viskiye istediğiniz her türlü alkollü içeceği bulabileceğiniz mekanda mezeler de günlük olarak hazırlanıyor. Her gün 10 çeşit mezenin ikram edildiği mekan saat 24.00’e kadar açık. Fiyatlara gelirsek. İşletme müdürü Bayram Kaplan menüye ocak ayından bu yana zam yapmadıklarını söylerken, 250 gramlık köfteyi 25 TL’ye sunduklarının altını çiziyor. Yanında pilav ve patatesle birlikte. Kısacası Cevizdibi’nde kendinizi evinizde hissedecek, kaliteli mekanda, kaliteli yemeğin ve kaliteli müziğin keyfini çıkaracaksınız.

 

NASIL ARANDI: #Cevizdibi # Cevizdibi Restaurant # Eren Kargıner # İçecek # ızgara # Köfte # maşukiye # yemek

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.