Kaburga dolması burada yenir; HAYAT’IN MUTFAĞI

2017-12-15    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2017-12-15
.stripslashes($urun->baslik).

Diyarbakır’ın o meşhur kaburga dolmasından kibe mumbara, meftuneden içli köfteye, tandırdan katıklı dolmaya kadar o enfes lezzetleri burada bulabileceksiniz.

Damak tadınıza düşkünseniz ve yöresel yemeklere meraklıysanız, Hayat’ın Mutfağı’ndan çıkamayacaksınız.

Aslen Diyarbakırlı olan 4M Mimarlık’ın ortaklarından Ahmet Sarı ile kardeşi Nurhayat Sarı’nın sahibi olduğu Hayat’ın Mutfağı kısa bir süre önce açıldı.

İzmit’te, Mehmet Ali Paşa Mahallesi Erkan Sokak üzerinde (SEPAŞ’ın karşısında) hizmet vermeye başlayan Hayat’ın Mutfağı öğle yemeklerinizin vazgeçilmez adreslerinden biri olacak. Hayat’ın Mutfağı’nda her öğlen 2-3 çeşit sulu yemeğin yanı sıra ızgara köfte ve tavuk çeşitlerini de bulabileceksiniz. Ayrıca menüde fast-food’tan vazgeçemeyenler için hamburger çeşitleri ve ev mantısı da yer alıyor. Hayat’ın Mutfağı’nda öğle saatlerinde içtiğiniz çorbanın tadına doyamayacaksınız.

 

Hayat’ın Mutfağı’nın bahçesi de var. Güzel havalarda yemeğinizi yemyeşil bahçenin kenarına atılmış masalarda yiyebilirsiniz.

 

HEPSİ EV YAPIMI


Hayat’ın Mutfağı’nda yemeklerin tamamı ev yapımı. Nurhayat Sarı’nın kendi elleriyle hazırladığı birbirinden lezzetli yemekleri tattıktan sonra ‘Bu öğlen ne yiyeceğim’ derdinden kurtulacaksınız. Nurhayat Hanım’ın, Diyarbakır’dan gelen annesi de kendisine destek veriyor. Hayat’ın Mutfağı’nda ikram edilen enfes turşular da Nurhayat Hanım’ın annesi tarafından yapılıyor.

Mekanın dekorasyonu, mimar olan Ahmet Sarı’ya ait. Sıcak renklerin kullanıldığı mekanda hijyene de büyük önem veriliyor. Hayat’ın Mutfağı’nın bir özelliği de güleryüzlü hizmet. Hem Sarı kardeşler hem de çalışanlar müşterilerini güleryüzle karşılıyor ve memnun edebilmek için ellerinden geleni yapıyor.

 

 

YÖRESEL TATLAR


Hayat’ın Mutfağı’nda sulu yemek çeşitlerinin yanı sıra Güneydoğu mutfağına, özellikle Diyarbakır yöresine ait lezzetler de bulmanız mümkün. Nurhayat Sarı’nın, Diyarbakır’dan gelen annesinin desteğiyle yaptığı kaburga dolmasını mutlaka denemelisiniz. Diyarbakır’ın en ünlü yemeği olan kaburga dolması; iştah açan görüntüsü, yumuşacık eti ve nefis iç pilavıyla hem göze hem mideye hitap ediyor.

Hayat’ın Mutfağı’nda yine yöresel lezzetlerden kibe mumbar, içli köfte, kuru patlıcan dolması, ekşili yaprak sarma, meftune, tandır ve katıklı dolma da bulunuyor. Ancak yöresel lezzetler için bir gün önceden sipariş vermeniz gerekiyor.

 

Hayat’ın Mutfağı’nı Ahmet Sarı ile Nurhayat Sarı kardeşler işletiyor.

 

EVE DE GÖTÜRÜN!


Siparişiniz üzerine yapılacak yöresel yemekleri isterseniz öğle yemeğinde yiyebilir, isterseniz akşam paket yaptırıp evinize götürebilirsiniz.

Hayat’ın Mutfağı bir gün önceden sipariş ettiğiniz yemekleri sizler için hazırlıyor, evinizde kendiniz ya da misafirleriniz için muhteşem sofralar kurmanıza imkan tanıyor.

90 metrekare iç mekanı, 100 metrekare bahçesi bulunan Hayat’ın Mutfağı aynı anda 50 kişiyi ağırlayabilme kapasitesine sahip.

Hayat’ın Mutfağı’nda doğum günü partisi düzenleyebilir, özel günlerinizi de burada muhteşem lezzetler eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz.

İLETİŞİM:


Adres: Mehmet Ali Paşa Mahallesi Erkan Sokak No: 25/A İzmit
Tel: 0534 826 17 18

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.