İdeal göğüslere sahip olmak sizin elinizde

2020-02-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-08
.stripslashes($urun->baslik).

Günümüzde meme büyütmek için yaptığımız en başarılı ameliyatları protezlerle gerçekleştiriyoruz. Bu ameliyatlar meme boyutunu küçük bulan, hamilelik ve emzirme sonrası meme hacminde azalma olan ve doğuştan meme gelişim problemi yaşayan kadınlar için gerçekten yüz güldürücü sonuçlar veriyor. Aynı zamanda meme kanseri sonrası meme rekonstrüksiyonu ihtiyacı olan insanlar için de uygun bir tedavi.

Sanılanın aksine büyük memeler ideal memeler değildir. Ameliyat öncesi değerlendirmede sadece kişinin istediği ölçüleri göz önüne alarak plan yapmak, büyük bir hata olur ve inanın genellikle çok da estetik bir sonuç vermez. Meme anatomisi, deri esnekliği, vücut tipine göre yaptığımız ölçümler ve kişinin sahip olmak istediği meme boyutu gibi kriterler, birlikte değerlendirilerek meme boyutuna karar verilmesi uygun olur.

 

YAZ-KIŞ FARK ETMEZ

Ameliyat öncesi meme ultrasonu ile değerlendirme, protez seçimi ve anestezi hazırlığı yapılır. Bu 1-2 günlük süreç sonrası kişi ameliyata alınabilir. Protez; meme altı oluğu, meme başı çevresi, koltuk altı veya göbek deliğinden yapılan küçük kesiklerden; meme bezi altına, kas altına, fasya altına ya da bir kısmı bezin bir kısmı da kasın altında kalacak şekilde dual planda yerleştirilebilir.

Protezin nereye yerleştirileceği kişiye göre değişkenlik gösterir. Mesela meme bezi kalınlığı yeterli olan hastada, protez genellikle bez altına yerleştirilirken eğer bez kalınlığı yeterli değilse protez genellikle kas altına yerleştirilir. Ameliyat 1-1.5 saat kadar sürer. Hastanede bir gün yatış yeterlidir. 2-3 gün sonra işinize dönebilirsiniz. 3 hafta sonra spor yapabilirsiniz. Yazın da kışın da ameliyat olabilirsiniz.

 

 

EMZİRMEYİ ETKİLEMEZ

Protezlerle ilgili en çok merak edilen konulardan biri de ameliyat sonrası emzirmeyle ilgili sıkıntının olup olmayacağıdır. Protez hangi yöntemle yerleştirilirse yerleştirilsin, her halükarda meme bezinin arkasında kaldığından ve meme bezi ile meme başı arasındaki süt kanalları sağlam kaldığından emzirme etkilenmez.

Protezin ne zaman değiştirilmesi gerektiği bir diğer sık sorulan soru. Son dönemlerde üretilen silikon protezler ömür boyu kalabilir.

Peki, protezle meme büyütme ameliyatı olan kişilerde meme kanseri riski artar mı? Şu ana kadar yapılmış olan hiçbir çalışmada böyle bir bulguya rastlanmadı.

Ağrı konusuna gelince, ağrı genelde kas altı yerleşimlerde ilk birkaç gün olabilir. Meme büyütme ameliyatı tatmin edici sonuçları olan, ameliyat için harcadığınız emek ve zamanın karşılığını alacağınız bir sonuç sağlar.

 

ÖZGÜVENİ ARTIRIR

Bir soruya daha yanıt verelim. Meme büyütme sadece genel anestezi altında yapılan, protez kullanılan ameliyatlarla mı mümkündür?

Günümüzde meme büyütme için yağ enjeksiyonlarından da faydalanılabiliyoruz. Bununla birlikte ne yazık ki genelde tek seferde ihtiyaç kadar yağın karın bölgesinden alımı ve enjeksiyonu pek mümkün olmuyor. Ayrıca enjekte edilen yağın zamanla vücut tarafından emilimi söz konusu olduğundan bu yöntem tek başına meme büyütmede yeterince etkili değil.

Meme büyütme ameliyatları, insanın kendi bedenini beğenmesi ve özgüven gelişimi açısından psiko-sosyal olarak kişiyi olumlu etkileyen ve tatmin düzeyi oldukça yüksek olan ameliyatlardır.

NASIL ARANDI: #Estetik # Plastik # Rekonstruktif # Cerrah # Uzman # Op. Dr. İlgi Dinçok # protez # meme # göğüs # büyütme # ameliyat # estetik # yaşam # sağlık # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.