Hedefi Milli Takım: Bilal Durul

2019-02-13    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-02-13
.stripslashes($urun->baslik).

HAZIRLAYAN: ASLI GENCAL-BÜŞRA SAVAŞ UÇARI

 

14 yaşındaki genç ve başarılı sporcumuz Bilal Durul, pek çok spor dalını denedikten sonra kendisini heyecanlandıran şeyin koşmak olduğunu fark edince, atletizme yönelmiş. 8 yaşından beri disiplinli bir şekilde bu spor dalıyla uğraşan Bilal için atletizm de en az okulu kadar önemli. Şimdiden pek çok başarıya imza atan Bilal Durul’un hedefi ise Milli Takım formasıyla Avrupa şampiyonasına katılarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.

 

 

Merhaba Bilal, seni biraz tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ben Bilal Durul. 2005, İzmit doğumluyum. Özel Nadide Ortaokulu 8. sınıf öğrencisiyim. 8 yaşımdan beri atletizmle ilgileniyorum. 5 yıldır Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın lisanslı sporcusuyum.

 

Bize atletizm sporuna nasıl başladığından biraz bahseder misin?

Küçük yaştan beri sporun içerisindeyim. İlk olarak jimnastikle başladım, daha sonra masa tenisiyle devam ettim fakat bir türlü istediğim heyecanı yakalayamadım. Aslında beni heyecanlandıran şeyin ne olduğunu biliyordum: Koşmak. Atletizm ilgimi çekiyordu. Bunu ailemle paylaşıp onların desteğiyle antrenmanlara katıldım ve o günden sonra da hiç bırakmadım. Antrenörüm Arzu Demirkıran’ın sayesinde birçok başarıya ulaştım. Koşmak bir özgürlüktür bence.

 

Peki, elde ettiğin başarılar neler?

2016 Uzun Atlama Kocaeli 1.’liği, 2017 U14 Türkiye Salon Şampiyonası Uzun Atlama Türkiye 2.’ligi, 2018 Uzun Atlama Kocaeli 2.’ligi.

 

Bu başarıları elde etmek kolay değil… Hem okul hem de sporu bir arada nasıl yürüttün? Programını nasıl oluşturdun?

Özellikle, her konuda planlı ve düzenli olmak zorundayım çünkü başarının ilk adımlarının biri de bu bence. Okulu da sporu da ihmal etmemeye çalışıyorum. Haftanın beş günü okul çıkışları antrenmana gidiyorum. Yazın daha yoğun bir şekilde antrenman yapıyorum. Tabii ki hem derslerde hem de sporda başarılı olmak için birtakım fedakarlıklar yapmam gerekiyor. Atatürk‘ün de dediği gibi, ‘Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir‘. Ben de bu düşüncelerle spor ve okul hayatıma önem veriyorum.

 

Peki bundan sonraki hedeflerin neler, kendini nerelerde hayal ediyorsun?

İlk hedefim Milli Takım forması giyebilmek. Ülkemizde tanınan bir sporcu olup atletizmde Avrupa şampiyonasında bayrağımızı dalgalandırmak.

NASIL ARANDI: #Bilal Durul # atletizm # kocaeli # uzun atlama #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.