05-03-2024 06:53

Hamdi Bineklioğlu: Elif Hanım işinde 1 numara

2020-11-02    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-11-02
.stripslashes($urun->baslik).

İzmit’te balık denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Balıkçı Hamdi’nin sahibi Hamdi Bineklioğlu, Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’nin kurucusu, başarılı fizyoterapist Elif Akıncı’nın egzersizleri sayesinde bedenindeki ağrılardan kurtuldu, zamanın vücudunda yarattığı deformasyonu rubatonik pilates ile onardı.

67 yaşındaki Hamdi Bineklioğlu, yaşadığı sağlık sorununu, fizyoterapist Elif Akıncı ile nasıl tanıştığını ve sağlığına nasıl kavuştuğunu şöyle anlattı: 

 

ŞİDDETLİ AĞIRIM VARDI

“Sol bacağımda şiddetli bir ağrı vardı. Günlük yaşantımı olumsuz etkilemeye başlayan ağrı nedeniyle önce ortopedi uzmanı Müslüm Çağlayan’a gittim. Müslüm Bey’e sol bacağımda bir ağrı olduğunu ve ağrının belime kadar vurduğunu anlattım. Hemen bir röntgen çekildi. Doktoum sorunun menisküsle alakalı olduğunu söyledi, operasyona gerek duymadı, ilaç tedavisine başladık.

Bu süreç devam ederken dostlarım vasıtasıyla fizyoterapist Elif Akıncı’nın ağrılar konusunda uzman olduğunu öğrendim. Randevu aldım, Elif Hanım’la tanıştım, derdimi anlattım. Sağ olsun benimle yakından ilgilendi, raporlarımı inceledi. Sonrasında egzersiz yapmam gerektiğini belirtti. İşinde uzman olduğunu bildiğim için Elif Hanım’ın tavsiyelerine kulak verdim. Bana uygun bir egzersiz programı hazırlandı.

 

 

ŞİKAYETLERİM AZALDI

Bir ayı aşkın süredir Elif Akıncı Pozitif Yaşam Merkezi’ne geliyorum, rubatonik pilates egzersizlerine katılıyorum. Haftanın 3 günü 1’er saat buradayım. Süreç benim için çok başarılı bir şekilde ilerliyor, şikayetlerim azalmaya başladı. Gerek bacağıma gerekse belime yapılan uygulamalarla ağrılı bölgenin rahatlaması sağlanıyor.

Ayrıca egzersiz yaparken her hareket sonrası ‘Hamdi Bey iyi misiniz, kendisinizi nasıl hissediyorsunuz, dinlenelim mi?’ gibi ilgi ve alakayla karşılaşıyorum. Başladığımız günden itibaren profesyonelce ve ciddiyetle ilerliyoruz. Elif Hanım işinde 1 numara. Ekibi de alanında uzman kişilerden oluşuyor.”

 

MERDİVEN İNEBİLİYORUM

Bir aylık düzenli egzersiz sonrası ağrılarından ciddi oranda kurtulduğunu söyleyen Bineklioğlu, “Sıkıntılarımın yüzde 90’ı ortadan kalktı. Egzersizlere ilk başladığımda ağrılarımdan dolayı merdiven inemiyordum, şu an rahat iniyorum. İnanın uzmanlar izin verse koşarım da. Sadece bacak ve belimdeki şikayetler için buraya geldim fakat artık omurgam dahil tüm vücudumda rahatlama hissediyorum. Geldiğim her seans sonrası kendimi çok daha iyi hissederek merkezden ayrılıyorum.

Bedensel sağlık her şeyden önemliymiş. İnsan hayatın koşuşturmacasında bedeninin farkında olmuyor ancak ağrılar baş gösterince bedenimizi dinliyoruz.

Sağlığımla alakalı tamamen olumlu geri dönüş aldığım için dostlarıma ve akrabalarıma da Elif Hanım’ı tavsiye ediyorum” dedi.

 

NASIL ARANDI: #elif akıncı # elif akıncı pozitif yaşam merkezi # fizyoterapist # çocuk #yetişkin # terapi # seans # uygulama # omurga # omurga rahatsızlığı # skolyoz # kifoz # kocaeli # hamdi bineklioğlu

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.