27-05-2024 21:43

Hacivat ve Karagöz mahallelere geliyor

2020-08-18    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-08-18
.stripslashes($urun->baslik).

Kontrollü sosyal hayat sürecinde eğitimlerin başlama tarihinin de tedbirler kapsamında bir süre daha ertelenmesinin ardından moralleri bozulan çocuklara Başiskele Belediyesi’nden şenlik etkinlikleri sürüyor. ‘M koronavirüs tedbirleri dolayısıyla uzun süre evlerinde kalan çocuklara okulların da açılışının bir süre daha ötelenmesinin ardından etkinliklerini sürdürüyor.

 

Başiskele’nin mahallelerinin kesiştiği 11 farklı noktada park ve meydanlarda gerçekleştirilecek olan “Mahallemde Şenlik Var” etkinliğinin üçüncüsü dün akşam Yeniköy Merkez Park’ında gerçekleşti.

 

 

TEMİZLİKLİK, MASKE VE MESAFE

 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinlik alanında sosyal mesafe, maske takma ve hijyen kurallarından taviz verilmedi. Aileleriyle birlikte alana gelen çocuklar girişlere yerleştirilen dezenfektan noktalarında önce ellerini dezenfekte etti, ardından sosyal mesafe kurallarına göre yerleştirilen sandalyelere oturdular. Maskesiz hiç kimsenin alana alınmadığı etkinlikte sık sık tedbirlere uyulması konusunda hatırlatmalarda bulunuldu.

 

ÇOCUKLAR GÖSTERİYİ ÇOK SEVDİ

 

Geleneksel tiyatromuzun karakterleri Hacivat ile Karagöz’ün sahne aldığı tiyatro gösterisi meydanı dolduran çocuklar tarafından beğeniyle izlendi. Ebeveynleri ile birlikte eğlenceli ve keyifli anlar yaşayan çocuklar Barbaros Mahallesi Semt Meydanı’nı şenlendirdi. İbiş gösterileriyle de hem eğlenip hem öğrenen çocuklar, çeşitli maskotların gösterileriyle gönüllerince eğlendiler.

 

Yarışmaların da yapıldığı etkinlikte çocuklara çeşitli hediyeler dağıtıldı.

 

MAHALLELER ŞENLENMEYE DEVAM EDİYOR

 

İlçenin dört bir yanını gezecek olan Mahallemde Şenlik Var ekibi, her gün bir mahalleye misafir olarak mahalle sakinlerini çoluk çocuk eğlendirmeye devam edecek.

 

Mahallemde Şenlik Var Nerelerde Olacak?

  

•        Fatih Mahallesi               Yuvacık Hizmet Binası Önü

 

•        Yeşilyurt Mahallesi          Ertuğrul Gazi Parkı

 

•        Mehmetağa Mahallesi     Kullar Kültür Merkezi Önü

 

•        Serdar Mahallesi             Fatih Sultan Mehmet Parkı

 

•        Yeşilkent Mahallesi           Yeşil Park

NASIL ARANDI: #başiskele belediyesi # tiyatro # çocuk # oyun # sahne # kültür # sanat # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.