23-02-2024 05:25

Gurmelerin buluşma noktası: L’age D’or Restaurant

2019-10-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-03
.stripslashes($urun->baslik).

HABER: Zeynep AKAR

 

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

Geçtiğimiz aralık ayında, başarılı iş adamı Mustafa Murat Satı tarafından hizmete açılan DoubleTree by Hilton Kocaeli, verdiği 5 yıldızlı konaklama hizmetinin yanı sıra birbirinden şık restoranlarıyla da kentimizin sosyal hayatına yeni bir renk ve canlılık getirdi. Özellikle, bünyesindeki L’age D’or Restaurant’ın muhteşem menüsüyle fark yaratan otel, lezzet avcılarından da tam not almayı başardı.

L’age D’or Restaurant’ın menüsündeki nefis lezzetler; soslar ve pişirme teknikleri bakımından genel olarak Fransız mutfağının izlerini taşıyor. Dünyaca ünlü Fransız mutfağının en seçkin örneklerinin Türk damak tadına uyarlanmasıyla oluşan menü, hem oldukça zengin hem de fazlasıyla lezzetli. Kırmızı etten balığa, beyaz et çeşitlerinden nefis mezelere, çeşit çeşit salatalardan burgerlere, makarnalardan birbirinden farklı tatlı çeşitlerine kadar oldukça geniş bir menüye sahip olan L’age D’or Restaurant; gerek lezzetli yemekleri gerekse hizmet kalitesiyle son zamanlarda Kocaelili damak tadı düşkünlerinin en favori mekanı.

 

 

PROFESYONEL KADRO

Hem alakart hem de açık büfe konseptiyle hizmet veren L’age D’or Restaurant’ta servis edilen her ürün; işinin uzmanı profesyoneller tarafından hazırlanıyor. Her daim en taze ve doğal gıdaların kullanıldığı mutfakta genç ve dinamik bir ekip görev yapıyor. DoubleTree by Hilton Kocaeli’nin mutfağı, tecrübeli şef Ömer Ünlü’ye emanet. Aslen Bolulu olan Ünlü; Kocaeli Üniversitesi’nde turizm ve otelcilik üzerine eğitim aldıktan sonra İstanbul, Ankara ve yurt dışında pek çok mutfakta görev yapmış. 2015 yılında Kocaeli’ye dönen Ömer Ünlü, DoubleTree By Hilton Kocaeli’nin kuruluşundan itibaren, otelin sorumlu şefi olarak hizmet veriyor. L’age D’or Restaurant’ın menüsünü Kocaeli’de hiçbir mutfakta olmayan bir yapıyla oluşturduklarını söyleyen şef Ömer Ünlü, “Menümüzdeki yemekleri, Kocaeli’de hiçbir mutfakta uygulanmayan ‘sous vide’ yöntemiyle pişiriyoruz.  Sous vide; herhangi bir yiyeceğin vakumlu poşet içerisinde, hassas bir sıcaklık kontrolündeki suda pişirilmesi tekniğine verilen isim.

 

                                                                                                                                                     Dana Kaburga

 

LEZZET PATLAMASI

Bu yöntemle ısı ürünün her noktasına eşit oranda yaylıyor ve etten balığa, sebzeden yumurtaya kadar her gıda, istenilen derecede pişirilebiliyor. Son derece sağlıklı olan bu pişirme yöntemiyle gıdaların dokusu hiçbir şekilde bozulmuyor, lezzet kaybı olmuyor. Burada amacımız, gıdaları öz suyunu kaybetmeden pişirebilmek.

Örneğin, bonfileyi önce marine ediyor, sonra sous vide yöntemiyle pişiriyoruz. Ardından da eti döküm tavada ya da kömür ateşinde 250 santigrat dereceyi aşacak şekilde mühürlüyoruz. En sonunda da tereyağıyla sorbe ediyoruz. Böylece üründe bir lezzet patlaması meydana geliyor.”

 

Şef Ömer Ünlü, L’age D’or Restaurant’ın, uluslar arası Hilton standartlarına uygun hizmet veren, ayrıcalıklı bir restoran olduğunu belirterek, “Burada yemek yiyen herkes, herhangi bir restoranda olmadığını hemen fark eder” diyor ve ekliyor: “L’age D’or Restaurant, sadece muhteşem lezzetleriyle değil, modernize edilmiş tabak sunumlarıyla da fark yaratan bir mekan. Misafirlerimizi önce sunumumuz sonra da yemeklerimizin lezzetiyle şaşırtıyoruz.”

 

L’age D’or Restaurant, pek çok aile için pazar kahvaltılarının değişmez adresi

 

KAHVALTIDA L’AGE D’OR FARKI

L’age D’or Restaurant, DoubleTree by Hilton Kocaeli açıldığı günden itibaren, açık büfesiyle de Hilton kalitesini ortaya koyuyor. Öğle ve akşam büfesindeki çeşit çeşit et yemekleri, günlük olarak hazırlanan zeytinyağlı ve mezeleri, salataları ve tatlı çeşitleriyle misafirlerine adeta bir lezzet şöleni yaşatan L’age D’or Restaurant, Kocaeli’de pazar brunch’larının da değişmez adresi. Yaklaşık 240 çeşitten oluşan kahvaltı büfesinde en lezzetli peynir ve zeytin çeşitlerini, en kaliteli şarküteri ürünlerini, en doğal reçelleri, fırından yeni çıkmış tazecik ekmek ve unlu mamulleri ile özenle hazırlanan yumurta çeşitlerini bir arada sunan L’age D’or Restaurant, pek çok aile için pazar günlerinin en popüler mekanı. Eğer siz de başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız bu sıra dışı lezzetleri DoubleTree by Hilton kalitesiyle tatmak isterseniz, L’age D’or Restaurant’ta yerinizi ayırtmak için daha fazla gecikmeyin… Şef Ömer Ünlü ve ekibi, damağınızda unutulmaz izler bırakacak birbirinden lezzetli yemeklerle sizleri bekliyor olacak.

 

                                                                                                                          Şef Ömer Ünlü

İLETİŞİM

Adres: Ataevler Özgürlük Cad No:4B Kartepe/Kocaeli

Telefon: 0262.300 40 00

Instagram: doubletreekocaeli

Facebook: doubletreebyhiltonkocaeli

NASIL ARANDI: #DoubleTree by HIlton # Kocaeli # bünyesinde # hizmet veren # L’age D’or Restaurant # Fransız mutfağı # Türk mutfağı # lezzet # yemek # sanat

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.