Göz kapağı bozukluklarına çözüm

2019-07-08    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-07-08
.stripslashes($urun->baslik).

Görme kalitesini ciddi oranlarda etkileyen göz kapağı rahatsızlıklarının düzeltilmesi için yapılan oküloplastik cerrahi müdahaleler, sorunların çözümü konusunda başarılı sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor. Görme konusunda getirdiği çözümlerin yanı sıra gözlerdeki estetik görünüme de büyük fayda sağlayan oküloplasti cerrahisi hakkında Dünyagöz İzmit’ten Prof. Dr. Orhan Elibol, Kocaeli Life okurlarını bilgilendirdi.

Prof. Dr. Orhan Elibol, “Göz kapağı düşüklükleri, göz kapağı dönmeleri ve göz kapağı estetiği konularında yapılacak cerrahi müdahaleler, görme yetisine sağlayacağı katkının yanı sıra hastaların estetik anlamda da çok daha iyi bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyor” dedi. Göz kapağında gözlemlenen bozuklukların bir bölümünün doğuştan olduğunu belirten Prof. Dr. Elibol, “Doğuştan oluşan bozukluklar arasında en sık görüleni kapak düşüklüğüdür. Bunun yanı sıra kapak kenarında içe (entropion) veya dışa (ektropiyon) dönme rahatsızlıkları da doğuştan oluşan bozukluklar arasında bulunuyor” diye konuştu.

 

ÇÖZÜM SUNUYOR

Göz kapağı düşüklükleri, kapağın içeri ve dışarı dönmeleri ve estetik kapak cerrahileri hakkında bilgi veren Prof. Dr. Orhan Elibol şunları söyledi: “Üst göz kapağının düşüklüğü olan pitozis rahatsızlığı, bebeklikten yaşlılığa kadar her yaştaki hastada görülebiliyor. Bu rahatsızlığın tedavisi ise cerrahi müdahale gerektirir. Cerrahide uygulanacak yöntem, yapılacak detaylı bir göz kapağı muayenesi ile belirlenir. Bütün göz fonksiyonlarının detaylı bir şekilde muayene edilmesi sonucunda hastanın ihtiyaçlarına uygun operasyon ile kesin çözümler üretebiliyoruz.”

 

20 DAKİKA SÜRÜYOR

Medikal estetik uygulamalar arasında ise göz çevresi botoks uygulamaları, göz kapağı torbaları ve kapak düşüklüklerinin giderilmesi, gözaltı dolgu uygulamalarının bulunduğunu belirten Prof. Dr. Orhan Elibol, “Sadece 20 dakika civarında süren operasyonlar sonrasında hastalarımızı aynı gün taburcu ediyoruz ve dikkat etmeleri gereken birkaç ufak detay dışında hayatlarına kaldıkları yerden devam edebiliyorlar. Kapak operasyonlarında en önemli nokta göz fonksiyonlarının bozulmadan muhafaza edilmesidir. Bu sebeplerden dolayı operasyonun hem en son teknolojilerin kullanıldığı hijyenik ortamlarda hem de göz hastalıkları konusunda uzman doktorlar tarafından yapılması gerekir” şeklinde konuştu.

NASIL ARANDI: #göz # göz kapağı # düşüklük # tedavi # dünyagöz # gözaltı torbası # sağlık

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.