21-05-2024 07:12

Gölcük'te Cumhuriyet Bayramı kutlandı

2019-10-30    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2019-10-30
.stripslashes($urun->baslik).

lk olarak Gölcük Kaymakamlığı’nda tebrikat töreni yapılırken, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Refik Levent Tezcan, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alparslan Karcı bayram tebriklerini kabul etti.

 

ŞEHİT NEDENİYLE KUTLAMALAR KALDIRILDI

Sonrasında ise resmi geçit törenine geçildi. Kuzey Irak’ta devam eden Pençe 3 Harekatı’nda, arama - tarama görevi esnasında kalp krizi geçiren ve yapılan müdahalelere rağmen şehit olan P.Tğm. Kamuran Ablak cenaze töreni olması nedeniyle kutlamaların bir kısmı kaldırıldı. Cumhuriyet Bayramı resmi geçidine vatandaşın ilgisi ise bu yıl beklenenin çok üstünde olurken, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi adeta ellerinde bayraklı vatandaşların akınına uğradı.

 

 

PROTOKOL COŞKULU HALKI SELAMLADI

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Levent Tezcan tören aracı ile vatandaşların ve öğrencilerin bayramını kutlamasının ardından protokol tribünündeki yerlerini aldılar. Tören; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut’un günün anlam ve önemini ifade eden bir konuşma yaparken daha sonra öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu.

 

ANLAMLI GÜNDE GÖLCÜK TEK YUMRUK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin Kuruluşunun 96.yıldönümünde heyecan ve coşku, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde gerçekleştirilen resmi geçide yansıdı. Askeri ve sivil erkan ile birlikte vatandaşlar güzel bir birlikteliği yansıtırken, Cumhuriyet kutlamalarında Gölcük adeta tek bir yumruk oldu.

 

 

RESMİ GEÇİT YAPILDI

Son olarakta resmi geçit töreni yapıldı. Donanma Komutanlığı Tören Taburu ilçemizde bulunan tüm okulların öğrencileri ve öğretmenleri,  gazilerimiz, +1Farkla Gölcük Down Sendromlular Derneği, Gölcük Emniyet Müdürlüğü araçları, Gölcük Jandarma Komutanlığı araçları, Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü araçları, Gölcük Belediyesi araçları, motorcular resmi geçit töreninde yer alırken, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Gölcük’te coşku içerisinde tamamlandı.

 

 

 

NASIL ARANDI: #gölcük # cumhuriyet bayramı # cumhuriyet # kutlama # yoğun katılım # kocaeli

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.