29-02-2024 21:15

Genç kadro, büyük hedefler; SİGVON A.Ş.

2020-02-03    0 Kişi Yorum Yaptı   Eklenme Tarihi: 2020-02-03
.stripslashes($urun->baslik).

RÖPORTAJ: Zeynep AKAR

FOTOĞRAFLAR: Bilal SERİM

 

Aydınlı iş adamı Tarık Tuncer tarafından kurulan ve ticari faaliyetlerine alt yapı işleriyle başlayan Sigvon A.Ş., yoluna Kocaeli’de devam ediyor. Genç ve dinamik kadrosuyla hizmet alanını her geçen gün biraz daha genişleten Sigvon, inşaat projelerinin yanı sıra emlak-gayrimenkul danışmanlığı, ekspertiz ve sigorta sektörlerinde de başarılı çalışmalara imza atıyor.

Son olarak İzmit’te hizmet veren Turkuaz Aile Danışmanlık Merkezi ile yaptığı ortaklık anlaşmasıyla gündemde olan firmanın en büyük hedefi ise Köseköy mevkiinde yıllardır atıl halde bekleyen ve kaderine terk edilen Titanic Otel ve Time Tower Residence projelerini tamamlayıp hak sahiplerine teslim etmek.

Sigvon A.Ş. hakkında merak ettiklerimizi, firmanın faaliyet alanlarını, projelerini ve hedeflerini kurumun genç genel müdürü İrem Önder’e sorduk.  

 

 

İrem Hanım, genç yaşta iş hayatında büyük sorumluluklar üstlenmişsiniz… Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

23 yaşındayım, Adanalıyım. İş hayatına çok küçük yaşta girdim, aynı zamanda eğitimime de devam ediyorum. Kocaeli Üniversitesi Gıda ve Tarım Yüksek Okulu öğrencisiyim; eş zamanlı olarak yurtdışında mimarlık okuyorum.

 

İş hayatına girişiniz nasıl oldu?

Sigvon İnşaat, benim ilk iş yerim. 2016 yılından beri Sigvon çatısı altında çeşitli kademelerde görev yaptım. Muhasebe, şantiyeler, projeler derken tüm birimlerde çalıştım, işleyiş konusunda her detayı öğrendim. Şu an şirketin genel müdürlüğü görevini yürütüyorum.

 

Bildiğim kadarıyla şirket bünyesinde pek çok yenilik de yapmışsınız…

Girişimci bir ruha sahibim. Cesur adımlar atmayı, yenilikleri seviyorum. Sigvon, inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir kurum. Göreve başladığımda, firmanın planları arasında emlak ve gayrimenkul danışmanlığı alanında da faaliyet göstermek vardı. Ben yelpazeyi biraz daha genişletmek istedim. Önce, müşterilerimize en kaliteli ve hızlı hizmeti verebilmek adına; ekibimize mimar ve mühendis arkadaşlarımızı kadrolu olarak dahil ettik. Ardından, firmamızın çalışma alanını daha da genişlettik. Sonra sigorta acenteliği işine girdik, son olarak da Özel Turkuaz Aile Danışmanlık Merkezi’ne ortak olduk.

 

 

 

ALT YAPI İLE BAŞLADIK

 

İnşaat firmaları mimar ve mühendislerle genellikle proje bazlı çalışıyor, değil mi?

Evet, müteahhit firmaları genellikle o şekilde çalışıyor ama biz biraz daha kurumsal ilerlemek istiyoruz. Mimarlarımız, mühendislerimiz, hukukçularımızla 30 kişilik güçlü bir kadroya sahibiz. Sağlam adımlarla ilerliyoruz.

 

İrem Hanım, bize Sigvon’un kuruluş hikayesini anlatır mısınız?

Firmamız, Aydınlı iş adamı Tarık Tuncer tarafından kuruldu. İlk faaliyet alanı, alt yapı işleri. Kocaeli’ye de bu nedenle gelmiş. Sigvon İnşaat; İSU Genel Müdürlüğü için Köseköy, Maşukiye, Sapanca, Eşme, Köseköy, Uzuntarla, Uzunçiftlik, Arslanbey gibi bölgelerin kanalizasyon ve içme suyu altyapı işlerini yaptı. Ancak daha sonra alt yapı çalışmaları kurumların kendi bünyelerinde yapılmaya başlanınca Sigvon, inşaat sektörüne yöneldi. Ardından da emlak ve gayrimenkul danışmanlığı, sigorta acenteliği, ekspertiz işleri geldi. Biraz önce de bahsettiğim gibi son olarak da Turkuaz Aile Danışmanlık Merkezi ile birlikte yepyeni bir sektöre adım attık.

 

Sigvon bünyesinde yapılan çalışmalardan da biraz bahseder misiniz?

İnşaat alanında butik işler yapıyoruz… Yeşilova’da 25 daire yaptık, Samsun’da kabası bitmiş 192 dairelik rezidans ve İzmit Kuruçeşme’de devam eden bir konut projemiz var. Zonguldak’ta da 510 dairelik bir site şu anda proje aşamasında. Emlak konusunda da daha çok turizm sektörüne yönelik çalışıyoruz. Oteller başta olmak üzere benzin istasyonları ve arsa alımı yapıyoruz. Gayrimenkul sahipleri ile yatırımcıları bir araya getiriyoruz.

 

7 ŞUBE DAHA AÇACAĞIZ

 

Sigorta acenteliği kapsamında ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

37 yıllık köklü bir kurum olan TEMA Sigorta’nın B tipi acentesiyiz. Kocaeli, Sakarya ve Yalova bölgelerinin tali acenteliğini yapıyoruz. Gayrimenkul ve araç, kaza, sağlık, hayat sigortaları; mali sigorta işlemleri, bireysel emeklilik poliçeleri gibi geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz. Müşterilerimize Anadolu Sigorta, Anadolu Hayat, Allianz, Ak Sigorta, Ray Sigorta, Güneş Sigorta, Acıbadem Sigorta gibi 15 firmanın rakamlarıyla teklif sunuyoruz. 

 

Turkuaz Aile Danışmanlık Merkezi’nden de bahseder misiniz?

Bu yeni katıldığımız bir sektör ama hedeflerimiz büyük. Öncelikle önümüzdeki 3 ay içerisinde Turkuaz Aile Danışmanlık Merkezi’ni; Yalova, Bursa, İstanbul-Kadıköy, Eskişehir başta olmak üzere 7 şubeye çıkarmayı planlıyoruz. Merkezimizin adını hızla büyüteceğiz, psikolog ve pedagoglardan oluşan büyük bir ekiple ilerleyeceğiz. Bu sektörde kar amacı gütmeden çalışacağımızı söyleyebilirim. Önceliğimiz çocuklara hizmet etmek. Kreşlerle ve hastanelerle sosyal sorumluluk projeleri yapmak istiyoruz.

 

İMZAMIZI ATACAĞIZ

 

Son olarak, Sigvon İnşaat’ın bundan sonraki hedeflerini sormak istiyorum?

Şu anda İzmit Gültepe tarafında 37 dönüm üzerine kurulacak, tamamı deniz manzaralı 400 dairelik bir proje üzerinde çalışıyoruz. Toplam 115 konut, 189 residence daireden oluşan bir proje için de fizibilite çalışması yapmaktayız. Ayrıca bir de çocuk hastanesi projemiz var. İzmit’te bu konuda bir eksiklik olduğunu düşünüyoruz ve şartlar olgunlaşırsa bir çocuk hastanesi kurmayı çok istiyoruz. Tüm bunların dışında, şu anda ciddiyetle üzerinde durduğumuz bir konu var. Köseköy mevkiinde yarım kalan Titanic Otel ve Time Tower Residence projesini bitirmeye hazırlanıyoruz. Bildiğiniz gibi bu proje yaklaşık 4 yıldır atıl vaziyette bekliyor. Batan hatta belki de batırılan bu projenin tamamlanacağını iddia edenler oldu fakat herhangi bir başarı sağlanamadı, projeye yatırım yapan insanların mağduriyeti giderilemedi. Sigvon’un kurucusu Tarık Bey, bu projeyi bitirmeye talip.

 

Bu çok önemli bir gelişme… Bu konuda nasıl bir yol izleyeceksiniz?

Residence’ın ipotekli olduğu bankayla görüşmelerimiz sürüyor. Bankanın alacağı para 5,6 milyon TL civarında. İpotek bedelini tek tek dairelere bölüp sorunu çözmeyi planlıyoruz. Buna ‘tapu ipoteğinin fevki’ deniyor. Hak sahiplerinden ayrıca ödeme talep edeceğiz; ödeyecekleri miktar dairenin şerefiyesine ve metrekaresine göre değişecek. Böylece residence üzerinde ipotek kalmamış olacak. Biz de inşaatın kalan kısmını tamamlayacağız. Kocaeli’nin en prestijli projesinin altına imzamızı atacağımızdan herkes emin olabilir. Önce residence’ı bitirerek daireleri sahiplerine teslim edeceğiz, ardından otel uygulamasını tamamlayıp Kocaeli’ye yeni bir otel kazandıracağız.

 

İLETİŞİM

Adres: Ömerağa Mahallesi Latif Bey Sokak No: 9 Kat:3 Daire:3 İzmit/Kocaeli

Tel: 0532 153 09 41

www.sigvoninsaat.com

info@sigvoninsaat.com

NASIL ARANDI: #sigvon # irem demir # tarık tuncer # inşaat # konut # mekan # residence # emlak # gayrimenkul danışmanlığı # ekspertiz # sigorta acentesi # kocaeli #

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.